Gönderen Konu: Saç Ekimi Yaptıracağım Önerileriniz  (Okunma sayısı 2271 defa)

Karakutu

• Hero Member
Ynt: Saç Ekimi Yaptıracağım Önerileriniz
« Yanıtla #15 : 12 Mayıs 2020, 23:31:11 »
Ektirmeye karar verdim bugün ayın 20 si için bir klinikten randevu aldım bakalım hayırlısı sorun olmaz inş , operasyondan sonra burada da gelişmeleri paylaşırım.  Ayrıca bu siteye emek veren insanları bilgilendiren herkese de teşekkür ederim .
Sakıncası yoksa ektireceğin merkezin ismini yaz, senin bilmediğin duymadığın bir durum varsa burdan fikir alabilirsin, bu senin lehine. Sonradan  sadece keşke dememen için.

karsi

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #16 : 13 Mayıs 2020, 00:51:59 »
Hangi klinik hocam nereye ektireceksiniz ?

Sakıncası yoksa ektireceğin merkezin ismini yaz, senin bilmediğin duymadığın bir durum varsa burdan fikir alabilirsin, bu senin lehine. Sonradan  sadece keşke dememen için.

Benim için sakıncası yok yaptırmadan reklam gibi olmasın diye paylasmamıstım , ama dediğinizde doğru Adonis Med - Mutlu Ekici
  Biri 2015 diğeri 2018 yılında  2 yakın arkadasım onda operasyon gecirdi sonuçları olumluydu onları referans alarak gittim maddi olarakta bütçeme uygun olunca onda karar verdim. Teşekkürler
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2020, 01:51:12 Gönderen: karsi »

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 13 Mayıs 2020, 01:07:13 »
Benim için sakıncası yok yaptırmadan reklam gibi olmasın diye paylasmamıstım , ama dediğinizde doğru Adonis Med - Mutlu Ekici
  Biri 2105 diğeri 2108 yılında  2 yakın arkadasım onda operasyon gecirdi sonuçları olumluydu onları referans alarak gittim maddi olarakta bütçeme uygun olunca onda karar verdim. Teşekkürler

Bu yazdığın tarihlere göre, iki arkadaşından biri 85 sene sonra diğeri ise 88 sene sonra ekim yapmıştır. 

Çok meraklı biriyim
Fut tekniğinden sonra fue  tekniği ile saç ekimi yapıldı zamanımızda.  Peki 88 sene sonraki teknolojinin çok ilerlemesiyle hangi ekim tekniğiyle yapıldı.

Bir de kullanılan ilaçlarda ne kadar ilerleme kat edildi. Şimdi o iki arkadaşın ekilen saçlarında herhangi bir gerileme oldu mu?

Bu forumda dinodin  diye biri vardı diyen hiç oldu mu

karsi

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #18 : 13 Mayıs 2020, 01:48:59 »

Bu yazdığın tarihlere göre, iki arkadaşından biri 85 sene sonra diğeri ise 88 sene sonra ekim yapmıştır. 

Çok meraklı biriyim
Fut tekniğinden sonra fue  tekniği ile saç ekimi yapıldı zamanımızda.  Peki 88 sene sonraki teknolojinin çok ilerlemesiyle hangi ekim tekniğiyle yapıldı.

Bir de kullanılan ilaçlarda ne kadar ilerleme kat edildi. Şimdi o iki arkadaşın ekilen saçlarında herhangi bir gerileme oldu mu?

Bu forumda dinodin  diye biri vardı diyen hiç oldu mu

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim , tabikide bu konunun uzmanı ve sizin kadar bilgili hatta hiç desem yeridir netten 3 5 günde öğrendigim karman corman bir bilgiye sahipim , sonuçta bu siteyede bunun için girdim bilgi alabilmek süreçleri görebilmek vereceğim kararda yol göstermesi için. Teknik anlamda bu işin evveliyatından bilgim yok arada 5 sene var dediğiniz gibi  teknik değişmiş olabilir , ilaclar yöntemler yapan ekip vs. Bu işe karar verirken parametrelerde  öncelik güven ve daha önce yaptığı işler geliyor hani önümde bu örnekler olunca  güven duygusu oluştu kararımı vermemde etkisi oldu. Arkadaslarımda benim gözle gördüğüm veya onların şikayet ettiği bir gerileme olmadı acıkcası.

Dinodin diyen biri hiç olmadı :) siz derseniz ve 88 sene sonrası için değilde günümüz için bir yorum ve değerlendirme yaparsanız sevinirim.

Düzeltme ---

Bu arada tarihleri yanlıs yazıgımı bu mesajı attıktan sonra farkettim :) 2015 ve 2018 olacaktı :)))

karsi

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #19 : 14 Mayıs 2020, 02:34:59 »
@Hintell  ve @dinodin11  üstadlar bir kaç sorum olacak ,

- saç ekiminden hemen sonra finasteride ve biotin kullanımına başlanılabilirmi.

- Her ikisi aynı zamanda kullanılırmı ,

-  finasteride ve biotin  için öneriniz nedir , finasteride proscar var propecia var xpecia var  biotin hap , suda eriyen veya şampuan var .

Teşekkürler 

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 14 Mayıs 2020, 02:39:28 »
 saç ekiminden hemen sonra finasteride ve biotin kullanımına başlanabilir

ama neden sonrası öncesi değil ?

