Gönderen Konu: Procapil Nedir?  (Okunma sayısı 31077 defa)

by_fredy34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Procapil Nedir?
« : 15 Ekim 2016, 23:55:21 »
Saç Dökülmesi Tedavisi
Daha önceki bilgilerimizde saç dökülmesi sebebi ve dökülme türlerini aktarmıştık. Şimdi ise ülkemizdede en çok görülen dökülme türü olan genetik yani ailesel saç dökülmesi nasıl tedavi edileceğini göreceğiz. Genetik saç dökülmesi problemi erkeklerde %95 kadınlarda ise %60 oranında dökülmenin ana sebebidir.

Genetik saç dökülmesine DHT hormonu sebep olur
Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya çıkan sonuç ailesel saç dökülmelerinde en etkili madde DHT hormonu olarak karşımıza çıkmaktadır. Saç dökülmesi tedavi sürecinde buna yönelik olarak ise dünyada bilimsel yönde kabul gören 2 madde vardır.

Procapil
Lütfen dikkat procapil bir ürün yada ilaç değil, ürünlerde kullanılan bilimsel maddedir. En başarılı ilaçta bile %5 oranında procapil kullanırlar. Procapil içeren bir ürün kulalndığınız DHT hormonunuz %92 oranında engelleyip dökülme durmaktadır.

Finasterid
Procapil'den önce tespit edilen bilimsel etken madde ise finasterid'dir %70 oranında başarı sağlayan bu madde bireylerde cinsel isteksizliğe neden olması nedeniyle procapil kadar önem arz etmez.

Saç Kalitesini Artırıcı Önlemler
Yukarda anlattığım olayı özetlemek gerekirse, procapil içeren güvenilir, bir sprey yada tablet ile DHT hormonunu baskılayın. Saç dökülmesi son bulacaktır. Yeniden saçların çıkması ve kaybedilen kaliteyi kazanmak içinse vitaminlerden yararlanacağız.

Arkadaşlar bu yazı bir başk siteden alıntıdır. Bu procapili çok sık duymaya başladım bölgesel olarak minoxun aksine dht baskılıyormuş 2-3 ay sonra günde 1 doz yeterli oluyormuş nedir doğruluğu kullanan varmı?

Haytata

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Procapil Nedir?
« Yanıtla #1 : 16 Ekim 2016, 10:58:33 »
Procapil'in etki mekanizması minoxil maddesiyle benzerdir damar açıcıdır. Kafa derisindeki kan akışını hızlandırarak mevcut köklerin daha iyi beslenmesini kalınlaşmasını ve gürleşmesini sağlar. Ama mucize beklememek lazım ki kullanıcı yorumlarıfa palavra olduğunu söylüyor.  %92 oranında dht bloklamak oral ilaç yutmadan imkansızdır. Kafa derisinde bloklayacağın maksimum rakam %15lerdedir. Çünkü dhtnin hepsi kafa derisinde değilki kanın pompalanmasıyla vücudumuzun her yanına dağılıyor. Dht'yi %90 oranında engelleyen tek ilaç dutasteride'dir. Piyasada avodart 0,5 mg kapsüller halinde satılır. İlla topikal tedavi yapmak istiyorum dersen bu spreylerin köpük fprmunda olanları var onlar iyidir. Yurtdışından bir bağlantınız vsrsa Rogaine foam öneririm alanında en iyisidir. Minox vb spreyler bir zaman sonra deride kabuk ve kaşıntı yaparlar. Köpük formları ise bu problemi ortadan kaldırıyor. İçinede bir iğne yardımıyla deldiğiniz 10 tane avodart kapsülü sıkabilirsiniz. Etkisi katlanır.

by_fredy34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 16 Ekim 2016, 11:14:22 »
Kadın doğum hapını şampuanın içine kırarakta güzel sonuçlar alan kişiler duydum peki bu şekilde local bir tedavide yan etki riskimiz varmı?

Haytata

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 16 Ekim 2016, 11:30:08 »
Freddy öyle insanlar tanıdımki saç dökülmesinden dolayı psikolojileri bozulmuş transların kullandığı androcır yutuyorlar. Yine oral olarak doğum kontrol hapları kullananlar var. Topikal tedavide yan etki riski var ama kişiden kişiye değişir ve yan etki gösterse bile orala göre çok daha az riskli bir yöntem. Şampuan değilde deride daha iyi emilebilen kaliteli bir saç losyonuna diane 35 ekleyebilirsin. Losyonda alkol olması iyi olur. Çünkü kullandığın ilacın losyonda çözülmesi gerekli toz haline getirip losyona katabilirsin. Tresan saç toniğini öneririm carrefour ve migroslarda satılıyordu yanlış hatırlamıyorsam. İlk losyonda 10 tane draje ekle etki gösterip göstermediğine göre dozu arttırıp azaltabilirsin. Maalesef deneme yanılma yapmadan bu işlerde sonuç alınamıyor.

