Gönderen Konu: Kaş ve saç çizgisi arası kaç cm olmali  (Okunma sayısı 7268 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Kaş ve saç çizgisi arası kaç cm olmali
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2019, 15:21:24 »
İki kaş arasından başlanan ön saç çizgisi ölçümü için olması gereken alın açıklığı alanı belirlenir. Saçlı bölgenin başladığı noktadan cilt sınırına kadar 7 cm’lik bir orta alan belirlenir ve burası ön saç çizgisini başladığı yer olarak kabul edilir.

Saç açıklığı donör sahanın verimliliğine göre değerlendirilir,
Saç ekimi yaptıracak kişinin istekleri,
Kişinin saç dökülme sürecinin devam edip etmediği,
Kişinin yaşı,
Kişinin kafa ve yüz yapısı dikkate alınmalıdır.

Saç dökülmesi çok yoğun olan kişilerde ve yaşı ilerlemiş kişilerde alın çizgisinin biraz daha yukarı çekilmesi doğallığı arttıracaktır.

Mevcut saçları 7 cm’den daha az olan kişiler için ölçüm biraz daha değiştirilerek yüz ve kafa yapısı göz önünde bulundurularak V şeklinde yeni bir ön saç çizgisi oluşturulur.
Global Moderator

son gohan

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 16 Mayıs 2019, 00:19:48 »
burda doktorun tecrübesi önemli bence bazı ekimler maalesef hiç doğal olmuyor çizgiler vs

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2019, 20:15:32 »
bu görseldeki gibi olmalı eskiden 1 1 1 iken şu anda oranlar değişmiş sanırım çenenin uzun olması revaçta  :)

Kel değilim anlık acık

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 04 Kasım 2020, 10:52:31 »
İki kaş arasından başlanan ön saç çizgisi ölçümü için olması gereken alın açıklığı alanı belirlenir. Saçlı bölgenin başladığı noktadan cilt sınırına kadar 7 cm’lik bir orta alan belirlenir ve burası ön saç çizgisini başladığı yer olarak kabul edilir.

Saç açıklığı donör sahanın verimliliğine göre değerlendirilir,
Saç ekimi yaptıracak kişinin istekleri,
Kişinin saç dökülme sürecinin devam edip etmediği,
Kişinin yaşı,
Kişinin kafa ve yüz yapısı dikkate alınmalıdır.

Saç dökülmesi çok yoğun olan kişilerde ve yaşı ilerlemiş kişilerde alın çizgisinin biraz daha yukarı çekilmesi doğallığı arttıracaktır.

Mevcut saçları 7 cm’den daha az olan kişiler için ölçüm biraz daha değiştirilerek yüz ve kafa yapısı göz önünde bulundurularak V şeklinde yeni bir ön saç çizgisi oluşturulur.

Bütün doktor ve saç ekimcilerin bu yazıyo okuyup Dr.hintel i dinlemeleri gerekiyor.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 11 Kasım 2020, 02:34:09 »
estafurullah biz den daha iyi bilirler.
Global Moderator

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 11 Kasım 2020, 02:39:13 »
estafurullah biz den daha iyi bilirler.
Senden bir tane daha yoksa estağfurullah demeyeceksin eyvallah diyeceksin :) Hintell kardesim
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 11 Kasım 2020, 02:49:18 »
Senden bir tane daha yoksa estağfurullah demeyeceksin eyvallah diyeceksin :) Hintell kardesim

sende gayet bilgilisin Salvador dostum yorumlarını severek okuyorum bende mi yazayım altına simdi dr salvadoru dinleyin doktorlar :D diye

saolasın kardesım
Global Moderator

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 11 Kasım 2020, 03:19:56 »
sende gayet bilgilisin Salvador dostum yorumlarını severek okuyorum bende mi yazayım altına simdi dr salvadoru dinleyin doktorlar :D diye

saolasın kardesım
Eyvallah kardeşim :D Bu arada dermatoloğumla konuştum dutastreidi mezoterapiyi tasvip etmedi yan etkisinden çekindiği için sipariş bile etmedi Tusta derece yapmış bir kadın o yüzden ben de çekindim açıkçası.Tedavileri de bırakmak istiyorum yaş kemale erdi.Mevcut tedavi prosedürleri beni tatmin ediyor ve vücudu çok yoruyor dökülürse de Koray beyden bir randevu ayarlarsın diye düşünüyorum :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 11 Kasım 2020, 10:29:58 »
Valla dostum bu mezoterapi hiç aklıma yatmadığı için konu ya pek karışmadım 3 günde bir içmekle bir farkı yoktur. Ya da ez kafana sür dermoler ile aynı sey bosa çok para vermeye gerek yok:)
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2020, 17:43:53 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 11 Kasım 2020, 14:54:21 »
Valla dostum bu mezoterapi hiç aklıma yatmadığı için konu ya pek karışmadım 3 günde bir içmekle bir farkı yoktur. Ya da ez kafana sür dermoler ile aynı sey bosa çok para vermeye gerek yok:)
Yani 3 ayda yapılan bir tedavinin kalıcılığı olacağı kanaatinde değilim haklısın.Şu an tüm tedavileri bıraktım ben de artık tedavi hap vs uğraşmak istemiyorum bedeni çok yoruyor.Etkili bir metot çıkarsa amenna ama çıkmazsa mevcut tedavi prosedürleri ile yoluma devam etmeyecegim
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2020, 17:44:03 Gönderen: Hintell »

Oguz Evren

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 02 Nisan 2021, 20:14:44 »
Benim ekimimde saç çizgisi ile kaşların başladığı noktada 5 cm var . Saçımın doğal başlangıcı 7 cm .
2 cm aşağı alınmış ,şakaklar dolsun diye ön çizgiye de öne aldı , çok kötü bir durum mu bu ?

Facebook Twitter Instagram