Gönderen Konu: Saç ekimi- Süreç nasıl ilerliyor  (Okunma sayısı 3344 defa)

kadir5050

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi- Süreç nasıl ilerliyor
« : 26 Ekim 2016, 09:22:22 »
Arkadaşlar 4 gün önce saçımı bende ektirdim. Sitede ekim nasıl oluyor önce ne yapıyorlar ekim esnası nasıl gecıyor gibi fazla detaylı anlatım göremedim. bu yüzden ektirmek isteyenler için yardımcı olacağını düşünüyorum. ekim başından evime gidinceye kadar geçen süreci anlatacağım.
Esteword ekim yapıldı. fatih koroglu
önce müşteri ilişkileri ile görüştüm. gayet kendılerıne guvenen izlenim verdiler. daha sonra düşündüm taşındım. ektirmeye karar verdim. 500 tl kapora ile birlikte 1 ay sonrası için randevu aldım. en erken bu tarihte vardı. ekimden 1 hafta kala arandım ve sıgara alkol ılac kullanmamamı belirtildi. 1 gun kala da tekrar arandım aynı seyler tekrar soylendı ve operasyon saatını belırttıler. sabah 8.30 da gıttım. mesaı baslama saatı oldugundan benden once ve sonra da personeller gelmeye başlamıştı. ben kayıt işlemleri ve gereken odemelerı yaptım. 09.00 itibarıyle doktor geldi. kalabalık ve yogun oldugu için 09.30 da doktor beyle bırlıkte alın çizgim çizildi ve son haline karar verildi. daha sonra ameliyat önlüğü giydirdiler. sadece gomleği çıkarıp önlük gıydırdıler. daha sonra saç kesimine geçtiler. hayatımda ilkleri burada yaşadım. (askerde bile kesirmediğim saçlarımı burada makina ile bir bayan tarafından traş edildim) saç kesimi sonrası işlem başladı. ilk once damar yolu acıldı. daha sonra 1 tup kan alındı. 10.30 gibi donor alınacagı bole uyusturma işlemi yapıldı. en acılı ve ızdıraplı iş bence burasıydı. ınsanın uyusturma ıslemınde en cok ense kısmı acıyor onu anladım. diş çektirdiyseniz aynı uyusturma işlemindeki acıyı yaşadım. cok kısa surede uyustu ve bundan sonra hıcbırsey hıssetmedım. daha sonra kafamın ıcıne serum verdıler. buz gıbı soguk olunca hıssedıyorsun fakat en ufak bır acı hıssetmedım. derımın altına serum doldurma sebebı ıse derıyı gergınleştirip daha rahat çalışma amacıyla oldugunu ogrendım. yaklaşık 2 saat yuz ustu yattım. traş makınası gıbı ses cıkaran kalem gorunumlu bır alet ıle sac koklerını tek tek alınma işlemi devam etti. en ufak bır acı hıssetmedım. tek zor olanı 2 saat hıc kıpırdamadan aynı pozısyonda durmak oldu. ben 1 saat sonra su ıstedım 10 sn kadar da olsa dogrulup su içme ımkanım oldu. 2 saatın sonunda işlem tamamlandı. daha sonra farklı bır doktor geldı ve ılk basta alınan 1 tup kanın PRP için sacıma enjekte edecegını soyledı ve 15 dk bu işlem surdu. bu işlemin ardından sırt ustu yatarak yatagı tv gorecek sekılde ayarlandı ve kumanda elıme verıldı. sen keyfıne bak gerısı bızde denıldı :) hayatımda ılk defa bu kadar uzun ayrıntılı bır sekılde evlendırme programı ızledım. :) once sac ekımı yapılacak yerler acıldı. ama oncesınden ekım yerlerı tekrar uyusturuldu. bu işlem yıne acıdı fakat ense kadar cok acıtmadı. yaklaşık 2 saat boyunca ekım yapılacagı yerler acılma işlemi sürdü. bu arada öğlen vaktı oldugundan dolayı 3 personel 1 doktor oldugu ıcın donusumlu olarak yemege gıttıler. ben ac olmadıgımı belırttım ve bekleme olmadan devam edıldı. 2 saat ekım yerlerı acma bıttıkten sonra sac ekımıne gecıldı ve bu ıslemde yaklasık 2 saat surdu. 3 arkadaş aynı anda ekım yaptı. toplam 6 saat surdu. sac ekımı bıttı. pansuman yapıldı. ense kısmım cok kanadığı ıcın tampon yapıldı. benımle bırlıkte baska hastalar da vardı onlarda cıkınca gordum 1 arkadas tampon yapılmadıgını farkettım demekkı cok kanaması yoktu. ( kanama olması doktor ıcın kotu ama hasta ıcın ıyı bır durum oldugunu belırttıler )
daha sonra yapmam gerekenlerı doktor acıkladı. 3 farklı ılac yazdı. agrı kesıcı antıbıyotık ve odem onleyıcı ılaclar. duzenlı olarak kullanmamı belırttı. aksam nasıl uyumam gerektıgını anlattı ve klınıkten ayrıldım evın yolunu tuttum. çıktıgım anda hıc bır acı agrı hıssetmıyordum. kendı aracımla gıtmıstım bındım tek basına evıme gıttım. 3. gun sonra ılk yıkama ıcın cagırdılar. evde de 3 gun boyunca agrım falanda oluşmadı. sadece uyusma hıssı vardı ve rahatsız edıcı boyutta degıldı. hatta ekımden 1 gun sonra mısfırlıge bıle gıttım rahatsız etmedı. 3. gun tekrar yıkama ıcın gıttım. kafamdakı bandaj cıkardılar. yapışmış oldugundan dolayı bıraz zor olsada cıktı. daha sonra ılk yıkama nasıl yapacagımı ve bundan sonra evde neler yapmam gerektıgını belırttıler. 10. yıkama ıcın tekrar gelmemı soyledıler. bugun ıtıbarıyle 5 gundeyım. ilk 3 gun kafamdakı şişkinlik bellı olacak sekılde vardı. bana buz tedavısı yapmamı da belırtmıslerdı ben duzenlı olarak kullanmadım ama ara ara buz koydum. 4. gun şişlik kalmadı bende buz bıraktım. şuan ıtıbarıyle şişlik falanda bulunmuyor. gelişmeleri yine ara ara anlatırım. kafasında soru işaretı olan şurada ne yaptılar gıbı sorusu olan varsa cevap verebilirim.
anlatmadıgım yada atladığım konu varsa kusura bakmayın. sorularınız varsa cevap verebilirim.
hayırlı gunler.

muhammadakyuz66

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi- Süreç nasıl ilerliyor
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2017, 16:06:22 »
hocam vurulan iğneler çok fazla deniliyor ama siz sadece ense ve ekim yapılan bölgeye vurulan iğneden bahsetmişsn sadece orada mı acı hissettin iki iğnede

Safak3859

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi- Süreç nasıl ilerliyor
« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2017, 16:50:21 »
hocam vurulan iğneler çok fazla deniliyor ama siz sadece ense ve ekim yapılan bölgeye vurulan iğneden bahsetmişsn sadece orada mı acı hissettin iki iğnede

Acı sadece lokal anestezi sırasında hissediliyor diğer islemler esnasin da her hangi bi acı yok..

Facebook Twitter Instagram