Gönderen Konu: Oral minoxidil  (Okunma sayısı 1452 defa)

Salvador

• Hero Member
Oral minoxidil
« : 06 Mayıs 2021, 01:12:19 »
Merhabalar değerli forum üyeleri uzun süredir yoğunluğum nedeniyle forumla pek ilgilenemedim.Bu dönemde olumlu olumsuz birçok olayla karşılaşmam da mesgalemim artmasında önemli bir etken oldu.Sac dökülmesinde etkili olduğunu düşündüğüm oral minoxidil tedavime de bu süreçte başladım fakat yan etki nedeniyle birakmak zorunda kaldım.Öyle bir çarpıntı yaptı ki çocuğu hanıma emanet edip ben gidiyorum dedim.Hastanede ekg cekildi ritim bozukluğu çıktı düzenli kontrol yaptıran biri olduğum icin kalp doktorum bu sorunun nasıl bu kadar kısa sürede vuku bulduğunu sorguladi.Hayatimda babamdan sonra ilk kez biri karşısında cekingen davrandim suçlu bir çocuk gibi hissettim o an kendimi.Ez cümle bu yan etkiler hasebiyle ilacı tamamen bıraktım size tavsiyem hicbir sey sağlıktan kıymetli değil tabi cok klasik bir cümle ama ne kadar yabana atsak da tek şansımız var hiçbirimiz birer Mario değiliz arkadaşlar.O yüzden sevgili küçüklerim ve dostlarım ilac kullanımında ihtiyatlı olun hicbir şey buna sac da dahil sizden değerli değil.İnanın insan her şeye alışıyor zaman her şeye muktedir.Gerekirse ektirirsiniz,hic olmadi protezle gecirirsiniz ya da kazıtır hayatınızı yaşarsınız.Tedavilere ara verdim diye kel de kalmadım çünkü beslenme şeklimi tamamen degistirdim uzun zamandir seker ekmek hic ama hic yemiyorum yillar sonra ilk kez gobeksizim ve spor neticesi baklavalar geliyor sanırım :) Önceden hosuma gitmeyen baklava tipi kas şimdi öyle cok hosuma gidiyor ki mekiklerin sayısını gün be gun artırıyorum.Beslenme şeklini az cok sabit konumda yazdım.İnananların Ramazan'inı kutlarim ve herkese iyi geceler diler kaçarım

L0WE

• Jr. Member
  • **
Ynt: Oral minoxidil
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2021, 02:47:04 »
Geçmiş olsun dikkatli olmakta fayda var sağlık her şeyin başı hayırlı Ramazanlar
  • Yaşınız 32

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2021, 03:25:10 »
Geçmiş olsun dikkatli olmakta fayda var sağlık her şeyin başı hayırlı Ramazanlar
Sağol güzel kardeşim aynen öyle.40 yaş üstü olup bu ilacı denemek de büyük cesaretti :) Saça etkisi olsa da yan etkisi katlanılacak gibi değil.Genç arkadaslara tavsiye olarak yazmak istedim herkeste bir oral minoxidil sevdası vardı aydınlatmış olduk böylece.Bunun dışında minoxa 8 adet fin katıp kullanmak en etkili ve en az yan etkisi olan tedavi bana göre onu da ekleyeyim.Mumkun oldukça oral ilaclardan uzak duralım
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 06 Mayıs 2021, 03:48:52 »
kaç mg kullandın,  10mg bende de çarpıntı yapmıştı ama fazla değil hissedilir derecede

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

qew1978

• Full Member
« Yanıtla #4 : 06 Mayıs 2021, 13:19:12 »
kaç mg kullandın,  10mg bende de çarpıntı yapmıştı ama fazla değil hissedilir derecede

Hocam neden 2.5 mg yerine 10 mg kullandiniz?
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 06 Mayıs 2021, 15:30:37 »
Hocam neden 2.5 mg yerine 10 mg kullandiniz?

çarpıntı yapıyor mu diye deneme amaçlı bir hafta falan, yapıyormuş

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Salvador

• Hero Member