Gönderen Konu: Finasteride Jel  (Okunma sayısı 10734 defa)

inception

• Sr. Member
  • Galatasaray
Finasteride Jel
« : 01 Haziran 2020, 17:53:19 »
Serkan aygınla görüşmemde var olan saçların güçlenmesi için prp ve finasteride önerdi. Finasteride yan etkilerinden çekindiğimi söyleyince finasteride jel önerdiler. Şu an türkiyede yok sanırım 2 3 ay içinde gelecekmiş. Veya yurtdışından temin etmeye çalışacağım. FİNASTERİDE GEL hakkında bilgisi olan veya yurtdışında yaşayan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasteride Jel
« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2020, 19:11:05 »
Finasteride jel olunca ne oluyor Muş? Dht yi düşürmüyormuymus?
Finasteride hap böbreklere zararı yokki bunu jel olarak kullanmak mantıklı olsun...
Dht düşüyor ise yanetki riski aynıdır İster jel ister oral kullan İster fitil yap.. matematik belli Dht azalacak sa Dht nin aktif olduğu tüm etkilerde değişim riski var..

BayX

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2020, 19:12:29 »
Serkan aygınla görüşmemde var olan saçların güçlenmesi için prp ve finasteride önerdi. Finasteride yan etkilerinden çekindiğimi söyleyince finasteride jel önerdiler. Şu an türkiyede yok sanırım 2 3 ay içinde gelecekmiş. Veya yurtdışından temin etmeye çalışacağım. FİNASTERİDE GEL hakkında bilgisi olan veya yurtdışında yaşayan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim

Hocam ben bununla ilgili başlık açmıştım ancak kimse cevap vermedi ayrıca yurtdışındaki forumlarda araştırdığımda yanlış okumadıysam jelin de yan etkileri olduğu yazılmış ama birebir aynı ürün mü yoksa ekstra katkılı başka ürün mü onu tam netleştiremedim

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2020, 19:23:56 »
Hocam ben bununla ilgili başlık açmıştım ancak kimse cevap vermedi ayrıca yurtdışındaki forumlarda araştırdığımda yanlış okumadıysam jelin de yan etkileri olduğu yazılmış ama birebir aynı ürün mü yoksa ekstra katkılı başka ürün mü onu tam netleştiremedim

Akıl var mantık var... içeriği aynı olan 1 hap eğer mide, bagırsak ve bobreklere zarar veriyor ise bunzararlarından kaçmak İçin jel olarak merhem olarak kullanmak mantıklı olabilir..ama etkin maddesi aybı olan bir ilacın fitil, hap yada krem olması neyi değiştirir.. çalışma mekanizması nedir? Dht düşmesi... sorunumuz nedir? Dht düşmesi.. bunun tartısılacak bşr şeyi yok...

Harunnnn

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 01 Haziran 2020, 19:27:08 »
Finasteride jel olunca ne oluyor Muş? Dht yi düşürmüyormuymus?
Finasteride hap böbreklere zararı yokki bunu jel olarak kullanmak mantıklı olsun...
Dht düşüyor ise yanetki riski aynıdır İster jel ister oral kullan İster fitil yap.. matematik belli Dht azalacak sa Dht nin aktif olduğu tüm etkilerde değişim riski var..

Slocer hocam asmedde ekim gunu aldim:) ama finans kullanmayi dusunmuyorum... Nedeni youtube videolar arastirmalar en son okudugum arastirma dr serdar ilhan hoca kesinlikle icmenizi yan etkileri kalici gibisinden yazmis. Cok korkttum bu saatten sonra aksinide ispat etse psikolojik olarak yan etkilerini yasarim...

Ekim oncesi onere bilecegin bise varmi sifir yan etkisiz bise

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 01 Haziran 2020, 19:33:36 »
Slocer hocam asmedde ekim gunu aldim:) ama finans kullanmayi dusunmuyorum... Nedeni youtube videolar arastirmalar en son okudugum arastirma dr serdar ilhan hoca kesinlikle icmenizi yan etkileri kalici gibisinden yazmis. Cok korkttum bu saatten sonra aksinide ispat etse psikolojik olarak yan etkilerini yasarim...

Ekim oncesi onere bilecegin bise varmi sifir yan etkisiz bise

Yok:)

Kelin ilacı olsa başına sürermiş..

