Gönderen Konu: minoxidil spreyi oral kullanma yöntemi  (Okunma sayısı 970 defa)

BahtsızBedevi31

• Jr. Member
  • **
minoxidil spreyi oral kullanma yöntemi
« : 23 Mayıs 2022, 16:14:45 »
malum ülkemizde oral minoxidil bulunmuyor. bu forumda kafaya sürülen topikal spreyi suyla karıştırıp içenler vardı. merak ettiğim şey 1 fısta 10 mg minoxidil var. bunu 2.5 mg olarak nasıl alabiliriz?

tomriddle

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: minoxidil spreyi oral kullanma yöntemi
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2022, 16:27:51 »
malum ülkemizde oral minoxidil bulunmuyor. bu forumda kafaya sürülen topikal spreyi suyla karıştırıp içenler vardı. merak ettiğim şey 1 fısta 10 mg minoxidil var. bunu 2.5 mg olarak nasıl alabiliriz?
Ben eczaneden damlalık almıştım iki damla damlatıp suya öyle içiyordum. 2.5 mg geliyor öyle diye tahmin ediyorum

BahtsızBedevi31

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 05 Haziran 2022, 01:28:43 »
Ben eczaneden damlalık almıştım iki damla damlatıp suya öyle içiyordum. 2.5 mg geliyor öyle diye tahmin ediyorum
gelişim oldu mu hocam işe yarıyorsa ben de başlamayı düşünüyorum

tomriddle

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 05 Haziran 2022, 02:00:52 »
gelişim oldu mu hocam işe yarıyorsa ben de başlamayı düşünüyorum
1 aya yakın kullandım maalesef baya nefes darlığı yaptı devam edemedim. O yüzden etkisini göremedim. Ama bıraktıktan sonra saç çıkartmadığı halde baya olan saçlarımı döktü topikalini kullanmama devam etmeme rağmen.

BahtsızBedevi31

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 05 Haziran 2022, 02:09:07 »
1 aya yakın kullandım maalesef baya nefes darlığı yaptı devam edemedim. O yüzden etkisini göremedim. Ama bıraktıktan sonra saç çıkartmadığı halde baya olan saçlarımı döktü topikalini kullanmama devam etmeme rağmen.
sizin adınıza üzüldüm. keşke 2 damla değil de 1 damla kullanmış olsaydınız. 1 ml damlalıkla 2 damla 5 mg yapıyor hesabıma göre.

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 11 Haziran 2022, 08:48:50 »
Vay arkadas damar acan bir ilaci nas yutuyorsunuz ezbere.
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

BahtsızBedevi31

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2022, 09:52:27 »
Vay arkadas damar acan bir ilaci nas yutuyorsunuz ezbere.
Hocam damar açıcı olduğunu düşünmüyorum. Oral olarak kullanıldığında topikalden daha iyi etki ettiği söyleniyor. Nasıl çalıştığı hala çözülemedi. 3-4 sene boyunca kullanabileceğimden emin olsam direkt başlayacağım ama kalbi riske atmak da istemiyorum.

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 11 Haziran 2022, 09:55:23 »
Dostum kalbi riske atmanin sebebide bu iste damarlari gerektiginden fazla calisltirmasi kan akis hizinin dengesini bozmasi .ben finanstan daha zararli oldugunu dusunuyorum.finans hormon falanda bu direk kan dolasimini ve kalbi etkiliyor.ha diyceksein milyonlarca insan kulkaniyor ama uzun donem sonuclarina bakmak lazim.
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Facebook Twitter Instagram