by_fredy34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2016, 15:00:10 »
Freddy öyle insanlar tanıdımki saç dökülmesinden dolayı psikolojileri bozulmuş transların kullandığı androcır yutuyorlar. Yine oral olarak doğum kontrol hapları kullananlar var. Topikal tedavide yan etki riski var ama kişiden kişiye değişir ve yan etki gösterse bile orala göre çok daha az riskli bir yöntem. Şampuan değilde deride daha iyi emilebilen kaliteli bir saç losyonuna diane 35 ekleyebilirsin. Losyonda alkol olması iyi olur. Çünkü kullandığın ilacın losyonda çözülmesi gerekli toz haline getirip losyona katabilirsin. Tresan saç toniğini öneririm carrefour ve migroslarda satılıyordu yanlış hatırlamıyorsam. İlk losyonda 10 tane draje ekle etki gösterip göstermediğine göre dozu arttırıp azaltabilirsin. Maalesef deneme yanılma yapmadan bu işlerde sonuç alınamıyor.

Aslında şuan finas kullanıyorum ama uzun vadede kullanmayı düşünmüyorum.Ben finasda bile bu kadar çekinirken tanıdığın kişişerde iyi cesaret varmış :)İlerde topikal tedaviye geçmeyi düşünüyorum bu yüzden şimdiden tedavi bakmaya başladım finası bırakınca ona geçeceğim.

Haytata

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 16 Ekim 2016, 15:25:48 »

Aslında şuan finas kullanıyorum ama uzun vadede kullanmayı düşünmüyorum.Ben finasda bile bu kadar çekinirken tanıdığın kişişerde iyi cesaret varmış :)İlerde topikal tedaviye geçmeyi düşünüyorum bu yüzden şimdiden tedavi bakmaya başladım finası bırakınca ona geçeceğim.
Düzenli olarak sperm ve testesterone testi yaptırdığın taktirde bir problem olmaz. yurtdışı forumlarında okuyorum 10 seneyi devirmiş çok finas kullanıcısı var. Eğer testlerinde bir problem çıkarsa kesersin ilacı. Kalıcı yanetki yaşayanlar ilacı test falan yaptırmadan leblebi gibi yutanlar.

by_fredy34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 16 Ekim 2016, 16:55:55 »

Düzenli olarak sperm ve testesterone testi yaptırdığın taktirde bir problem olmaz. yurtdışı forumlarında okuyorum 10 seneyi devirmiş çok finas kullanıcısı var. Eğer testlerinde bir problem çıkarsa kesersin ilacı. Kalıcı yanetki yaşayanlar ilacı test falan yaptırmadan leblebi gibi yutanlar.

Şuan için 7. 8. Aydan sonra kullanmak istemiyorum ama o zaman değerlendireceğim. Belki 0.5 e düşürüp birazda öyle devam ederim ama sonu olmadığı için uzun süreli kullanım düşünmüyorum.

magicalreality

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 18 Ekim 2016, 22:32:49 »
Ben de finans kullanıyorum neredeyse bir yıla yakın bir zamandır. On gün kadar ara verdim herşey normale döndü. Kullanırken de aşırı bir yan etki yaşamadım. Fakat uzun vadede çözümü şöyle düşünüyorum ben belli periyotlar şeklinde bir müddet finans bir zaman biotin saçı besleyen bitkisel kürler arı poleni gibi bütün bunları dönüşümlü olarak kullandigimda gereken destek sağlanmış olur. Tabi bütün bunlar saçı içeriden besleyen yöntemler birde bu işin görünen bakımı var kaliteli bir berberde saç bakımı yapılabilir. Ya da evde şu sıralar hindistan cevizi yağının saçı beslediği saç tellerine dolgunluk verdiğini bir çok yerde okudum. Dahası aktalar da satılan kil ile saça bakım yapıldığını sactaki bütün kiri yağı temizledigini de okudum. Tabi bütün bu alternatif uygulamalar tarafımdan denenmiş değil bilgi amaçlı paylaştım.

by_fredy34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 19 Ekim 2016, 00:19:43 »
Hiç olmadı procapilde minox gibi döngü olayı yokmuş birazda procapili deneriz.

