Gönderen Konu: Gemileri yakıp kafayı kazıtarak Dermaroller kullanma fikri  (Okunma sayısı 4774 defa)

kerimov

• Sr. Member
Ynt: Gemileri yakıp kafayı kazıtarak Dermaroller kullanma fikri
« Yanıtla #15 : 24 Kasım 2019, 22:04:27 »
saçı kazıtmak kesinlikle saç dökülmesini hızlandırıyor bu durumu çok net gözlemledim kendimde.
kesinlikle kazıtmayınız saçları güçlendirir hikayesi tamamen uydurma bir şey.

Hocam bence dökülmeyi artırmaz, bu mantıksız ama dediğim gibi yavaş uzayan kılların boyunu sıfırladığımız için saç seyrekleşmiş oluyor.

Cassowary

• Sr. Member
« Yanıtla #16 : 24 Kasım 2019, 22:18:00 »
Kazıtmak saçı ne döker ne de güçlendirir,yorumlar çok doğru.
Kazıtılan saçlarda,bitkisel hayatta olup can çekişen ince cılız mat saçlar geri gelemiyor gelenlerse uzun bir süre sonra gelebiliyor(gerçi bu saçlar tüy formuna girip daha sonda dönmemek üzere gidecek olan saçlar)
Sadede gelirsek,
Saç kazıtılmadan önce bu gidici saçlar kafa üstünde gölgeleme,hafif topik,doğal peruk etkisi yaptığı doğrudur😊

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #17 : 24 Kasım 2019, 22:24:54 »
Hocam bence dökülmeyi artırmaz, bu mantıksız ama dediğim gibi yavaş uzayan kılların boyunu sıfırladığımız için saç seyrekleşmiş oluyor.

sanmıyorum geçmişte saçımı kısmi kazıttığım bölgeler oldu ve inan ilk başta o alanlar kel kaldı.ayrıca hiç bir saç teli dökülmeden durmaz o bilgin çok yanlış kafandan sil .kısacıkta olsa dökülür öylece kalmaz söylediğin şey mümkün değil  ;D

kerimov

• Sr. Member
« Yanıtla #18 : 24 Kasım 2019, 23:20:59 »
Kesinlikle kafayı kazıtmayın saçı öldürürsünüz havalar soğuk olduğu için kafaya bere takacağınız için havasız kalır ölür

ve Öldü :( Noldu ya foton gitti

Ferhatm

• Full Member
« Yanıtla #19 : 24 Kasım 2019, 23:47:51 »
Kardeş ben saçın sağlıklıysa diyorum genetik dökülmen varsa kazıtma zaten eğer saçın sağlığın iyiyse hiçbir şey olmaz ayrıca gür etme muhabbeti saçın jilete vurulduktan sonra kıl ucunun kalın çıkması sonra normal formunu almasından dolayı halk arasında kalmış birşeydir.

TheSaint

• Sr. Member
« Yanıtla #20 : 27 Kasım 2019, 21:33:53 »
Şuan finas alıyorum, dökülme %80 oranında azaldı gibi.2 ay önce bana deseler dökülme duracak ama sadece olanı koruyacaksın tamam derdim kabul ama insanoğlu işte daha fazlasını istiyor bi süre sonra. Neyse konuya geleyim, ben tedavime dermaroller ve masaj eklemek istiyorum. Masaj kopmalara sebebiyet vererek de olsa şuan yapılabilir ama dermaroller için kısa saç lazım. Tamamen kazıtmaya hazırım ama bazı hikayeler duydum, o da şu; saçı bir kere kazıttıktan sonra bazı kişilerde eskisi kadar saç uzamamış, seyrekleşme olmuş yani.(Dermaroller için kazıtanlardan bahsetmiyorum, normal insanlardan bahsediyorum) Bunu da biraz araştırınca şöyle bi sebebe ulaştım; kafadaki bazı saç telleri var, bunlar dökülmüyor ama uzamıyor da ya da çok çok geç uzuyor, sen kazıtarak bunların uzunluğunu sıfırlamış oluyorsun. Diğer saç telleri uzuyor ama bunlar kalıyor öyle. Benim de korkum bu, eldeki 1 elma daldaki 2 elmadan iyidir hesabı bu saçtan da olmak istemiyorum.Uzun saçlı kadınların dermarollerı nasıl kullandıgına baktım, yöntem hoşuma gitmedi. Sizin fikrinizi merak ediyorum

" bazı saç telleri var, bunlar dökülmüyor ama uzamıyor da ya da çok çok geç uzuyor" bu teori cok ilginc.

