Gönderen Konu: Proscar hava alma ve saklama  (Okunma sayısı 679 defa)

aerolips

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Proscar hava alma ve saklama
« : 17 Nisan 2022, 01:00:14 »
Merhabalar, 1 aydan biraz daha fazla bir süredir Proscar kullanıyorum. Şu ana kadar bir yan etki görmedim. Sadece ilk hafta biraz testis ağrısı olmuştu. İlacı hap kırıcı ile 4'e bölerek kullanıyorum. Birini içip geri kalan 3 parçayı da mendile sarıp hap kırıcının bölümüne koyup kapatıyorum ve dolaba koyuyorum. Sizce bu şekilde saklamam doğru mu? Bazıları geriye kalan 3 parçayı çöpe atıyormuş hava alınca bozulur diye bazıları pamuk kullanıyormuş vs. Benim saklama şeklim doğru mu?

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: Proscar hava alma ve saklama
« Yanıtla #1 : 17 Nisan 2022, 01:06:44 »
Bozulma olmuyor. Bende hap kırıcının içerisinde bırakıyorum kalan parçaları. Aslında bence hava alsa da etkisini yitirmiyor diye düşünüyorum ama yine de kapalı yerde tutmakta fayda var. Kalan parçaları atan insanlar her gün ilaçta aynı mg yakalamak için o şekilde kullanıyorlar. İlaç bölünmesi biraz zor olduğu için 4 ya da 5'e bölmek yerine göz kararı tek bir parçaya bölmek ve geri kalanı atmakta farklı bir kullanım şekli.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #2 : 17 Nisan 2022, 01:10:47 »
Bozulma olmuyor. Bende hap kırıcının içerisinde bırakıyorum kalan parçaları. Aslında bence hava alsa da etkisini yitirmiyor diye düşünüyorum ama yine de kapalı yerde tutmakta fayda var. Kalan parçaları atan insanlar her gün ilaçta aynı mg yakalamak için o şekilde kullanıyorlar. İlaç bölünmesi biraz zor olduğu için 4 ya da 5'e bölmek yerine göz kararı tek bir parçaya bölmek ve geri kalanı atmakta farklı bir kullanım şekli.
Saç ile alakalı bir Youtube kanalı kesilmiş Proscar parçalarının oksijen ile tepkimeye girip etkisini azalttığını söylüyordu. Kapalı yerde tutmak daha seçilesi gibi.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2022, 01:24:46 »
Keserken de bulunduğumuz ortamda oksijen var sonuçta yani oksijen etkisini azaltcaksa her türlü azaltcak
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 17 Nisan 2022, 01:28:38 »
Keserken de bulunduğumuz ortamda oksijen var sonuçta yani oksijen etkisini azaltcaksa her türlü azaltcak
Helal be kardeşim nasıl fark ettin inanılmaz şaşırdım.

Bu yıl Nobel ödüllerine adaylığı koy net sende.

O zaman tam verim almak için uzaya gideceğiz öyle midir?

"Kapalı yerde tutmak, saklamak daha tercih edilesi."

Demek istediğim ne kadar çok açıkta durursa o kadar zarar.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 17 Nisan 2022, 01:29:41 »
Nobel kesmez beni , uzaya gidip içip gelelim mantıklı seninki de
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 17 Nisan 2022, 01:34:12 »
Nobel kesmez beni , uzaya gidip içip gelelim mantıklı seninki de
2023'te bor show başlayacak.
Şuan tursil olarak kullanıyorlar ama...
Işte o gün kellerin yüzü gülecek.
Çünkü tam Ankara'dan uzaya bir asansor icat edilecek.
Adı da Proscar asansörü.
Dozunu alan geri inecek, içen inecek kasıyor.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : 17 Nisan 2022, 01:43:35 »
https://www.hairlosstalk.com/interact/threads/when-does-split-proscar-start-to-loose-effectiveness.91049/

Kullanıcılar da kesilmiş Proscarların kapalı bir alanda, mesela ilaç kesici içi, bir tablet kutu içi gibi yerde saklamasını öneriyorlar.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #8 : 17 Nisan 2022, 02:10:44 »
Saç ile alakalı bir Youtube kanalı kesilmiş Proscar parçalarının oksijen ile tepkimeye girip etkisini azalttığını söylüyordu. Kapalı yerde tutmak daha seçilesi gibi.

Ben kendi deneyimlerimden çıkarak yazdım. Her iki kullanım şeklini de deneyimledim yıllar içerisinde çok sorun olduğunu gözlemlemedim saçlarım açısından.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

aerolips

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 17 Nisan 2022, 09:08:36 »
++

Facebook Twitter Instagram