2pac

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 13 Aralık 2017, 22:07:31 »
Saç ektirdiğim yer bana verdiği şampuanın içeriğinde var bu üründen mınoxil gibi bırakınca dökmez herhalde dğilmi arkadaşlar?

horrigo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 15 Aralık 2017, 14:32:00 »
Ben prostat büyümesi için bir hafta dutasteride kullanmıştım, bu ilaç çok enteresan bir şekilde sperm'in idrar kesesine kaçmasına neden oluyor yani sperm'iniz vücut dışına çıkmıyor bunu fark eder etmez bıraktım, beni psikolojik olarak  rahatsız ettti.

Birde bulunduğum  yerdeki bir eczanenin sahibi finass'ın losyon versiyonunu yaptım demişti bir şişe halinde üzerinde hiç bir şey yazmıyor ne olduğu belirsiz 245 TL fiyat çekti  üstelik  almadım.
Rogain foam merak ettim acaba nasıl.

Ozgur

• Full Member
« Yanıtla #11 : 06 Şubat 2018, 23:31:51 »
Procapil içerikli Şampuan/Sprey kullanıyorum 5 aydır, Minoxil etkisi nedir bilmiyorum, kullanmadım da ancak bu ikisi ile saç dökülmem durdu, saç köklerim sırtüstü uyuduğumda uyandıracak kadar acı hissi veriyordu. NW 6'ım bu arada, 1 seans ekim geçirdim. Saçlarım oldukça cansız, ince ve uzamıyordu. Ekimden sonra başladım kullanımına doktor tavsiyesi ile, dökülme ve acı hissi geçti, yakın çevremde saçlarımın güçlendiğini belirtti.

Ancak sadece bunları kullanmadım, yanına Saw Palmetto ( %85-95 fat acid ) içeren ürünle destekledim. Şu an, Finasterid'e geçtim. Şampuan/Spreyden ben memnun kaldım.

Bu tarz bir bilgi var

Alıntı
PROCAPIL – MINOKSIDIL ÇALIŞMASI
Çalışma %1 minoxidil, % 1 procapil,% 2.5 procapil ve plasebo (ilaçsız sıvı) solüsyonlarıyla karşılaştırmalı yapılmıştır. Uygulamada örnekler ilk gün ve çalışmanın 14.günlerinde alınıp saç şaftı (kıl çapı) ölçülmüştür. Elde edilen sonuçlar aşağıdaki grafikteki gibidir.
Sonuç:
Plasebo gurubun istatistiki olarak anlamlı sonuç görülmezken,% 1 Procapil ( 2 ppm procapil) kontrol gurubundan % 58 daha fazla büyüme elde edilmiş olup, % 1 minoxidil (2 ppm Minoxidil) e benzer bir büyüme gözlenmiştir. 5 ppm Biotinyl-GHK (% 2,5 Procapil solusyon) ile büyüme kontrolden (plasebo) % 121 daha fazla olmuştur. Sonuçları her iki ürününde vazodilatasyon ve hücre proliferasyonunu arttırma etkisinin önemli kanıtı olarak değerlendirilebilir.

Procapil’in Farkı ve Üstünlüğü Nedir?

Saç dökülme sebeplerinin 95%’i genetiktir. Erkeklerde DHT fazlalığı, saç köklerinin zayıflayarak yok olmasına neden olur.

Procapil, dökülme sebebi olan DHT (Dihidrotestosteron) hormonunun saç köklerine vereceği zararı engeller.

Procapil’in saç dökülme tedavisinde kullanılan hipertansiyon ilacı Minoxidil’e en büyük üstünlüğü çarpıntı, kalp sıkışması, baş ağrısı ve vücut kıllarında kalınlaşma gibi yan etkilerinin olmamasıdır.

Saç dökülme tedavisinde kullanılan bir diğer etken madde olan Finasterid’e (prostat tedavisinde kullanılıyor aynı zamanda) üstünlüğüyse, hormonal yan etkilerinin olmamasıdır.

Procapil, dökülme sebebi olan DHT (Dihidrotestosteron) hormonunun saç köklerine vereceği zararı engeller.

sacekimibilgisi

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 04 Haziran 2019, 01:45:25 »
procapil nedir?
Procapil, saçları güçlendiren ve doğal olarak saç dökülmesini önleyen bir formüldür. Procapil saç dökülmesinin ana alanlarını hedef alan 2 güçlü fonksiyon oluşturmak için vitaminli matrikini apigenin ve oleanolik asit ile birleştirir. İlk işlev hücrelerin iletişimini kolaylaştırır ve DHT'nin etkilerini önlemek için bu hücreleri bir arada tutar. DHT, Dihidrotestosteron anlamına gelir - erkek ve kadınlarda saç dökülmesinde önemli rol oynayan testosteronun kimyasal bir türevidir.

