Gönderen Konu: LifeHair Ankara Şahin Çelik 3400 Greft 13.12.2018 AYRINTILI PAYLAŞIM  (Okunma sayısı 31893 defa)

boykarus

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. 13 Aralıkta Şahin Bey'e yaptırdığım ekimi, sürecin başından sonuna, en ayrıntılı şekilde sizinle paylaşacağım. Amacım, Şahin Bey'e ekim yaptıracak arkadaşların, süreci en ayrıntılı şekilde incelemeleri, fikir sahibi olmaları, Ankaraya gittiklerinde neler yapmaların gerektiğini görmelerini istemem. Süreci ayrıntılı anlatacağım için, önemli gördüğüm yerleri KOYU RENKLE SİYAH fontlayacağım. Ayrıntı okumak istemeyen arkadaşlar sadece koyu renkli kısımları okuyup azda olsa fikir sahibi olabilir.
Greft:3400
Meslek:Paramedik

Öncelikle Hakan Doğanaydan aldığım randevumu iptal ettim. Şahin Beyi 25 gün öncesinden aradım ve randevu oluşturduk. Yıllık iznim, kullanacağım ilaçlar vs. gitmeden önce ayarladım. Havaalanı ekim yapılacak yere(Kızılay inklap sokak) uzak olduğu için otobüsle gitme kararı aldım. İstanbul Esenlerden 13.12.2018 tarihinde geceleyin otobüse bindim. Hotel konaklamam için ekim yapılan yerin(Özkaya Tıp Merkezi) hemen 50-75 metre ilerisinde bir hotelden rezervasyon almıştım. Günlüğü 200 tl olan bu hotel, oldukça lüks, kahvaltısı mükemmel, personel ilgisi üst düzey. Sadece kahvaltı veriliyor hotelde. Minibar vs. ücretsiz. Kahvaltıyı mutlaka hotelde yapın derim.

Aynı tarihte saat 10.30'da Özkaya Tıp Merkezi 5. kata giderek kayıt açtırmam ve imza atmam gerektiği söylendi

ÖNCESİ:

İmzamı atıp kayıt açıldıktan sonra, 4. kata saç kesimi ve planlama için inmem söylendi. Şahin Beyle Planlama yapıldıktan sonra Nihan Hanım ve Ergin Bey saçlarımı makineyle en kısa haline getirdiler.
Sonrasında kat -1'e indik ve ekim işlemi başladı. Anestezi iğneleri dışında ekim boyunca hiç ağrı olmadı. Anestezi iğnelerini Nihan Hanım'a yaptırmanız sizin için daha acısız olacaktır. Oldukça hafif eli var.

Ekimde yeni teknik olan safir uç ile ekime geçiş yapılmış. 11.12.2018 tarihinden itibaren SAFİR UÇ kullandıklarını söylendi.

Donör alan uyuşturulduktan sonra Şahin Bey ve Nihan Hanım greft alımı birlikte yaptılar. Yabancılık çekmiyorsunuz. Güle oynaya geçiyor bu süreç.
Greft alımından sonra ekim yapılacak alana anestezi uygulandı ve öğle yemeği için mola verdik. Moladan sonra ekime Elif Hanım ve Çiğden Hanımda katıldı. Ekipten aşağıda bahsedeceğim.
yaklaşık 2 saat boyunca Şahin Bey kanalları açtıktan sonra, Çiğdem Hanım, Nihan Hanım ve Elif Hanım kanalları tek tek yerleştirmeye başladılar. Bu işlem yaklaşık 3 saat sürdü.

En nihayetinde ekimin sonuna gelirken Ergin Bey IV intraketten 10 cc kan aldı ve prp işlemi için gerekli olduğunu söyledi. Birçok konuda Şahin Bey'in PRP yaptığını bilmiyordum. Öğrenmiş olduk

Greftlerimide görmeniz açısından bir fotoğraf ekliyorum.

Ve saç ekim işlemi tamamlandıktan sonra Şahin Bey size ilaçlarınızı nasıl kullanmanız gerektiğini anlatıyor, kağıda yazıyor, uyulması gereken kuralları yazılı kağıt halinde size veriyor.
Saç ekimi Sonrası:

MEDİKAL TEDAVİ
Medikal tedavi olarak kullandığım ilaçların fotoğrafını, ne için kullandıklarımı yazacağım.

Bepanthol: Yıkama öncesi kabukların biraz yumuşaması için losyon.
SebaMed: ilk 1 ay boyunca bu şampuanla kafa yıkaması yapılacak.
Dextrocin: Antibiyotikli pomad, donör alanın yumuşaması ve enfeksiyon gibi komplikasyonlar gelişmemesi için kullanılıyor.
XPECİA: Saç ekiminden sonra içinde DHT'yi engelleyen ve çeşitli vitaminler olan takviye.
Augmentin: Enfeksiyon gibi komplikasyonların gelişmemesi için kullanılan antibiyotik.
Majezik: Saç ekimi sonrasında kullanılacak ağrı kesici.
Medobiotin : Saçları kalınlaştırdığına ve beslediğine inanılan takviye.
Bebek aspirini: Kanı biraz sulandırarak saç ekimi olan bölgede kanlanma sağlayan ilaç.

Bunlardan başka birde probiyotik kullanıyorum. Antibiyotik kullanıyorsanız mutlaka kullanmanızı tavsiye ederim.

İlk yıkama ekimin 3. günü yapıldıktan sonra vedalaştık ve otobüsle İstanbul'a dönüş sağladım. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Ekim işlemi bittikten sonra çok önemli gördüğüm bir kısımdan bahsetmek istiyorum. Sanırım daha önce soran olmadığı için forumda görmedim. Sizinle paylaşmak istiyorum. Ekipteki kişiler ve önemli gördüğüm birkaç nokta var.

Bana saç ekimi yapan ekip Nihan Hanım, Çiğdem Hanım ve Elif hanımdan oluşuyor.
Şahin Beyin profesyonelliğini çok fazla anlatmak istemiyorum. Zaten diğer konularda yeterince bilgi var.

Şahin Beyin ekibi, Şahin Beyden öncede beraber çalışıyorlarmış. Ekimlerin başarısını bunun etkilediğini söyleyebiliyorum. 3 sene beraber çalışan ekip 2 senedirde Şahin Bey ile çalışıyorlar. Yani ekimden önce herkes kendi işini biliyor. Mesela Çiğdem Hanım sağ şakağa ekiyor, Nihan Hanım sol şakağa ekiyor, Elif hanım ise vertex bölgesine ekiyor. Gerçekten işlerini bilen, insanlarla muhabbet edip arkadaşça geçinen insanlar. Çok şükür ekimden yana bir sıkıntı yaşamadım. Konunun başında bahsettiğim Ergin Bey ise sizinle özel ilgileniyor. Tuvalet ihtiyacı, yemek ihtiyacı gibi durumlarda sürekli yanınızda bulunuyor. (herhangi bir senkop durumuna karşı). Ayriyetten Şahin Beyin Asistanlığını yapıyor.

Bu güzel konuyu ekiple çekildiğimiz, benim saçma sapan çıkıp yüzümü sakladığım bir fotoğrafla sonlandırmak istiyorum :)

Süreç benim için çok güzel geçti. Fakat süreç güzel geçti diye sonuçta güzel olacak diye birşey yok. Sonucuda kısım kısım paylaşacağım. Gün gün fotoğraf çekip youtubede video yayınlayacağım..

Kalın sağlıcakla.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Boykarus bize çok güzel Detaylı bir konu Hazırladığın için teşekürler. Keyifle okudum
Ekimin hayırlı olsun

Ön cizgin planlaman  greft sayısına göre güzel greft dağılımı güzel bir planlama ile yapılmış.