Dogru olabilir. Acaba kafamizdaki tum saclar ayni hizda uzamiyorlar mi?

Bu yazdiginiz seyi bilimsel olarak ispatlamislar miydi?

kerimov

• Sr. Member
« Yanıtla #21 : 27 Kasım 2019, 21:45:28 »
" bazı saç telleri var, bunlar dökülmüyor ama uzamıyor da ya da çok çok geç uzuyor" bu teori cok ilginc.

Dogru olabilir. Acaba kafamizdaki tum saclar ayni hizda uzamiyorlar mi?

Bu yazdiginiz seyi bilimsel olarak ispatlamislar miydi?

Belki yabancı kaynaklarda çalışmalar vardır ama Türkçe dilinde bulamadım. Bu konu altına bu bahsettiğimiz geç uzayan kılların ince,cansız,güçsüz,saç formunu almayan ve ilerde dökülecek olan tüyler olduğu yazılmış ve bana mantıklı geldi. Sonuçta saçlar fırça gibi tek tip halinde değil. Şimdilik kafayı kazıtma fikrinden vazgeçtim.

TheSaint

• Sr. Member
« Yanıtla #22 : 27 Kasım 2019, 21:54:44 »
Belki yabancı kaynaklarda çalışmalar vardır ama Türkçe dilinde bulamadım. Bu konu altına bu bahsettiğimiz geç uzayan kılların ince,cansız,güçsüz,saç formunu almayan ve ilerde dökülecek olan tüyler olduğu yazılmış ve bana mantıklı geldi. Sonuçta saçlar fırça gibi tek tip halinde değil. Şimdilik kafayı kazıtma fikrinden vazgeçtim.

Teori olarak dogru. Bazi saclar, en azindan zayif olaranlarin sureci daha uzun oluyordur. Bu yuzden de sac ekimi sonuclari icin 15 ayi beklemek lazim diyorlar ya. O arada zayif saclarin kendilerine gelmeleri ve uzama sureleri farkli olmali.

Ama sac kazitmanin bence kafadaki sari tuyleri guclendirmede ve kafayi hava aldirmada bir faydasi var diye dusunuyorum.

sade_americano

• Sr. Member
« Yanıtla #23 : 02 Aralık 2019, 21:24:47 »
kazitilan sac gurlesiyor, tabi bunun arkasindaki mantik yine ayni. Kafaya kan akisi saglanmasi, cunku siz kafayi jiletleyince kafa derisinin de en ust katmanini aliyosunuz ve oraya kan akisi cogaliyor doku tamiri icin. Ordaki killar da kalinlasiyor dogal olarak.

Ben 2014'te kafayi kazitmistim, yeniden uzamasi en az 6 ay, ama cikan sac bayagi iyiydi eskisine gore

TheSaint

• Sr. Member
« Yanıtla #24 : 02 Aralık 2019, 22:05:55 »
kazitilan sac gurlesiyor, tabi bunun arkasindaki mantik yine ayni. Kafaya kan akisi saglanmasi, cunku siz kafayi jiletleyince kafa derisinin de en ust katmanini aliyosunuz ve oraya kan akisi cogaliyor doku tamiri icin. Ordaki killar da kalinlasiyor dogal olarak.

Ben 2014'te kafayi kazitmistim, yeniden uzamasi en az 6 ay, ama cikan sac bayagi iyiydi eskisine gore

Bu teori de dogru olabilir. Bilimsel bir kaynak var midir acaba?

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 04 Aralık 2019, 00:54:15 »
Bu teori de dogru olabilir. Bilimsel bir kaynak var midir acaba?

:) gelde gülme... nasıl bir aletle kafayı traş ediyorsunuz ki en üst katmanı alıyorda oraya doku tamiri için kan akışı hızlanıyor...

