Gönderen Konu: Tayfun Oguzoglu uzun saca 3500  (Okunma sayısı 5033 defa)

Nohairnoproblem

• Yeni üye
  • *
Tayfun Oguzoglu uzun saca 3500
« : 06 Şubat 2020, 12:40:14 »
Arkadaslar selamlar, uye olmadan takip ettim uzun zaman burayi. Pek cok bilgi edindim, pek cogunuzun ekim fotograflarindan cesaret topladim ve dun Tayfun Oguzolu'nda ekim yaptirdim. Benden sonrakilere fikir vermesi icin de sureci buradan paylasmaya calisacagim.

Yas 40

Durumum neydi?

35 yasina kadar tokayla zor toplanan cok gur saclarim vardi, 21 yasimdan beri uzun sacliyim.
Sinir stres vb derken saclar cok hizli dokuldu.
dayi kel, 2 oz kardesim kel.
Yakin zamana kadar da dokulme devam ediyordu.6-8 ay once prp yaptirdim. Cok duzenli olmasa da son 1 yildir proscar ve biotin 5000 kullandim. Proscar i yaklasik 3 ay once biraktim. Sac dokulmem yaklasik 2 aydir bitmis durumda. Stresim azaldi bundan mi yoksa prp mi yoksa proscar+biotin mi, yada hepsi birlikte mi iyi geldi bilmiyorum. Ya da dokulecek bisey kalmamis olabilir:)

Tayfun bey neden? Valla acikcasi artik sikildim kime gideyim diye dusunmekten. Doktorun isin tumunu ya da cogunu yaptigi bir yere gitmek istdim. Deneyimli de olsun istedim, tabi fiyati da makul olsun dedim.  Tesadufen google da denk geldi, reklami filan yok bir yerde, zor bulunuyor:) uluslararasi egitimlerine filan baktim ve uyelikleri etkileyiciydi.sitesinden kopyalayip yazayim.  1998 yilindan beri
ISHRS uyesiymis,
(Society of Hair Restoration Surgery ) 1998 yilindan beri hep yanlis ekse bile artik o kadar yilda.dogruyu bulmustur herhalde diye de dusundum:) devamini lutfen sitesinden kendiniz bakin.
Fiyat makuldu, diger gorusmeye gittigim yerler fabrika gibi gorunuyordu, burasi  bir doktorun kendi operasyonlari icin hazirlanmis bir yer gibi. Bir de dedim ya kararsizliktan sikildim.

Ne yapildi

3500greft kararlastirilmisti. ( coklu tekli vb kac tane almislar bilgi alinca yazarim)
Saclarim yillardir uzun ve hizli dokulme basladiginda toppik destegi ile saclarimin seyrelmesini acilmasini kendimden bile saklayabildim. Bu yuzden saclarimin uzun kalmasi onemliydi. Hoca ben hallederim dedi. Ozaman yuzden sadece donor bolge traslandi. ( zaten yillardir viking trasi yapiyorum, donor kisa )
Kanallari hoca acti, greftlerin cogunu hoca topladi fakat bir yerden sonra kendi kadar deneyimli oldugunu soyledigi yardimcisi hemsireye devretti. Alimi o tamamladi. Evet hoca ile ayni sekilde islem yaptigini hisettim, guven verdi yeterince ama yine de doktorun o kalan bir kismi tamamlamasi keyfimi kacirmadi degil. ekip cok deneyimli, cok ilgili. Donor su an sarili, o yuzden foto atamiyorum son durum icin.
Bu arada donorum saglam guclu. Kendileri de dediler. Cok iyi donor diye. Umarim guzel toplanmistir da ilerleyen surecte 1 siklastirma ekimi daha yaptiririm.

Agri sizi?

Aci esigim nispeten yuksektir ama psikolojik olarak etkilenirim. evet sikinti cektim biraz ama uyudum masada. Dun kafam sisti dogal olarak. Agrim vardi biraz. Ama uyandigimdan beri sac ektirdigimi unutum defalarca, o derece rahatim. Yerimde duramaz bir adamimdir, 5 saat dayanamam diyordum, fakat baslayinca bitiyor. O kismi kafaya takmayin. Ben yaptirdiysam herkes yaptirabilir.

Ekim dun aksam 9 da bitti. Ekim oncesi yaptiklari cekimlerin de fotograflarini alip buraya yuklerim. Simdilk konuyu yazdim aksama fotograflarim. Once nereden foto yuklendigini bulayim

Nohairnoproblem

• Yeni üye
  • *
Ynt: Tayfun Oguzoglu uzun saca 3500
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2020, 12:57:44 »
Hintel bu ne hiz:) az once cektiklerim asagida , digerlerini de ekleyecegim.

