Gönderen Konu: Minox+Finas  (Okunma sayısı 639 defa)

lordaragorn

• Yeni üye
  • *
Minox+Finas
« : 01 Haziran 2022, 14:59:01 »
Aga tedavisi görüyorum. Saçlarımın arka tarafı(donör bölge) ve yanlar çok gür tepe bölgesi ise son derece ince telli ve seyrek. Finas a yeni başladım minox u ise sadece aksamları kullanıyorum xpecia ya ihtiyaç varmı ekstradan bilemiyorum.Bu saçı kurtarmak ve toparlamak için ne yapabilirim, tavsiyelerinizi bekliyorum?

Virtüöz

• Hero Member
Ynt: Minox+Finas
« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2022, 15:20:50 »
Böyle devam.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

lordaragorn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2022, 15:27:57 »
Sizce bu süreci disiplinli sürdürürsem tepe bölgede ve ön bölgede sonuç alırmıyım?
  • Yaşınız 32
  • Medikal Tedavi alopexy t minoksidil

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2022, 15:52:27 »
Dostum açık alan biraz fazla.
Yerinde olsam önce ekim sonra solo Finasterid ile durumu hallederdim.

Çünkü Finasterid sadece koruyor. Minoxidil de ne kadar kullandın o kadar işlev, maddi boyutu da var.
Aylık 280'den 10 ayda 2800 yapar zahmeti de cabası.

Ama Medekste ekim şuan 9200 civarı. Yaşın da iyi bence. Sen bilirsin.

Ben saç için gözü karartan tipten biriyim, ben bile Minoxidil'i 2 yıl kullanmaya ancak sabrım yetti.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

lordaragorn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Haziran 2022, 16:03:27 »
Dostum açık alan biraz fazla.
Yerinde olsam önce ekim sonra solo Finasterid ile durumu hallederdim.

Çünkü Finasterid sadece koruyor. Minoxidil de ne kadar kullandın o kadar işlev, maddi boyutu da var.
Aylık 280'den 10 ayda 2800 yapar zahmeti de cabası.

Ama Medekste ekim şuan 9200 civarı. Yaşın da iyi bence. Sen bilirsin.

Ben saç için gözü karartan tipten biriyim, ben bile Minoxidil'i 2 yıl kullanmaya ancak sabrım yetti.
Minoxil peki bu bölgede uzun vadede katkı sağlarmı ve açıklığı kapatırmı?
  • Yaşınız 32

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #5 : 01 Haziran 2022, 16:07:05 »
Minoxil peki bu bölgede uzun vadede katkı sağlarmı ve açıklığı kapatırmı?
Herkeste aynı etki vermez kardeşim.
Her şey yolunda olsa bile açıklığı kapatacağını ben düşünmüyorum.

Fakat yine de istersen 9-10 ay dene Minoxu.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 02 Haziran 2022, 10:29:25 »
16 yaşındaki haline getirecek kadar kapatamayabilir. Ama madem başladın, 3-4 ay düzwnli kullan duruu tekrar değerlendir.

Özelikle minoxil çok etkili bir ilaçtır bana göre. Hele ki daha önce hiç kullanmamışsan, vücudun çok iyi tepki verebilir. Bi kullan, süreç biraz ilerlesin bence. Ekim için de alan küçük değil, 2 operasyon gerekme durumu olabilir, ki o kadar basite aoınacak bir süreç değil, saçların çıkacağının da bir garantisi yok ayrıca.

Önce tedavi deneme yolunu seçerek, mantıklı bir seçim yapmışsın bence.

Finas bazı riskleri olan bir ilaçtır, bazı durumları gözardı etme, doktor kontroolllü ilerle lütfen.

İkincisi de vitamin mineral eksikliğin vsr mı bunları da kontrol ettir, ki tedaviden alacağın veriimi düşürmesin.

Her şey gönlünce olsun.

lordaragorn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 02 Haziran 2022, 10:38:20 »
16 yaşındaki haline getirecek kadar kapatamayabilir. Ama madem başladın, 3-4 ay düzwnli kullan duruu tekrar değerlendir.

Özelikle minoxil çok etkili bir ilaçtır bana göre. Hele ki daha önce hiç kullanmamışsan, vücudun çok iyi tepki verebilir. Bi kullan, süreç biraz ilerlesin bence. Ekim için de alan küçük değil, 2 operasyon gerekme durumu olabilir, ki o kadar basite aoınacak bir süreç değil, saçların çıkacağının da bir garantisi yok ayrıca.

Önce tedavi deneme yolunu seçerek, mantıklı bir seçim yapmışsın bence.

Finas bazı riskleri olan bir ilaçtır, bazı durumları gözardı etme, doktor kontroolllü ilerle lütfen.

İkincisi de vitamin mineral eksikliğin vsr mı bunları da kontrol ettir, ki tedaviden alacağın veriimi düşürmesin.

Her şey gönlünce olsun.
Detaylı cevap ve güzel düşünceleriniz için çok tesekkür ederim. Minox u 2016 dan beri kullanıyorum ama çok ara verdim ve düzenli kullanmadım disiplinli kullandiğimda çok güzel sonuçlar aldım.Umuyorum tepe bölgesinde sevindirici bir sonuç alırım.
  • Yaşınız 32

Paradox0

• Full Member
  • Vergisi ödenmediği için kaldırılmıştır.
« Yanıtla #8 : 02 Haziran 2022, 15:49:08 »
Detaylı cevap ve güzel düşünceleriniz için çok tesekkür ederim. Minox u 2016 dan beri kullanıyorum ama çok ara verdim ve düzenli kullanmadım disiplinli kullandiğimda çok güzel sonuçlar aldım.Umuyorum tepe bölgesinde sevindirici bir sonuç alırım.
Düzenli kullanırken döngü yaşadınız mı?
•Xpecia (x2)
•Revita Şampuan
[Norwood : 1,5]

lordaragorn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 02 Haziran 2022, 23:47:34 »
Düzenli kullanırken döngü yaşadınız mı?
Evet bu sorunu yaşıyorum belkide ara vermemede bu durum neden oluyordu.
  • Yaşınız 32

Facebook Twitter Instagram