Yok öyle birsey, traş olmakla saç çoğalmaz azalmaz. Miyadını doldurup bekleme fazına geçen gidici saçlar dahada gelmez, bitik saçlardan kurtulur sadece saglıklı olanlarla başbaşa kalırsınız. Dökülmeyi azaltmaz, yeni saç çıkartmaz.. zararıda olmaz.. kafanızdaki tel miktarı dediğim sebepten azalır...+ saçlar çıkana kadarki 5-6 aylık süreçteki kayıplarınız da ekleneceği için 5-6 ay sonra durumdan pekte memnun kalmamanız muhtemel...
Zaten finaasteride kullanıyorsanız Fayda göreceksinizdir + dermoroller de kullanmak fayda saflar kısa kesmişken deneyin..

sade_americano

• Sr. Member
« Yanıtla #26 : 04 Aralık 2019, 01:06:25 »
:) gelde gülme... nasıl bir aletle kafayı traş ediyorsunuz ki en üst katmanı alıyorda oraya doku tamiri için kan akışı hızlanıyor...

Yok öyle birsey, traş olmakla saç çoğalmaz azalmaz. Miyadını doldurup bekleme fazına geçen gidici saçlar dahada gelmez, bitik saçlardan kurtulur sadece saglıklı olanlarla başbaşa kalırsınız. Dökülmeyi azaltmaz, yeni saç çıkartmaz.. zararıda olmaz.. kafanızdaki tel miktarı dediğim sebepten azalır...+ saçlar çıkana kadarki 5-6 aylık süreçteki kayıplarınız da ekleneceği için 5-6 ay sonra durumdan pekte memnun kalmamanız muhtemel...
Zaten finaasteride kullanıyorsanız Fayda göreceksinizdir + dermoroller de kullanmak fayda saflar kısa kesmişken deneyin..

her jilet alir bunu dostum....

sakalini jiletledikce kalinlasmasi ve gurlesmesi de bu yuzdendir...

Blue

• Full Member
« Yanıtla #27 : 04 Aralık 2019, 13:11:32 »
Senelerdir 50 kere kazıttım saçı, bence kalınlaşmaya faydası yok buna eminim çünkü saçlarım ince. Hala böyle şeylere inananlar olması ilginç
Ama senelerdir 50 kere vs kazıtmasaydım saçım şuankinden daha kötü olurmuydu bilmiyorum ama sanmıyorum bence olay genetik

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 04 Aralık 2019, 23:40:41 »
her jilet alir bunu dostum....

sakalini jiletledikce kalinlasmasi ve gurlesmesi de bu yuzdendir...

Sakalın yada diğer vücut kıllarının sertleşmesi ve kalınlaşmasının sebebi 10cmlik kılı besleyen damarlar 1mm i besler bu arada kalınlaşma sürecindeki ergen sakalları sertleşir. Ama bu fazda degilse (yani traş ettiğiniz şey bir bebek kafası degil ise) 1000 kerede ustura yapsanız kel keldir saç cıkısı olmaz...dediğiniz gibi olaydı 10.000 Euro para ödeyip  saç ektirme zahmetini yaşadıktan sonra 12 ay yarım yamalak gezeceğine 365 kere (hergün) ustura yapar kafayı 1.senenin saonunda dön çekerdi insanlar.. böyle milyarlık bir sektörde doğmazdı..

sade_americano

• Sr. Member
« Yanıtla #29 : 04 Aralık 2019, 23:47:49 »
Sakalın yada diğer vücut kıllarının sertleşmesi ve kalınlaşmasının sebebi 10cmlik kılı besleyen damarlar 1mm i besler bu arada kalınlaşma sürecindeki ergen sakalları sertleşir. Ama bu fazda degilse (yani traş ettiğiniz şey bir bebek kafası degil ise) 1000 kerede ustura yapsanız kel keldir saç cıkısı olmaz...dediğiniz gibi olaydı 10.000 Euro para ödeyip  saç ektirme zahmetini yaşadıktan sonra 12 ay yarım yamalak gezeceğine 365 kere (hergün) ustura yapar kafayı 1.senenin saonunda dön çekerdi insanlar.. böyle milyarlık bir sektörde doğmazdı..

kalinlasir dedigimiz sac ekilir gibi degil  yani :)

sonucta dht ve bi suru faktor var sac dokulmesinde ama saci surekli kazitirsaniz 1 sene boyunca hergun, gozle gorulur bir fark gorebilirsiniz

Facebook Twitter Instagram