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 01 Haziran 2020, 21:04:46 »
sanırım hap direk içilip dolaşıma katıldığı için,  jelde ise sürülen bölgeden az bir emilim olup dolaşıma az katıldığı için sürülen bölgede etki etmesi ama gerçekte bu mantık doğrumudur değilmidir iyice araştırılması lazım..

Burakcan

• Full Member
« Yanıtla #7 : 01 Haziran 2020, 21:12:02 »
Akıl var mantık var... içeriği aynı olan 1 hap eğer mide, bagırsak ve bobreklere zarar veriyor ise bunzararlarından kaçmak İçin jel olarak merhem olarak kullanmak mantıklı olabilir..ama etkin maddesi aybı olan bir ilacın fitil, hap yada krem olması neyi değiştirir.. çalışma mekanizması nedir? Dht düşmesi... sorunumuz nedir? Dht düşmesi.. bunun tartısılacak bşr şeyi yok...

finasterid jel yada topikal losyonların oral  kullanıma kıyasla scalpta daha fazla bulunur olmasına rağmen daha az sistemik dolaşıma katıldığı çalışmalarla yakın zamanda ispatlandı fakat burda sıkıntı doz ayarlamasında ve malesef her insanın cilt geçirgenliği aynı değil. bu yüzden ilaç firmaları bu sorunu aşamadıklarından dolayı piyasaya henüz  resmi olarak sürülen herhangi bir örnek ürün yok bu alanda.

inception

• Sr. Member
  • Galatasaray
« Yanıtla #8 : 01 Haziran 2020, 21:51:17 »
sanırım hap direk içilip dolaşıma katıldığı için,  jelde ise sürülen bölgeden az bir emilim olup dolaşıma az katıldığı için sürülen bölgede etki etmesi ama gerçekte bu mantık doğrumudur değilmidir iyice araştırılması lazım..
Ben de bu mantıkla düşündüm. Hap yüzde 90 etkiliyorsa jel yüzde 60 etkiler gibi kendi çapımda bi mantık
Hair of Istanbul ☆ 4300 ☆ 30.06.20

●Şampuan     ●Spray
 ○Kerastase    ○Kerastase

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14845.0

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 01 Haziran 2020, 22:10:19 »
Ötesi berisi aynı sloccer durumu netlemiş dostum, ilham hocanın da yazdığı gibi onada katılıyorum.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 01 Haziran 2020, 22:12:53 »
finasterid jel yada topikal losyonların oral  kullanıma kıyasla scalpta daha fazla bulunur olmasına rağmen daha az sistemik dolaşıma katıldığı çalışmalarla yakın zamanda ispatlandı fakat burda sıkıntı doz ayarlamasında ve malesef her insanın cilt geçirgenliği aynı değil. bu yüzden ilaç firmaları bu sorunu aşamadıklarından dolayı piyasaya henüz  resmi olarak sürülen herhangi bir örnek ürün yok bu alanda.

İyide finasteride in scalpta bulunması bşrseyi ifade etmiyor ki, çalışma mekanizması testesteron u Dht ye dönüştüren 5aR enzimlerini hedef alır... yani enjekte de etsen saç derisine kana karışıp 5aR I inhibe etmedikten sonra bir anlamı yok...

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 01 Haziran 2020, 22:14:17 »
İyide finasteride in scalpta bulunması bşrseyi ifade etmiyor ki, çalışma mekanizması testesteron u Dht ye dönüştüren 5aR enzimlerini hedef alır... yani enjekte de etsen saç derisine kana karışıp 5aR I inhibe etmedikten sonra bir anlamı yok...
Hekim böyle anlatamaz,yemin ederşm sana tıbbiye diplom şart😉🤣🤣
One life,live it...

Takviye

İlave

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

BayX

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 01 Haziran 2020, 22:35:02 »

Stemoxydine hakkında bilginiz var mı acaba

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 01 Haziran 2020, 22:38:52 »
Hekim böyle anlatamaz,yemin ederşm sana tıbbiye diplom şart😉🤣🤣

Abi var zaten

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 01 Haziran 2020, 22:50:30 »
Abi var zaten
Genel dallarda şart demek istedim dost, abi konu dışı olacak ama bizim arkadaşın partnerine çarpmışlar adli vakaya girermi?
One life,live it...

Takviye

İlave

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

Facebook Twitter Instagram