Gönderen Konu: Oral Minoxidil- Minoxidil'i içmek  (Okunma sayısı 4482 defa)

Hair_Master

• Yeni üye
  • *
Oral Minoxidil- Minoxidil'i içmek
« : 20 Aralık 2020, 01:30:25 »
Merhaba yabancı forumlarda oral minoxidil baya popülerleşti. Türkiye'de oral minoxidil bulunmamakta. Minoxidil solüsyonlardan 2 damlası yaklaşık 3 mg ediyor. Bir bardak suya 2 damla damlatıp sabah akşam birer kez içmeyi planlıyorum. Deneyen arkadaşlar var mı? Hem minoxidil solüsyon böylece çok uzun süre gidiyor. Hem daha etkili karaciğerde minoxidil sülfata dönüştüğü için. Saç köklerini topikale göre daha iyi uyarıyormuş. Yan etki profili ise topikalle hemen hemen aynı az dozlarda çünkü topikalde bildiğiniz üzere yüzde 10-20 oranında kana karışıyor finasteride gibi belirli bi seviyeye geliyo vücütta kıllanma filan o yüzden yapıyor. 8) 8) 8)

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Oral Minoxidil- Minoxidil'i içmek
« Yanıtla #1 : 20 Aralık 2020, 01:37:08 »
Merhaba yabancı forumlarda oral minoxidil baya popülerleşti. Türkiye'de oral minoxidil bulunmamakta. Minoxidil solüsyonlardan 2 damlası yaklaşık 3 mg ediyor. Bir bardak suya 2 damla damlatıp sabah akşam birer kez içmeyi planlıyorum. Deneyen arkadaşlar var mı? Hem minoxidil solüsyon böylece çok uzun süre gidiyor. Hem daha etkili karaciğerde minoxidil sülfata dönüştüğü için. Saç köklerini topikale göre daha iyi uyarıyormuş. Yan etki profili ise topikalle hemen hemen aynı az dozlarda çünkü topikalde bildiğiniz üzere yüzde 10-20 oranında kana karışıyor finasteride gibi belirli bi seviyeye geliyo vücütta kıllanma filan o yüzden yapıyor. 8) 8) 8)

Hiç olacak iş mi?  Deneme öyle birsey

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 20 Aralık 2020, 01:41:35 »
ben 1 fıs kullanıyorum 10mg oluyor yanetki görmedim daha 1 2 hafta oldu tabi

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Hair_Master

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 20 Aralık 2020, 01:43:20 »
Sloocer hocam yabancı forumlardan deneyenleri v e medikal araştırmaları baz alarak deniyorum. minoksidil solüsyonun içinde etil alkol propilen gilikol var. üçü de zararsız içilebilir. solüsyonda 1 damla yaklaşık 0.05 ml oda 2.5 mg minoksidile denk geliyor. loniten tabletler mesela 5 mg 10 mg var. Sonuçları buraya yazarım karşılaştırmalı.

Hair_Master

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 20 Aralık 2020, 01:44:47 »
ben 1 fıs kullanıyorum 10mg oluyor yanetki görmedim daha 1 2 hafta oldu tabi

hangi marka minoxidili kullanıyorsunuz? Ayrıca 1 fıs çok fazla onun 4 te birini kullanmanız gerekiyor. Uzun vadeli 1 fıs bira tehlikeli. damlalıkla ölçebilirsiniz eczanelerde bedava veriyolar damlalık.

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 20 Aralık 2020, 03:06:33 »
Peki vücudun aşırı kıllanırsa ne yapacaksın lazer seansları o kadar kolay değil hocam.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 23 Aralık 2020, 15:03:13 »
hangi marka minoxidili kullanıyorsunuz? Ayrıca 1 fıs çok fazla onun 4 te birini kullanmanız gerekiyor. Uzun vadeli 1 fıs bira tehlikeli. damlalıkla ölçebilirsiniz eczanelerde bedava veriyolar damlalık.