Var olan saçlarında var ekilenler sorunsuz çıkar ise kurtulursun bu sıkıntıdan kardeşim çok geçmiş olsun 
Global Moderator

robie_fowliver

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun Hocam güzel bir giriş olmuş inşallah gelişme ve sonuçta yüz güldürür. Ekip olalarakta benim f/p dengesini en iyi bulduğum merkezlerden biri. Fabrikasyon tarzı ekim yapan yerlerdense böyle dönor ve ekim alanına hassasiyet gösteren merkezlerin olması bizler için daha sağlıklı olacaktır.

benimalnımgeniş

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun dostum. Safirin ilk hastası bendim bu arada :) Çok güzel ve açıklayıcı bir yazı olmuş, ellerine sağlık. Sonucun çok güzel olur umarım.

demdem

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
hayırlı olsunşahin hoca genelde 4000 bin greft çalışıyor hocam.. size 3400 grefti mi yeterli gordu donor alan mi bu kadsr verdi?

boykarus

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
hayırlı olsunşahin hoca genelde 4000 bin greft çalışıyor hocam.. size 3400 grefti mi yeterli gordu donor alan mi bu kadsr verdi?

Herkese teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Benim donörüm çok gür değildi. Bunu ekime gitmeden önce de biliyordum. 3400 Greft ancak alınabildi. İleriside düşünüldü biraz. Kalan saçlarımın dökülme potansiyeli var çünkü.

demdem

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları

Benim donörüm çok gür değildi. Bunu ekime gitmeden önce de biliyordum. 3400 Greft ancak alınabildi. İleriside düşünüldü biraz. Kalan saçlarımın dökülme potansiyeli var çünkü.
şahin hoca prozinc sampuan öneriyordu sebamed mi önerdi size

melanin

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
şahin hoca prozinc sampuan öneriyordu sebamed mi önerdi size
ilk ay dan sonra öneriyor biray sebamed oneriyor safırın ne ozelligi  var

Darkness

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları

3400 greft yeterli olur hocam bence isabetli karar vermiş şahin bey .diğer ekimlerdeki başarı oranı sizdede gerçekleşirse güzel bir ekim sonucu olur .sizin yapacağınız bu saatten sonrada saçlarınıza güzel bakıp stressiz bir süreç geçirmek .ekiminiz hayırlı olsun inşallah istediğiniz sonucu alırsınız.

kelboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Youtube koyduğun videoları burayada koyabilirmisin kardeşim.öbür türlü koyduğun videoları takip edemeyiz heralde.

boykarus

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar gün gün çekip süreç sonunda paylaşacağım videoyu. İlaç, bakım ve ihtiyaçlarıma dikkat ediyorum. Sonuçta 10 defa saç ektirmiyorum :)
Allah yüzümüzü kara çıkarmasın.

Mukavemet18

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim güzel duruyor dostum greft sayısı da ideal.Bir aksilik olmazda ekilenlerin çoğu çıkarsa tatmin olacağını düşünüyorum hayırlı olsun ben de şahim beye ektirdim 142. Gündeyim

boykarus

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
senin konunu takip ediyorum abi sinsi sinsi :) inşaAllah hepimiz süreç sonunda mutlu oluruz.

Mukavemet18

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun ekimin kardeşim var olan saçlar da çokmuş bu ekim aksilik olmazsa çok güzel olur.Uzun ve sabır gerektiren bir süreç seni bekliyor.Sana tavsiyem benim yaptığımı yapma saç ektirdiğini bir süre kafandan at yoksa günün çoğu ayna karşısında geçer 😂 Şahin hocanın ekimleri erken sonuçlanıyor genelde senin de bence 6. Aya kadar iyi bir değişimin olur.Bu ekim iddialı bir ekim,bu ekim olacak takipteyim kardeşim

Mukavemet18

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun ekimin kardeşim var olan saçlar da çokmuş bu ekim aksilik olmazsa çok güzel olur.Uzun ve sabır gerektiren bir süreç seni bekliyor.Sana tavsiyem benim yaptığımı yapma saç ektirdiğini bir süre kafandan at yoksa günün çoğu ayna karşısında geçer 😂 Şahin hocanın ekimleri erken sonuçlanıyor genelde senin de bence 6. Aya kadar iyi bir değişimin olur.Bu ekim iddialı bir ekim,bu ekim olacak takipteyim kardeşim
Senin konuna öncesinde yazdığımı unutmuşum sen bu yazıyı iyi dileklerim olarqk kabul et kardeşim😂😂

Facebook Twitter Instagram