Gönderen Konu: Sac ekimi yaptıracağım  (Okunma sayısı 453 defa)

BeyBer

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Sac ekimi yaptıracağım
« : 24 Eylül 2023, 12:55:16 »
Merhaba.
38 yaşındayım Konya'da yaşıyorum.
27 yaşında iken Konya'da ftm saç ekim merkezinde saç ektirmistim. Fakat çok fazla araştırma şansım ve zamanim olmamisti ve bu merkezde Ekim yaptirdim.
O dönemlerde prp vs uygulama hiç duymadim Ekim merkezi de ekilen bölgeye dikkat et dedi bir de yikama şeklinden bahsetmedi  ve beni taburcu etti gönderdi. Bir daha da hiç bir şekilde iletişimimiz olmadı. O dönemin şartlarındanmidir bilemiyorum ama, Ekim için sabah geldim dışarıda bir berbere götürüp saçımı makine ile sıfıra vurdurup tras parasıni da odetip saçımı yikatip öyle merkeze cikarttilar. Yani bilemiyorum ama vizyonsuz bir yer hissiyatı verdi.
   Şimdi tekrar saç ektirmeye karar verdim ve kaporami gönderdim. Cumartesi günü Allah'tan mani gelmez ise Bursa'da saç ekim uzmanı İbrahim Erayhan beye Ekim yaptıracağım. Günbegün Allah'tan mani gelmez ise paylaşım yapıp hem tecrübeli forum üyelerinin önerilini alıp, hem de Ekim merkezi hakkında tecrübelerimi size aktaracağım. Umarım güzel sonuçlar ediniriz. Herkese iyi günler dilerim.

Bu arada ekim için kendi aracımla gidip (500km) sabah Ekim yapip akşam Ekim bitiminden sonra tekrar geri donmemde (500km ) yolculuk yapmamda sorun olur mu sizce? Anestezi vs yan etki eder mi?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Sac ekimi yaptıracağım
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2023, 22:37:07 »
iyi araştırdın mı ? resimlerin yok donör vs kısaca bu şekilde yardım edemeyiz sana
Global Moderator

BeyBer

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 26 Eylül 2023, 11:12:49 »
iyi araştırdın mı ? resimlerin yok donör vs kısaca bu şekilde yardım edemeyiz sana

Merhaba . Haklısın foto atmayı ihmal etmişim. Şimdi yüklüyorum

BeyBer

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 26 Eylül 2023, 11:16:07 »
Ekliyorum

Kel ve öfkeli

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 26 Eylül 2023, 18:30:48 »
yolculuk yaparsınız sıkıntı yok ama arada bir mola vermenizi tavsiye ederim. ne olur ne olmaz. bir 5-10 dakika soluklanıp sonra devam etmeniz doğrudur.

BeyBer

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 26 Eylül 2023, 18:38:50 »
Elbette mola veririm, hatta  içinde bir kaç saat uyumayı da düşünüyorum.  Merak ettiğim anestesi vs yapınca taba kullanmama engel olur mu?

nisan22

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2023, 10:07:07 »
Hocam o kadar yolculuğu tek başına gitme derim. hatta mümkünse arabayı sen kullanma. ne bilim başın döner, halsizlik olur. kafanı bir yere sürter çarparsın hissetmezsin.

BeyBer

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 29 Eylül 2023, 12:29:05 »
Öncelikli olarak kalmaya çalışacağım.  Teşekkür  ederim

Edgar X

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 30 Eylül 2023, 03:16:11 »
İbrahim erayhan ne alaka ftm den iyiymiymiş .
Ftm yıllar önce bir konyadan arkadaşım ektirmişti sonucu vasat olmuştu amatör bir ekim merkezi gördüğüm kadarıyla ama ibrahim erayhanda forumda gördüğüm ekimlerine bakılırsa o da öyle görünüyor.

BeyBer

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 30 Eylül 2023, 04:38:07 »
Forumda çok bir örneği yok. Olanlarda sırıtan bir Ekim olmamış.  Bekleyip göreceğiz.

Uykusuz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 30 Eylül 2023, 16:57:00 »
ekimden sonra eğer çok mecbursan dönebilirsin,kendimden örnek vereyim; ekimim bittikten sonra aracımla dönebilecek durumdaydım.Ancak 3 gün otelde kaldım. riske atmak istemedim.ilk 3 gün özellikle dikkat etmek gerekiyor.ek olarak Allah korusun ekimin ertesinde sorun olursa aynı şehirde olman daha mantıklı.Nekroz gibi kritik sorunlar genelde ilk 3 günde belli oluyor.
  • Ekim Tarihi: 20.09.2023
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 33

BeyBer

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 01 Ekim 2023, 03:45:58 »
Evet çok şükür sağ salim gittim Ekim yapıldi ve şimdi eve yeni giriyorum.
İlgi alaka ve işçilik çok çok iyiydi.
 Hastanede yapilmasi ve  Dr un ara ara Ekim odasına gelerek serum takibi yapıp bı sorun var mı diye sorması oldukça güven verdi. 
İbrahim Bey, ekibi ve hastanesine çok tşk ederim.
Zor bir ekimdi, sebebi ise daha önce belirttiğim gibi 2012 senesinde bir Ekim yaptirdim ve donor bölgede homojen bir toplama yapilmayip genelde aynı yerlerden toplayınca  aşırı belirgin duruyordu.
Şimdi yeniden toplama yapılacağı için o seyrekligi eşit şekilde  yayamaya çalışıldı. Ve 3700 graft toplandı.
Şimdilik süreç güzel geçti.  İlaçlarımı vitaminlerimi şampuanlarımi  losyon vs paket yapıp verdiler. Umarım bundan sonraki  sürecinde güzel geçer. Bekleyip göreceğiz..

BeyBer

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 01 Ekim 2023, 03:50:43 »
.

BeyBer

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 01 Ekim 2023, 03:57:05 »
Bu arada ekim seyrek gibi görünme sebebi, jiletli olunca arada kalan kendi saçlarım gorunmuyor. Flash ve 108mp ile çektim zoomlayinca arabosluktaki saç kökleri görünüyor.
Tepe bölgesine de biraz ekmek istedi ama ben öncelik on hatlar olsun istedim oraların daha yoğun olmasını istedim. Eğer istediğim gibi bir sonuç çıkarsa tepeye ve ensedeki seyrekligi simülasyon ile kapatabilirim

Uykusuz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 01 Ekim 2023, 10:43:57 »
Hayırlı olsun ekiminiz.sac ekimi sonuçları bölümüne konu acmanizi öneririm
  • Ekim Tarihi: 20.09.2023
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 33

Facebook Twitter Instagram