5 mg da yanetki görmüyorum 10 da görüyorum çarpıntı yapıyor.  vücut kılı diyorsan 17 18 yaşından beri var zaten tüysüz değilim. 

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 23 Aralık 2020, 17:36:06 »
bişey olmaz galiba o kadar alkol içiyok sigara vucuda zararlı ne varsa kullanıyom 2 damla minoxilden ne olacak bakım faydası olursa tereddüt bile etmem

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #8 : 13 Ağustos 2021, 16:29:48 »
içen varmı kalpten gitmeyelim ?
Rogaine Foam Minoxidil %5 - Akşamları
Finasterid 1MG - Günlük
Dermaroller 1 MM - Haftada 1
Vitamin Takviyeleri- Günlük
Life Changing

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 13 Ağustos 2021, 17:32:41 »
Günde bir kez denedim çarpıntıdan ölüyordum ki bir fısın üçte biriydi içtiğim miktar.Deneme hele hele günde iki kere hiç deneme öldürür
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Someonee

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 19 Eylül 2021, 13:57:42 »
Sabah 2 aksam 2 damla olarak basladim sonra sabah 3 damla aksam 3 damla olarak devam ediyorum bi sikinti yok suan 1 haftadir
3 yildir topical kullaniyordum sacim acayip kabuk yapiyordu mecburen oral a gecmek zorunda kaldim
Loniten felan bulsam onu kullanicam ama bulamiyorum

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #11 : 19 Eylül 2021, 15:19:51 »
Ben nerede denk gelmiştim hatırlamıyorum ama minoxili içip soluğu doktorda alan vardı. Sorunu da çarpıntı ve kalp değildi, midesinde ciddi problem yaratmıştı. Topikal yerine oral sanıp içen birisiydi :D. Nerede denk geldiğimi anımsarsam konuya eklerim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Someonee

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 19 Eylül 2021, 15:27:11 »
Hakli olabilirsin ama oral tablet bir turlu bulamadim bulam varsa soylerse sevinirim

monsieurvincent

• Full Member
« Yanıtla #13 : 19 Eylül 2021, 15:58:11 »
kalp için riskli olacağını düşünüyorum ben

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 19 Eylül 2021, 17:00:37 »
Sene başından bu yana topikali bırakıp, oral şekilde kullanıma geçtim. Bazen günde tek bazen günde çift 2-3 damla gibi kullandım. Kullanım düzenim biraz karışıktı düzensizdi ama 8-9 aydır bu şekilde kullandım. Son 1 aydır iyice seyrelttim, 1-2 haftasdır da 1 kez fln kullandım.

Topikali bıraktıktan sonra yaşanan dökülmeyi yaşamadım. Oral kullanım mı bunu sağladı, yoksa zaten minoksilden yüksek fayda görmediğim için, götürdüğü pek birşey de olmamıştır belki de. Saçlarda daha iyiye gidiş de gördüğümü söyleyemem. Zaten 30lu yaşlar başındaki agresif dökülme dönemi sonrası dökülmem de epey az ve stabildi.

Herhangi bir yanetki yaşamadım. Bu tecrübe bende şöyle bir soru oluşturuyor, topikal kullanım için  üretilmiş  bir ürünün mideden veya bağırsaktan emilimi ne kadar olur bilemiyorum. Nihayetinde tablet şeklindeki ilaçların da bir mantığı olsa gerek. Bugün magnezyum çinko bile baksan 5-6 farklı formu var piyasada. Her birinin etki ettiği yerler fln farklı.

Topikalden yanetki görmeyenlerin abartmadıça bu şekilde kullanımdan da zarar göreceğini sanmıyorum. Zaten günde 10 fısa karşılık  100 mg topikali deriye sürdüğünde %5 i bile emilse bahsettiğmiz dozajlara denk geliyor.

Facebook Twitter Instagram