Gönderen Konu: Topikal Finas + minox veya procapil?  (Okunma sayısı 4574 defa)

lincoln

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Topikal Finas + minox veya procapil?
« : 09 Haziran 2019, 02:17:08 »
Merhaba arkadaslar;

Bir kac yerde söyle bir sey gordum;

Finas in topikal kullanilimi. Yan etkilerinin daha az oldugunu iddia eden siteler de gordum.

Olay aslinda şu;

Belli oranda proscar eziliyor havanda. Toz haline getiriliyor. Sonra minox a ya da procapil iceren spreye katilip calkalaniyor ve uygulaniyor.

Dermaroller ile mi kullaniliyor bilmiyorum.

Duyan eden var mi bunu?

sduzce

• Sr. Member
Ynt: Topikal Finas + minox veya procapil?
« Yanıtla #1 : 09 Haziran 2019, 03:23:21 »
Usta bu saç için kulaklar neler işitmedi. Doğum kontrol hapını içenler mi yoksa şampuana katıp sürenler mi. Bence bu tür buluşların faydası var ise de kişiden kişiye farklılık göstereceği kanaatindeyim.

lincoln

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 09 Haziran 2019, 09:53:36 »
Usta bu saç için kulaklar neler işitmedi. Doğum kontrol hapını içenler mi yoksa şampuana katıp sürenler mi. Bence bu tür buluşların faydası var ise de kişiden kişiye farklılık göstereceği kanaatindeyim.

Merhaba hocam

Ben 2011 2013 yillari arasinda 3 big denen ( proscar 1/4 minox ve nizoral) kullandim.

Cok ama cok muhthis sonuc aldim. Ama uzun yıllar kullanmak cok zor.

Yan etki yasamadim ama yasamayacagim anlamina da gelmiyor.

Yan etki yuzde 2 deniyor. Ben daha once yuzde 98 lik kisimdaydim. Ama piyango bu. Yasam tarzim farkli artik; spor vs yok hayatimda.

Yan etkiler konusunda arastirdim; topikal finas scalp bolgedeki dht yi daha cok baskilayip cinsel fonksiyonlara etkiyi daha az gösteriyor.

Canimo

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 09 Haziran 2019, 13:41:05 »
topikal finans diye bir şey olabileceğine inanmıyorum,olsaydı eğer ilaç firmaları üretirdi diye düşünüyorum.

robie_fowliver

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 09 Haziran 2019, 13:48:27 »
topikal finans diye bir şey olabileceğine inanmıyorum,olsaydı eğer ilaç firmaları üretirdi diye düşünüyorum.

Işte ortaçağda bu yüzden bilim ilerlemedi:) Halihazırda "Polichem" isimli firma zaten klinik deneyleri ile meşgul hocam hatta 3. aşamaya geldiler. Ama USA de öyle ilaç piyasaya sürmek kolay olmuyor bir sürü prosedür var 3 faz ı da güvenlik olarak geçmelisiniz vs.

Özetle topikal finasteride için çalışmalar var zaten oral finasteride in saç derisine etkisinin %40 lar civarı olduğundan bahsediliyordu çalışmada. O yüzden saçlı deriye daha iyi nüfus edebilmeyi amaçlıyor Polichem.

lincoln

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Haziran 2019, 17:12:50 »
https://www.longdom.org/open-access/a-new-topical-formulation-of-minoxidil-and-finasteride-improves-hair-growth-in-men-with-androgenetic-alopecia-2155-9554.1000253.pdf

şurada detaylı bir çalışma yapılmış.

özellikle tabloya bakmanızı öneririm.

hazırlama kısımı baya detaylı anlatılmış ve çetrefilli gibi görünüyor. ben o kadar detaya giremem sanırım.

proscar i ezip minox'un içine atacağım. ne yapalım :)

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 09 Haziran 2019, 17:34:04 »
Finasteridin prospektüsünün içerisinde kırık ilaçları hamile kadınlar ve çocuklardan uzak tutun demelerinin sebebi, kırık olan tozu vucüdun emmesi olarak sebep gösteriliyor. Tabi ilacı kırarak kana karışmasını dhtyi ne kadar baskılayabileceği muamma ama teori de işe yarar gibi gözüküyor. Bu arada yurt dışında köpük formunda finasterid de mevcut. Aynı randıman alınamıyor ama sanırım.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

sgoo

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 06 Kasım 2019, 17:54:41 »
Şöyle bi resim var. Ne kadar doğrudur bimiyorum. %0.25 Topikal Finas + %3 Minox 24 haftalık (6 aylık) sonuç.
https://www.hairlosstalk.com/interact/attachments/screen-shot-2018-10-17-at-05-08-25-png.101948/

karaoğlan

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 06 Kasım 2019, 22:42:39 »
Şöyle bi resim var. Ne kadar doğrudur bimiyorum. %0.25 Topikal Finas + %3 Minox 24 haftalık (6 aylık) sonuç.
https://www.hairlosstalk.com/interact/attachments/screen-shot-2018-10-17-at-05-08-25-png.101948/

hocam bu resmi her yerde pazarlıyorlar daha önce ben bu resmi topikal finans araştırırken başka bir sitede gördüm ama hairlosstalk değildi kesinlikle demekki başka örneği yok bu topikal finasteridin o yüzden pek ciddiye almamak lazım.

Ecz.Holmes

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 08 Kasım 2019, 11:55:49 »
Hocam gerçekten yapan kişi işini iyi yapıyorsa  olumlu sonuç almak mümkün. Önemli olan kısım finansteridi uygun taşıyıcı topikal biyoyararlanımı artırmak . İsterseniz foto atabilirim . Bir kaç kişinin yakın çevreme yapmış olduğum

Dejavu27

• Full Member
« Yanıtla #10 : 08 Kasım 2019, 21:06:17 »
Finasterid degilde minoxilin icine 8 adet dutasterid(avodart) icine kir saclarin tavan yapar :)

La Casa de Kel Papel

• Saç ekim süreci
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 09 Kasım 2019, 01:00:29 »
Saç ekiminden sonra bir tropikal sprey kullanmak gerekiyor mu gerçekten, propc veya hair Forte gibi nasıl bir karışık elde edilebilir

La Casa de Kel Papel

• Saç ekim süreci
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 12 Kasım 2019, 01:58:22 »
Fins ile birlikte veya dutasterid(avodart) ile birlikte bazı faydalı karışım yağlar var çam yağı badem yağı çörek otu bir kaç bemix apul hindistan yağı gibi bir karışım yapıp sprey halinde haftada bir iki uygulamak acaba nasıl olur.

kılıkırkyaran

• Full Member
« Yanıtla #13 : 12 Kasım 2019, 02:42:58 »
Fins ile birlikte veya dutasterid(avodart) ile birlikte bazı faydalı karışım yağlar var çam yağı badem yağı çörek otu bir kaç bemix apul hindistan yağı gibi bir karışım yapıp sprey halinde haftada bir iki uygulamak acaba nasıl olur.

hocam her şeyi kafana göre karıştırıp uygulamak iyi olmuyor sana tavsiyem bu yağları duştan bir kaç saat önce ayrı olarak kullan.

La Casa de Kel Papel

• Saç ekim süreci
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 12 Kasım 2019, 07:21:44 »
hocam her şeyi kafana göre karıştırıp uygulamak iyi olmuyor sana tavsiyem bu yağları duştan bir kaç saat önce ayrı olarak kullan.

Anladım hocam haklısın ters tepki yaratabilir

Facebook Twitter Instagram