Gönderen Konu: 8. Gün Yıkama ve Saç Ekimi Standartı Hakkında  (Okunma sayısı 171 defa)

AlperAlper

  • Newbie
  • *
  • İleti: 30
Merhabalar,
EMP Hair'de Saç ektireli 7 gün oldu. İlk saç yıkamada bana merkezin söylediği 8. günde ekim bölgesini hafif ovuşturarak yıkamam ve kabuk dökmeye başlamam, 10. gün ise hastaneye gidip kalan kabukları aldırmam gerektiği oldu.
Yarın 8. gün olduğundan size de danışmak istedim. Sizce yarın ovalayarak yıkama yapayım mı yoksa 2 gün daha beklim hastanede mi kabuk dökme işlemini yapsınlar? Şu ana kadar her gün saçlarımı ekim bölgesini köpüklü ellerimi bastırıp çekerek yıkadım.

Bir diğer sorum veya garip karşıladığım durum şu; ülkede bu kadar çok saç ekim merkezi ve saç ekimi yapan insan olmasına rağmen ne fiyat ne uygulama ne de tedavi ile ilgili bir standart var.İş tamamıyla şansa ve saç ekimi yapan yerlerin insafına kalmış. Sağlık bakanlığının bu konu ile ilgili hem merkezler hem de saç ekimi yapan insanlarla ilgili eğitim, sertifikalandırma veya ne bileyim standart getirme ile ilgili bi çalışma yapması gerekmez mi? Ya da var da ben mi bilmiyorum? Saç ekimi ile ilgili araştırma sürecimde karşılaştığım şeyler sektörün çok denetimsiz ve tamamıyla ticari - para odaklı olduğunu gösterdi. Sanki büyük bir skandal yaşanmadan önce birilerinin olaya el atması, sektördeki çürüklerin temizlenmesi gerekiyor...

Ekim ile ilgili açtığım konu : https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=7414.0

 

Facebook Twitter Instagram