öncesi daha doğru
Global Moderator

karsi

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #21 : 14 Mayıs 2020, 02:47:58 »
saç ekiminden hemen sonra finasteride ve biotin kullanımına başlanabilir

ama neden sonrası öncesi değil ?

öncesi daha doğru

Öncesinde baslamak için bir engel yok  , ekim sonrası belki hemen tavsiye edilmez diye danışmak istedim. Her ikisi için öneriniz nedir acaba .

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 14 Mayıs 2020, 03:31:57 »
ne kadar erken başlarsan o kadar fayda sağlar
Global Moderator

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 14 Mayıs 2020, 04:07:04 »
ne kadar erken başlarsan o kadar fayda sağlar

KARSİcan, HİNTELL bey ne dediyse katılıyorum. Daha fazla söze gerek yok. Hayırlı vakitlerin olsun

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 14 Mayıs 2020, 04:28:44 »
-  finasteride ve biotin  için öneriniz nedir , finasteride proscar var propecia var xpecia var  biotin hap , suda eriyen veya şampuan var .

Teşekkürler
[/quote]

Finasterid'e var neden mi
Çünkü erkeklik tipi dökülmede en çok kullanılan ve erkeklik hormonunu baskılayabilen nadide bir çiçektir.

Finansterid ve proscar veya propecia aynı ilaçlar ve her üçüde aynı görevi yaptığı için birini tercih etmen yeterli. Proscar ve propecia finansterit içerikli ilaçlardır. 

Saç için özel olarak günde bir kere propecia kullanılır. Oldukça pahalı. Proscar ise daha ucuz ve bir hapı en az dörde bölüp günde bir bölümünü kullanabilirsin. Böylece bir hap en az dört gün ömrünü uzatır.

NOT; burada en çok kullanılan proscardır.

Biotin saç uzaması ve kendi rengini şeklini şemalini ortaya çıkarmak için gerekli ( 2mg lik biotin hap kullanabilirsin) onun dışındakiler gereksiz...biotin şampuanları mampuanları boş ver

Eğer proscar ve biotin kullanacaksan, iyi besleniyorsan xpeciaya gerek kalmaz.

İxpecia takviye gıdası olan bir atıştırmalıktır. Nasıl ki yemekten önce içilen çorba gibi
Veyahut yemeklerden sonra çayla birlikte servis edilen kek artı çerezler gibi. Sen birde sinemaya giderken yanında bir hatun götürdüğünde onunla birlikte yediğiniz patlamış mısır gibi anla. Yani gerek var mı yok mu sen karar ver bu ilaca. İyi bir ilaç mi? Kesinlikle güzelce beslenen kişiye pekbfayda sağlamaz. Vitamin eksikliği olan kişiye elbette çok faydalı.

Suda eriyen şey şekerdir herhalde
Onu da çayla birlikte karıştırır içeriz. Güzel tattan başka vücuda hep zarar verir bu şeker. Kısaca suda eriyen şeyi unut.

Şampuan seçimi yaparken
Sakın haaa içinde kimyasal maddeler bulunan türlerinden almamaya gayret et. Saf özlü, bitkisel ne tür şampuan varsa kullanabilirsin.

karsi

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #25 : 15 Mayıs 2020, 00:50:21 »

Teşekkürler

Finasterid'e var neden mi
Çünkü erkeklik tipi dökülmede en çok kullanılan ve erkeklik hormonunu baskılayabilen nadide bir çiçektir.

Finansterid ve proscar veya propecia aynı ilaçlar ve her üçüde aynı görevi yaptığı için birini tercih etmen yeterli. Proscar ve propecia finansterit içerikli ilaçlardır. 

Saç için özel olarak günde bir kere propecia kullanılır. Oldukça pahalı. Proscar ise daha ucuz ve bir hapı en az dörde bölüp günde bir bölümünü kullanabilirsin. Böylece bir hap en az dört gün ömrünü uzatır.

NOT; burada en çok kullanılan proscardır.

Biotin saç uzaması ve kendi rengini şeklini şemalini ortaya çıkarmak için gerekli ( 2mg lik biotin hap kullanabilirsin) onun dışındakiler gereksiz...biotin şampuanları mampuanları boş ver

Eğer proscar ve biotin kullanacaksan, iyi besleniyorsan xpeciaya gerek kalmaz.

İxpecia takviye gıdası olan bir atıştırmalıktır. Nasıl ki yemekten önce içilen çorba gibi
Veyahut yemeklerden sonra çayla birlikte servis edilen kek artı çerezler gibi. Sen birde sinemaya giderken yanında bir hatun götürdüğünde onunla birlikte yediğiniz patlamış mısır gibi anla. Yani gerek var mı yok mu sen karar ver bu ilaca. İyi bir ilaç mi? Kesinlikle güzelce beslenen kişiye pekbfayda sağlamaz. Vitamin eksikliği olan kişiye elbette çok faydalı.

Suda eriyen şey şekerdir herhalde
Onu da çayla birlikte karıştırır içeriz. Güzel tattan başka vücuda hep zarar verir bu şeker. Kısaca suda eriyen şeyi unut.

Şampuan seçimi yaparken
Sakın haaa içinde kimyasal maddeler bulunan türlerinden almamaya gayret et. Saf özlü, bitkisel ne tür şampuan varsa kullanabilirsin.

Detaylı bilgilendimeniz için teşekkür ederim umarım herşey yolunda gider ekimden sonra gorusmek uzere :)

Facebook Twitter Instagram