Nohairnoproblem

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2020, 13:03:19 »
Ustten

Cassowary

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2020, 13:46:10 »
Ekiminiz hayırlı olsun,bu ekimi takip edecem
Ben hep diyorum yaş faktörünün bir önemi olmadığını aile öyküsü ve dökülme patertinin önemli olduğunu.Reklamlardan bulmuşsunuz ama şansınız yaver gitmiş yabancı hastalara ekim yapan bir doktor umarım güzel bir sonuç alırsınız,geçmiş olsun..
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2020, 13:57:57 Gönderen: Cassowary »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2020, 13:48:36 »
hayırlı olmasını dilerim ben planlamnızı çok begenmedim

böyle bır acıklıga uzun saç ekımı tamamen fantezi ve seyrek olmus duruyor

ama umarım yanılırım ve sız ıyı bır sonuç alırsınız
Global Moderator

Erdm

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2020, 15:39:15 »
Saçsız alan cokmus keske kestirıp ekim yaptırsaydınız o zaman daha sık bı ekım olabılırdı ama hayırlısı olsun İnşallah guzel olur

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #6 : 06 Şubat 2020, 17:02:44 »
Son durum nedir

Nohairnoproblem

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 06 Şubat 2020, 17:27:05 »
Selamlar, tamamen sacsiz alan yoktu aslinda. Ekim oncesi asagida. Saclar kanli ve iyice birbirine yapismis durumda, o yuzden oldugundan daha da seyrek cikmis fotoda. Zaten sacimi tepeden toplarim genelde. Doktorun yonlendirmesi degil, uzun saca ekim tamamen benim secimim. Aslinda zorundaydim. On tarafa odaklanildi daha cok, daha sonra arka icin bir siklastirma daha dusunuyorum. Bakalim, bekleyip gorucez ama sanirim var olan saclarla birlikte baya toparlanacaktir.
1198 tekli
1910 ciftli
410 coklu

Nohairnoproblem

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 06 Şubat 2020, 17:29:01 »

Yanlis anlasilmis. Turkiye'de Reklami  yok, reklamlardan BULMADIM yani:) oradayken ispanyol, italyan ve ingiliz arkadaslar vardi, agirlikli avrupaya calisiyor.

Ekiminiz hayırlı olsun,bu ekimi takip edecem
Ben hep diyorum yaş faktörünün bir önemi olmadığını aile öyküsü ve dökülme patertinin önemli olduğunu.Reklamlardan bulmuşsunuz ama şansınız yaver gitmiş yabancı hastalara ekim yapan bir doktor umarım güzel bir sonuç alırsınız,geçmiş olsun..

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 06 Şubat 2020, 17:40:18 »
Kendisi Barış çimen in saçlarını ekmistir...meşhur muhabir...sonucu da gayet basariliydi

Cassowary

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 06 Şubat 2020, 18:10:51 »
Yanlis anlasilmis. Turkiye'de Reklami  yok, reklamlardan BULMADIM yani:) oradayken ispanyol, italyan ve ingiliz arkadaslar vardi, agirlikli avrupaya calisiyor.
Pardon o zaman .))
İnşallah tatmin edici bir sonuç alırsınız.

Nohairnoproblem

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 06 Şubat 2020, 20:05:00 »
20 kusur yildir ekim yapa yapa ogrenmistir diye umuyorum. Acikcasi fotolarda gorundugunden iyi durumdayim, bu da basarili sonuca inancimi arttiriyor. 10 gunde bir filan  gelisim fotolarini atarim. Sanirim 5-6 aya durum fikir verecek hale gelir

Pardon o zaman .))
İnşallah tatmin edici bir sonuç alırsınız.

Aahmett_1907

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 06 Şubat 2020, 22:51:04 »
merhabalar saç ekiminiz hayırlı olsun. mahsuru yoksa ne kadar ücret ödediniz.

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 06 Şubat 2020, 23:33:27 »
Kotu olmus gibi geldi bana keske kestirip ektirseydiniz. Ins iyi sonuclanir
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Nohairnoproblem

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 07 Şubat 2020, 00:05:45 »
Arkadaslar, sanirim anlatamiyorum. Sacimi kestirmek gibi bir ihtimalim yoktu, is guc vb.
Ayrica 3500greft uzun sacta da kisa sacta da 3500grefttir:)  planlama acisinda one yogun arkaya seyrek, arkaya yogun onenseyrek, daginik vb bir suru sey planlanabilir tabi, uzun sacta bu planlama daha zor. Fakat bekledigimden farkli bir planlama olmamis. Tabi ne beklendigine de bagli, 3500greft sactan bu kadar genis bir seyreklige tarak girmez birsey beklememek lazim. Kisa da olsaydi durum bu olurdu.

Facebook Twitter Instagram