Gönderen Konu: Saç ektirmeyi düşünüyorum , saç ekimine uygun muyum?  (Okunma sayısı 322 defa)

buzdolabı

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Herkese selam.

Yaşım 29. Kendimi bildim bileli saçlarım ince telli ve seyrek. Erkek tipi dökülmem olduğunu düşünüyorum. Özellikle şakak kısımlarında açılma ve ön bölgede seyrelmeler var. Bununla beraber genel olarak şakak ve ön bölge dışında çok fazla saçım yok. Dökülmem agresif değil. Saç ektirmeyi düşünüyorum.

Saç ekimi için açıklığım nasıl? Donör bölgem buna uygun mu?

Yan etkiler konusunda ciddi çekincelerim olduğundan Finasteride kullanmak istemiyorum. Şu an için takviye olarak Vichy Aminexil Erkek Serum , Solgar VM2000 , Priorin kullanıyorum.

Finasteride kullanmak istemediğimden mevcut saçlarımı biraz daha kaybedeceğimin farkındayım bu sebeple doğru planlama yapabilmek açısından bir kaç yıl daha beklemeli miyim?

Yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim.

Kerimm34

• Hero Member
Ynt: Saç ektirmeyi düşünüyorum , saç ekimine uygun muyum?
« Yanıtla #1 : 19 Nisan 2024, 02:10:35 »
saç dökülmen agresif değil bu yaşa kadar böyle geldiysen 35 kadar belli bir seviye daha zayıflar saçların ondan sonra çok yavaşlar .finasterid bencede kullanma onun yerine xpecia kullan çok faydasını görürsün .ekime ise çok elverişli bir durumdasın ön kısma ve açık alana ufak çaplı bir ekim yaptırsan görüntün çok değişir .bunun için güzel bir ön çizgi tasarlayabilen ve saç çıkartma oranı yüksek olan bir kliniğe karar vermen lazım.

buzdolabı

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 19 Nisan 2024, 09:20:50 »
Hocam yorumun için teşekkür ederim.

Forumda okuduğuma göre mevcutta saçın olduğu bölgelere ekim yaptırmak tamamen dökülmüş bölgelere kıyasla daha riskli sanırım.

Şakak ile beraber ön bölgede aralara girerek sıklaştırma yapılması riskli mi? Bu risk ekim merkezenin doğru seçilmesi ile azaltılabilir mi?

buzdolabı

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 19 Nisan 2024, 16:51:29 »
Yorumu olan var mı

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 19 Nisan 2024, 21:03:08 »
finasterid kullanmak istemiyorsun ama gerekiyor aralara girilcek ve kendi saçların incelmiş güçlenmesi gerek ekimle birlikte sonra ya sonuç niye istediğim gibi olmadı dersen bu uyarıyı hatırlatırım..

asmed dilek çakır derim gerisi sana kalmış
Global Moderator

Goodboyy

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 21 Nisan 2024, 01:40:01 »
En tehlikeli ekim tiplerinden birisi.

Eğer ekim işine gireceksen Finasterid kullanıp saçlarını önden bir güçlendir. ve mutlaka ama mutlaka paran varsa hintelinde dediği gibi asmed gibi kaliteli yerleri tercih et.

Yoksa ekim sonrası çıkan saçlar ve mevcut saçların uyumsuzluğu seni bir hayli üzer.

buzdolabı

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 21 Nisan 2024, 11:07:29 »
Cevaplarınız için teşekkürler.

Evet bu konuda risk almak istemiyorum en doğru , en doğal ve en uzun süren sonucu elde edebileceğim bir yer ile görüşeceğim.

Finasterid forumda gördüğüm kadarıyla kullanıldığı sürece etkili. Ekimden önce başlamak ve ekimden sonra bir süre devam etmek gerekiyor benim durumumda sanırım (örneğin ekimden önce 2 ay sonrasında ise 6 ay olmak üzere 8 ay kullandığımı düşünelim). Bırakıldığı noktada tekrar mevcut ile ekilen arasında ki uyumsuzluk geri gelmeyecek mi?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 21 Nisan 2024, 12:04:58 »
anlamadığınız konu şu kardeşim Finasterid denilen ilaç kullandığın sürece koruyor değil mesele

saç ekimi yapıltığı zaman var olan dökülme yoluna girmiş saçlarınızı saç ekimi operasyonunun verdiği tranva ve zarardan kurtarmak

ekilen saçları dht den koruyup beslenmesini sağlamak

sık ekilen bir saçın beslenmeye ihtiyacı vardır ama zaten o alanda saçlar beslenemediği için döküldü

ekilen saçları siz ilahi bir kudretle ekildiğini mi sanıyorsunuz ? eee o alanda beslenemeyip dökülen saçlardan ekilen saçların ne farkı var ?

bilmiyorsunuz anlamıyorsunuz öğrenmiyorsunuz

sonra neden finasterid diye soruyorsunuz ( seni tenzi ediyor genel yazıyorum)

ben bunları söylerim insanlar kullanır kullanmaz o kendi problemleri saçları ben taramayacağım

ha sonra ben bu kadar para verdim neden olmadı bu rası ince kaldı zayıf kaldı

kardeş işte beslenememiş orası ondan olmuş kullanacaktın der geçerim..

ama işte bazı anlamayan anlamak istemeyen cahillik vs ne derseniz dersiniz anlatamazsınız

bunları baştan yazıyorum ki gelip o konuya yazınca neden demesinler

sana da bunu yazıyorum sonra neden olmadı bak burası seyrek kaldı burada saçım vardı döküldü deme :))
dersen alır bu yazıyı bak kardeşim cevabı bu diye koyarım

saç ekimi sanattır yetenek ister
kafanı teslim ediyorsan bir yere geleceğini de teslim edersin öyle senin geleceğin 30 40 bin den daha değerli
saç ekimini bakkaldan sıgara almak sanan arkadaşlar paranız yoksa ektirmeyin

ya gidin düzgün bu sanatı adam gibi yapan bir yere ektirin ya da ektirmeyin para biriktirin
sonra bir kızın karşısına o iğrenç saçlarla oturunca kız saçına bakınca anlarsın ben ne yaptım diye oturur ağlarsın..

ben size bu forumda her şeyi sundum mutlu olmanızın anahtarını önünüze koydum emek verdim okuyun öğrenin yapın abi

geleceğiniz için hayatınız için kendiniz için yoksa adamı 40 50 bin için maymun ederler siz  saç ekim merkezlerinin umrunda değilsiniz
bu forumun umrundasınız.

bu sorunu yaşıyorsanız eviniz yuvanız burası... buradan öğreneceksiniz sonra mezun olacaksınız.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2024, 12:15:28 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram