Gönderen Konu: Ekim merkezine dava açma  (Okunma sayısı 10831 defa)

byburkay

• byburkay
  • Hero Member
Ynt: Ekim merkezine dava açma
« Yanıtla #1 : 16 Temmuz 2018, 11:48:52 »
Bu konuda magdur olup girisimde bulunan var mi

Bir çok haber sitesinde bir çok konuda var dava açan , ama şikayetini kanıtlaman lazım tabi en önemlisi bence orada ekim yaptırdığını kanıtlaman lazım, bir çok firma yada kişi herhangi bir evrak olmadan al gülüm ver gülüm şeklinde işliyor gibi. Tabi ekim yaptırdığın yer bilindik bir firmaysa bunlara gerek kalmadan istediğin sonucuda alabilirsin.

Freedom84

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 17 Temmuz 2018, 08:36:46 »
Eyvallah dostum

YasinGuler

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 30 Eylül 2018, 03:54:51 »
Bir çok haber sitesinde bir çok konuda var dava açan , ama şikayetini kanıtlaman lazım tabi en önemlisi bence orada ekim yaptırdığını kanıtlaman lazım, bir çok firma yada kişi herhangi bir evrak olmadan al gülüm ver gülüm şeklinde işliyor gibi. Tabi ekim yaptırdığın yer bilindik bir firmaysa bunlara gerek kalmadan istediğin sonucuda alabilirsin.

Mantıklı açıklama

Doğru

Öz58

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 08 Kasım 2019, 16:59:16 »
Arkadaşlar dava açtınız ve daha sonuçlanmadı hukuki süreç devam ediyor;  bu süreçte bu vb sitelerde konu açmak veya yorum yapmanın davaya veya sizin aleyhinize bir durum yaratırmı?. Hukuki olarak bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar görüşlerini bildirebilirlerse bu durumdaki kişilere yol göstermiş olursunuz. Kendimde konu açmak istiyorum ama hukuki durumu bilmek istiyorum ilk önce.

Sikayet

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 10 Kasım 2019, 16:22:31 »
Bu konuda mağdur olup dava açan kazanır

Öz58

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 12 Kasım 2019, 16:34:42 »
Bu konuda mağdur olup dava açan kazanır
Örneği varmı, yoksa tahminimi yorum yaptınız?. Şikayet çok ama kimse net birşey yazmıyor.

cenkmals

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 26 Aralık 2019, 02:51:36 »
Hiç bir yasal hakkımız yok maalesef arkadaşlar .saç ektirdim çıkmadı  böyle bir dava söz konusu bile değil .Uzun uzun yazmaya gerek yok 4 arkadaşım gitti sonuç elde var sıfır.

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #8 : 26 Aralık 2019, 03:21:35 »
 İnternette  her yere şikayeti  yapa bilirsin  .  Saç ekimi  mağduru  olmamak  için     iyi araştırma  yapin   .. 

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 26 Aralık 2019, 11:04:00 »
Bir doktora Saç çıkmadı diye kimse dava açıp kazanamaz kalıcı zarar fiziksel hasarlar söz konusu ise belki.
Global Moderator

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 22 Ocak 2020, 09:44:39 »
Adı üstünde saç transferi... adam transfer etmiş senin saçlar çakmamış.. bu işin başarılı yada başarısız diye karar verilebilecek yasal maddelerle belirlenmiş sınırı yok... burdan tutturamazsınız..

yol göstermiş gibi olmayayım ama saç ekiminin yasal prosedür ve önşartlarının tamamlayarak ekim yapan merkez oranı %3-4 olduğunu düşünürsek %95 oranında merkezin canını sıkacak bir dava ile karşılarına çıkabilirsiniz.

1-ekimi yapanlar kim? Eğitimleri nedir? Sigortalı çalışanlar mı?
2-işletme usulüne uygunmu açılmış
3-işletme usulüne uygun mu faaliyet gösteriyor
4-para alışverişi yasal banka ç yolu ile yapılıp yasal gerekliliği kadar ödeme karşılığı Fatıra kesiliyormu?

Eminin dava açacak kadar canınızı sıkan bir merkez bu 5 maddenin 1 ini ihmal etmekten hiç çekinmemiştir:)

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 22 Ocak 2020, 12:03:59 »
Saç ekim konusunda bazı standartlar eksik herhalde devlette. önüne gelen ekebiliyor mesela, bunun engellenmesi lazım. Doktor vs. hiçbir hijyen şartını sağlamayan yerler bence bir ameliyat olan saç ekimi yapıyor. Devlette herhangi bir düzenleme olmadığı için dava da imkansız hale geliyor.

Goksad06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 14 Şubat 2020, 13:44:16 »
Hocam geçmiş olsun. Henüz davayı açmış olmasam da on arastirma ve hazırlıklarımı yapmaktayım. Bu konu hakkında detaylı bilgi veren hukuk insanları da mevcut Google larsaniz baya aydinlanirsiniz. Ekilen saçların %70 i çıkmazsa varmış öyle bir hak. Ben ekilenleri geçtim iz kalan donor bolgenin peşindeyim. Mahkeme bizi bilir kişilere yonlendirecekmis. Şehir hastanelerinde heyet raporu ve kendini kanitlamis saç ekim cerrahları bilir kişi ataniyormuş. Davayı kaybeden bu masrafları oduyormuş. Bilir kişi parası 680tl sanırım. Şahit varsa da eliniz baya güçlü. Bu davalardan sonuç çıkmıyor değil çoğunluk avukat mahkeme vs ugrasmiyor üzerine gitmiyor malesef. (Telefondan yazıyorum bozuk imla için özür)

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 13 Aralık 2020, 01:38:21 »
Eski bir konu ama farklı bir bilgi olduğu için yararlanılır diye paylaşmak istiyorum.

Başarısız saç ekim durumu oluştuğunda karşı tarafla yaptığın anlaşma çok önemli.
Örneğin; Asmed saç ekim merkezinden bilgi aldiğimda,  yaptıkları analiz sonucunda ekecekleri greft sayısını ve fiyatını belirten detaylı bir e-mail almıştım. Ayrıca şöyle bir detay vardı. " Asmed ekim sonucunda %90 ekilenlerin çıkmasını taahhüt eder." Diye.
Böyle bir e-mail ile ektirmeye karar verdiğimde artık aramızda sözleşme doğuyor. Islak imzalı belge olmasına gerek yok yani.
Sözleşme aksine bir sonuçta elbette ki bunun hukuki yaptırımı oluyor.

Tüm bunlarla birlikte zaten belli kliniklerde kurum etiği oluşmuş. Ya revize ekim yapıyorlar ya ücret iadesi. Örneğin asmedin revize ekimleri veya ahd kliniğinin ücret iadesi yaptığı durumlar var.

d3rya

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 24 Mayıs 2022, 02:33:16 »
%90 garanti veremez kimse . Ekim yapilir besleme olmazsa saç çıkmaz ki kanlanma varsa o bölgede besleme olur ancak çok sık ve yüksek graft ekim yapildiginda besleme olmama ihtimali ve nekroz olma ihtimali yükselir . Tek seansta yüksek graft ekmemenin sebebi budur . Neticede saç yine sizden aliniyor ve orada da bir kisitlama söz konusu olmali bi tarafi ekerken diger tarafi kel birakmak kisiye estetik katmayacaktir . Yaptirdiginiz islemi bir hekime yaptiriyorsaniz zaten size tüm olabilecek hususlarin bilgisi verilir , onam formu doldurulur ve islemi yapan hekimde yaptigi isin arkasinda durur . Ama merdiven alti yerlerde yaptirip bi geri dönüş beklemeyin çogu isi bitirene kadar muhattap .

Facebook Twitter Instagram