Androjenin metabolizması 5-alpharedüktaz adlı bir enzim ile etkileşime girdiğinde oluşur. Genellikle prostat bezlerinde, testislerde, adrenal bezlerde ve saç köklerinde bulunur. DHT, yeni saç folikülleri oluşturmak için bölünen ve farklılaşan dermal papilla hücrelerine ulaştığında, sağlıklı saç folikülleri için gerekli besin maddelerinin emilimini zayıflatır. Neyse ki, bilimsel gelişmelerle, Procapil DHT'nin saç kökleri üzerindeki etkisini büyük ölçüde azaltır.

İkinci fonksiyon ise  saç derisindeki kan akışını arttırırarak saçın iyi beslenmesini sağlaması ve böylece saçı yeniden  büyüme devresine sokarak saç tellerinin kalınlaşması  ile sonuçlanır. Klinik çalışmalarda şaşırtıcı sonuçlar elde edildi. Hücre mitotik hızı, 2 hafta sonra kök kılıfında artmış ve bu durum açıkça hücre proliferasyonunun arttığını göstermiştir. Procapil saçları güçlü ve sağlıklı tutan, koruma ve onarım etkilerini sağladığını kanıtlayan doku tamir mekanizmalarından sorumlu bir dizi geni aktive eder ve bunun sonucunda saç büyümesini tekrar teşvik eder ve saç dökülmesini yavaşlatır.

Sarhoş

• Full Member
« Yanıtla #13 : 04 Haziran 2019, 19:16:46 »
Finasterid'de spermin sıvı halde olmasından başka yan etki göremedim ben.Cinsel isteksizlik gibi bir durum olmadı,Meme konusuna gelince zaten kiloluyum fark etmiyor :) Ama dediğim gibi sperm çok sıvı oluyor.Rahatsız edici bir durum olmadı.Varmı aranızda başka yan etkilerle karşılaşan arkadaşlar ?

Madmax

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 11 Ekim 2019, 00:58:49 »
Procapil Yan Etki;

Yapılan laboratuvar incelemelerinde, Procapil’in cinsel yaşam ve kalp sağlığı üzerinde herhangi bir yan etkisinin olduğu görülmemiştir.  saç bakımında kullanılan procapilin saç derisinde kızarıklığa neden olduğu tespit edilmiştir. Birçok saç bakım ürününde de bu yan etkinin olduğunu hatırlatan uzmanlar, alerji yapması durumunda diğer ürünlerde olduğu gibi procapil içeren ürünlerin kullanılmasının da kesilmesi gerektiği konusunda uyarıda bulunmaktadır.

Procapil Kullanımı;
İçerisinde Biotinil Tripeptiddir, Oleanoic Asit ve Apigenin barındıran Procapil DHT hormonunu baskıladığı iddia edilsede aslında sadece saç derisi üzerine rahatlatıcı etki göstererk kanlanmayı arttırır. Minoksidile ve finasterid içeren ürünleri kullananlarda kalp çarpıntısı olduğu tespit edilen bir durumdur. Ancak buna karşın procapil içeren ürünlerde bu sorun ile karşılaşılmamış ve etkilerinin daha fazla olduğu tespit edilmiştir.

ürün bilgisi;Saç Kökü Hücrelerinin Yaşlanmasına Karşı Procapil
Ülkemizde ve dünyanın diğer yerlerinde saç dökülmelerinin başladığı yaş ortalaması 20’dir. Bu yaştan itibaren 50’li yaşlara gelinceye kadar her yaş artışında saç dökülmesi oranı da artmaktadır. “Yaşlanmaya bağlı saç dökülmesi” denen bu durumun önüne geçebilmek için saç kökü hücrelerinin yavaşlanmasını engellemek gerekir. Procapil de tam olarak bunu gerçekleştirir ve yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen saç dökülmeleri sorunlarını ortadan kaldırır.

Saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olur.

procapil ve saç çıkarma

ürün bilgisi;Fransız firması Sederma Pharma laboratuvarlarınca onaylanan ve saçlarda olumlu etki yarattığı tespit edilen procapil, saç köklerinin güçlenmesini sağlayarak daha kısa sürede uzamasına katkıda bulunur ve saçların daha sağlıklı hale gelmesine yardımcı olur.

Procapil İçeren Saç Ürünleri
Procapil, birçok saç bakım ürünlerinde bulunmaz. Bunun nedeni ise maliyetinin yüksek olması ve temini son derece zor olan bir maddedir. Ülkemizde satılan saç ürünlerin birçoğunda bu maddenin bulunmadığını söylemek gerekiyor. Ancak bununla birlikte içerisinde %3, %5 oranında procapil içeren bazı saç bakım ürünleri de bulunmaktadır. Bu ürünler şunlardır.

Diamondhair Plus
Hairforte Bayan
Hairforte Erkek
Fill-in Powder
Floxia
Restorex

Facebook Twitter Instagram