Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası dalış, saç derisinin bir süre hava almaması?  (Okunma sayısı 1103 defa)

impunity

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba. 2.5 ay önce özgür nalbantta ekim yaptırdım.

Forumda daha önce böyle bi soru soran olmamıştır muhtemelen. Sadece mantık yürüterek veya bilimsel olarak sunacağınız fikirleriniz benim için çok önemli arkadaşlar :)

Hobi olarak zıpkınla dalış yapıyorum. Haftanın 2 3 günü dalıyorum ve suda 4 5 saat cıvarı kalıyorum. Sorum şu;

Ekimden önce hocaya bunu danıştım, ekimden 4 hafta sonra denize girebilirsin sorun olmaz demişti. Ama sonra dalışta giydiğimiz elbiselerden hocaya bahsedince o da istersen biraz daha süreyi uzat demişti. Elbise vücudu tamamen sarıyor, aynı şekil başlığı da kafayı tamamen sarıyor, neopren denen esnek lastikimsi ve teni, kafayı hava ve su almayacak şekilde kapatıyor. Ben de garanti olsun diye 2 ay hiç dalış yapmadım ve  yaklaşık 80. Günümdeyim. 10 15 gündür de dalıyorum. Ama psikolojik olarak çok rahat da hissettiğim söylenemez. Kafamı sıktığı için sanki çıkışları engelleyecekmiş hissi de var. Sizce süreci etkiler mi?

Ama mantıken de bu saatten sonra tutan kökler tuttu aradan 80 gün geçmiş, normal bir saçlı kafadan farkı yok gibi de düşünüyorum?  Siz ne diyorsunuz?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Dediğiniz gibi mantiken bir problem olmaz ama kendinizi piskolojik olarak rahatsız hissediyorsanız bir süre beklemeniz dha iyi olur
Global Moderator

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bence birşey olmaz 3 ay olmuş artık.. ama bir yandan da “dalıp sünger çıkarıyorsunuz , evinizin rızıkkını bu şekilde sağlıyorsunuz.. dalmasanız çoluk çocuk evde mağdur olacak” mı acaba? Diye düşünmeden edemiyorum:)

Aklında soru işareti kalacagına dalmayıver abi. Yarın çıkmayınca kafada 10 tane “mı acaba, keşke “ olacağına hobi olarak başka işle uğraşıver abi 2 ay. Ben Ekimden sonra 1 yıl kadar dalmadım ne olur ne olmaz diye :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Bence birşey olmaz 3 ay olmuş artık.. ama bir yandan da “dalıp sünger çıkarıyorsunuz , evinizin rızıkkını bu şekilde sağlıyorsunuz.. dalmasanız çoluk çocuk evde mağdur olacak” mı acaba? Diye düşünmeden edemiyorum:)

Aklında soru işareti kalacagına dalmayıver abi. Yarın çıkmayınca kafada 10 tane “mı acaba, keşke “ olacağına hobi olarak başka işle uğraşıver abi 2 ay. Ben Ekimden sonra 1 yıl kadar dalmadım ne olur ne olmaz diye :)

😂 normal de her gün dalarsın zor oldu senin için bro
Global Moderator

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
😂 normal de her gün dalarsın zor oldu senin için bro

Açıkcası 35 yıldır hiç dalmıyorum:) ama Ekim’den sonraki 6 ay da  dikkat ettim özellikle dalış yapmadım:)

impunity

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları

Hiç dalmamayı becerebilir miyim bilmiyorum ama ben dalışları biraz daha kısa tutup, haftada 1 2 güne çekeyim olmadı :))

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Açıkcası 35 yıldır hiç dalmıyorum:) ama Ekim’den sonraki 6 ay da  dikkat ettim özellikle dalış yapmadım:)

İlk 6 ay hiç dalmadığın dalıştan uzak durmak ile bence doğru olanı yapmışssın:)))
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram