Gönderen Konu: Fue yöntemi mevcut saçlara zarar verip mevcut saçları döker mi?  (Okunma sayısı 7590 defa)

Sergeant

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar merhaba saç sıkılaştırma işlemi yaptırmak istiyorum fue yönteminin var olan saçlarıma zarar verebileceği bunun yerine dhi kalem tekniği ile saç ektirmem gerektiğini söyledi ekim yapam bir arkadaşım bir sürü doktora gittim ama hiç biri dhi demedi bu konuda araştırma yapmış bilgi sahibi olan yorum yapabilir mi?

robie_fowliver

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam bence siz öncelikle ekim yöntemleri ve alım yöntemlerini bir süre araştırın. Internet bu konuda derya sonra karar verin. Zira FUE bir alım yöntemi, DHI bir ekim yöntemi.

Sergeant

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Konu hakkında bilgisi olan yorum yazarsa gereksiz muhabere yapmayalım...

mem

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Kanal açılırken yan köklere zarar verme olasılığı var ,Ara ekimlere dhı daha risksiz,dhı de kanallar acılmıyor, arkadaşın dediği gibi FUE bir alım yöntemi, DHI bir ekim yöntemi.

Sergeant

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Teşekkürler Dhi de riskli usta ellerde olmadıkça hepsi risk gibi sanki

Ağabey

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Kanal açılırken yan köklere zarar verme olasılığı var ,Ara ekimlere dhı daha risksiz,dhı de kanallar acılmıyor, arkadaşın dediği gibi FUE bir alım yöntemi, DHI bir ekim yöntemi.

dhı sıklaştırma ekiminde iyi deniyor ama ben buna hem katılıyorum hem de katılmıyorum şöyleki; kalemleri kafaya sokarken loop ile çalışılıyorsa saç aralarına girip zarar vermeden ekim yapmak mümkün ama buna kim ne derece uyuyor belli değil.gelişigüzel kalemleri kafaya soktuktan sonra olan saça zarar vermemek için bir sebep yok yani dhı yaptıracağım saçlarım zarar görmeyecek diye bir şey yok tamamen ekimcinin dikkatine bağlı.

Sergeant

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
dhı sıklaştırma ekiminde iyi deniyor ama ben buna hem katılıyorum hem de katılmıyorum şöyleki; kalemleri kafaya sokarken loop ile çalışılıyorsa saç aralarına girip zarar vermeden ekim yapmak mümkün ama buna kim ne derece uyuyor belli değil.gelişigüzel kalemleri kafaya soktuktan sonra olan saça zarar vermemek için bir sebep yok yani dhı yaptıracağım saçlarım zarar görmeyecek diye bir şey yok tamamen ekimcinin dikkatine bağlı.
Evet haklısınız doğru ellerde değilse kalem dhi yöntemi de saça zarar veriyor... ben klasik fue ve perkuran (iğne) tekniği ile ekim ve tepe bölesine sıkılaştırma işlemini tercih edeceğim...

emvey

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
karar verdiniz mi nerede yaptıracağınıza?

Sergeant

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
karar verdiniz mi nerede yaptıracağınıza?
Evet cumartesi ekime gidiyorum inş bir aksilik olmazsa benim süreci takip edersiniz forumda konu açıp paylaşacağım...

emvey

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
hayırlı olsun, nerede yaptıracaksınız?

Sergeant

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
hayırlı olsun, nerede yaptıracaksınız?
Evet Op.Dr.Alper Tuncel, eşi Emel Bayar Tuncel ve ekibine yaptırmaya karar verdim. Forumda çok konusu geçmemiş ama ben bi arkadaşın referansı ile gittim bana güven verdiler inşallah sonuç güzel olur takip edebilirsiniz süreci detaylı paylaşacağım.

emvey

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
inşallah istediğiniz sonuç olur, merakla bekliyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
bunun yöntemle alakası yok kanal açma kafa şişirme gibi işlemler bılınçsızce yapılırsa saç koklerı zarar  görebılır
ama suda bır gercek her ekımden sonra şok dokulme ıle var olan saçlarr bır süre zayıflar daha sonra toparlar bu durum normal korkmaya gerek yok
Global Moderator

Sergeant

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
bunun yöntemle alakası yok kanal açma kafa şişirme gibi işlemler bılınçsızce yapılırsa saç koklerı zarar  görebılır
ama suda bır gercek her ekımden sonra şok dokulme ıle var olan saçlarr bır süre zayıflar daha sonra toparlar bu durum normal korkmaya gerek yok
Evet Hintell çok güzel özetlemişsiniz inşallah şok dökülmeyi en az seviyede yaşayıp süreci az strezsiz azaltırız... Heyecanlıyız bakalılm inşallah güzel sonuçlar alırız...

Necoin

• Jr. Member
  • **
hintell adamsın ya

Facebook Twitter Instagram