Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası ensede iz  (Okunma sayısı 2812 defa)

Salazar

• Yeni üye
  • *
Saç ekimi sonrası ensede iz
« : 27 Mart 2019, 20:12:08 »
Öncelikle herkese iyi günler saç ekimi hakkında merak ettiğim bir husus var buna göre ekim yaptırıp yaptırmayacağıma karar vereceğim,bilginizi paylaşırsanız çok sevinirim. Sorum şu ; Ekim yaptırıldıktan sonra köklerin alındığı donör bölgede nasıl bir iz kalıyor ? Ekim işlemi beklentimizi karşılamadığı takdirde makine ile 0 traş oldugumuzda bu iz ne kadar görünür olur ?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi sonrası ensede iz
« Yanıtla #1 : 27 Mart 2019, 22:14:11 »
İz kalır ama dert edilicek bir iz olmaz 0 a vurursan beyaz beyaz nokta izler kalır donörde her ekimde
Global Moderator

BJKKARA

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 29 Mart 2019, 12:46:59 »
iz kalır hocam önemli olan homejen bir iz olması azda olsa iz olacaktır 0 numarada

emretasdemir

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 29 Mart 2019, 12:51:57 »
Sıfıra vuracaksa niye ekim yapıyor 😂 yani kısaca ekim yapan uzun tutacak en kısa 5 numara olur bence

Salazar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 29 Mart 2019, 15:39:24 »
norwood 5 üstü bir açıklığım var donör bölgeme de cok güvenemiyorum. Son 2 senedir saçlar 0 a yakın bir şekilde geziyorum ondan sormak istedim. Eğer ekim beklentinin cok altında olursa tekrar eskisi gibi makineyle alırım diye düsündüm ama anladığım kadarıyla o da mümkün değil. Forumu bayadır inceliyorum ancak karar da veremiyorum yaptırmakta

kaktüssevenadam

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 30 Mart 2019, 00:51:15 »
benimde takıldığım nokta bu donör bölgede benek benek iz kalıyor maalesef kötü bi durum 😔

asensio

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 30 Mart 2019, 20:52:51 »
Manuel yönemle alım yapıldığı zaman sıfır traşlı kullansanız bile belli olmayabilir ama mikromotor kullanıldıysa sıfır numara traş biraz zor mutlaka biraz iz kalacaktır.
Mikromotoru çok kötü kullanan yerlerde bu iz dahada belirgin olacaktır.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 31 Mart 2019, 08:50:27 »
Manuel yönemle alım yapıldığı zaman sıfır traşlı kullansanız bile belli olmayabilir ama mikromotor kullanıldıysa sıfır numara traş biraz zor mutlaka biraz iz kalacaktır.
Mikromotoru çok kötü kullanan yerlerde bu iz dahada belirgin olacaktır.

Lütfen emin olmadığınız, bilmediğiniz konularda kesinlikle tahmin yürüttüğünüz fikirleri gerçek bilgiymiş gibi sunmayınız. Birileri sadece  bu yazdıklarınızı okuduğu İçin inanıp bir ömür boyu mutsuz olacağı bir tecrübe yaşayabilir.
Dostum 0 da vursan 1 de vursan , manuel yada micro herhalukarda iz kalır. Önemli olan dokunun tipi, ense yoğunluğuz ve punch ın çapı. 0,85-0,90 manuel punch ile kalan iz  0,80-0,75 ile alınan Micro’dan daha fazla iz kalması muhtemel.
İlgili alandan kesi oluşturularak doku alınıyor yani orada scar izi mutlaka olacaktır.
Ektiriyim beğenmezsem 0 a vurur gezerim yok maalesef.

ahmet67

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 12 Nisan 2019, 00:09:20 »
Sıfıra vuracaksa niye ekim yapıyor 😂 yani kısaca ekim yapan uzun tutacak en kısa 5 numara olur bence
Yıllarca kel gezen biri için saçının ön tarafında bir çizginin olması bile çok şey değiştiriyor.açıklık çok fazlaysa ve ona göre ekilmişse ekim seyrek durduğundan kısa kullanılması daha tercih ediliyor. He bazıları da kısa saç seviyor bnm gibi :)

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #9 : 12 Nisan 2019, 03:51:03 »
Kellik yakışıyorsa ve olası kötü ekim geçirecekseniz bence ekim işine hiç bulaşmayın. Psikolojik olarak yaşanacak sıkıntı sizi daha çok mutsuz edebilir.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Dr.hair

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 14 Nisan 2019, 13:32:40 »
Lütfen emin olmadığınız, bilmediğiniz konularda kesinlikle tahmin yürüttüğünüz fikirleri gerçek bilgiymiş gibi sunmayınız. Birileri sadece  bu yazdıklarınızı okuduğu İçin inanıp bir ömür boyu mutsuz olacağı bir tecrübe yaşayabilir.
Dostum 0 da vursan 1 de vursan , manuel yada micro herhalukarda iz kalır. Önemli olan dokunun tipi, ense yoğunluğuz ve punch ın çapı. 0,85-0,90 manuel punch ile kalan iz  0,80-0,75 ile alınan Micro’dan daha fazla iz kalması muhtemel.
İlgili alandan kesi oluşturularak doku alınıyor yani orada scar izi mutlaka olacaktır.
Ektiriyim beğenmezsem 0 a vurur gezerim yok maalesef.
Sloocer e katılıyorum.  Ha manüel ha micro farketmez  önemli olan kullanılan punch in kalınlığı ve ucunun keskinliği ve kök alan kisinin tecrübesi ...  3-4 numara tras olursanız iz pek belli olmaz. Iyi biryere yatırdıysanız 😊

Salazar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 18 Nisan 2019, 23:02:17 »
sağolun cevap verip bilgisini paylaşan herkese teşekkür ederim.

Facebook Twitter Instagram