Gönderen Konu: Ekimden Sonra Havluyla Sac Kurulamak  (Okunma sayısı 2176 defa)

Supermen

• Full Member
Ekimden Sonra Havluyla Sac Kurulamak
« : 09 Ocak 2020, 08:38:19 »
Ekimin 50.gününde saclari ekim yapilmafan önceki gibi sert sekilde havluyla kurulamanin saca zarari olur mu?

Kendi ekim yaptirdigim yer cok nazik davranmamam gerektigini, yikarken ya da kurularken  normal davranmami söylemisti ancak bugün baska bir yerde ekim yaptiran arkadasim hala kabuk dökümünden önceki gibi kuruladigino sadecw tampon yapar gibi dokundurdugunu söyledi..ona da ekim yeri söylemis..

yazıcıoqlu

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekimden Sonra Havluyla Sac Kurulamak
« Yanıtla #1 : 09 Ocak 2020, 08:57:34 »
Senin  yaptığın  dogru kardeş. Nazik.yikama deri hava alsin. Bastirarak ovalayarak sürterek  hic bir sorun yok. Tahriste etme bastira bastira :)

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 09 Ocak 2020, 09:02:41 »
Yıkarken sert yıkamak gerekli de kurularken farketmez bence, yıkama ve durulumayı iyi yapmak lazım. Nemli kalsa bile su buharlaşıp gider kafadan. Zaten normal zamanda da çok sert kurulumak, fön çekmek vs. saça zararlı olduğu söyleniyor.

Supermen

• Full Member
« Yanıtla #3 : 09 Ocak 2020, 09:11:54 »
yok bastirma falan yapmiyorum ama havluyu hafif sürtmeyi kastetmistim yüz kurular gibi ..
Cevaplar icin tesekkürler

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 09 Ocak 2020, 09:20:53 »
Şakamı yapıyorsunuz aradan 50 gün geçmiş? Havlu ile kurulurken zarar verebileceğinizimi düşünüyorsunuz. Bahsi geçen tampon yaparak kurulama kafada kabuklanmazlarmış olduğu ve nevroz riskinin bulunduğu kökleye zarar verme ihtimalimizin bulundugu ilk 10-15 gün için geçerli.. 20.günden sonra istediğin havluyu istediğin şekilde kullanabilirsin

Supermen

• Full Member
« Yanıtla #5 : 09 Ocak 2020, 09:23:54 »
Şakamı yapıyorsunuz aradan 50 gün geçmiş? Havlu ile kurulurken zarar verebileceğinizimi düşünüyorsunuz. Bahsi geçen tampon yaparak kurulama kafada kabuklanmazlarmış olduğu ve nevroz riskinin bulunduğu kökleye zarar verme ihtimalimizin bulundugu ilk 10-15 gün için geçerli.. 20.günden sonra istediğin havluyu istediğin şekilde kullanabilirsin
Hocam herkes sizin gibi bilgili olmayabilir, saka falan yapmiyorum.
Dedigim gibi, normal kuruluyordum ve baska bir ekim yeri havlu kullanilmamasi gerektigini söyleyince yaptigimin dogrulugundan emin olmak icin sorma ihtiyaci hissettim.

melanin

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 09 Ocak 2020, 09:46:00 »
havluyla kurula kardeş istediğin gibi tavsiyem saç kurutma makinasından uzak dur

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 09 Ocak 2020, 11:16:07 »
İlk iki hafta nazik davranmak lazım
Ondan sonra vur kırbacı

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 09 Ocak 2020, 13:17:28 »
Şok dökülme başladıktan sonra saçları nazik yıkamak nazik kurulamak aksine faydalı bir durum değil.
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram