Gönderen Konu: Bilgehan Aydın 10.06.2020 4950 Greft Saç Ekimim(BE Estetik/Bnish Hair)  (Okunma sayısı 25319 defa)

bakalim

• Sr. Member
Herkese merhabalar,

İlk konumda da belirttiğim üzere foruma giriş amacım kaliteli ve fiyatı ortalama düzeyde olan bir klinik bulmak idi. https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14164.09

Son 15 günde büyük cesaret göstererek (kendimce) saç ektirmeye karar verdim. Yukarıdaki konumda da arkadaşların önerileri üzerine Opr. Dr. Bilgehan AYDIN'ın saç ekim kliniği olan Bnish Hair'de 10.06.2020 tarihinde yani bugün ekim yaptırdım. Ekim adresleri normalde Nişantaşı fakat pandemi sebebiyle Özel Levent Hastanesinin en üst katını komple kullanıyorlar.
Öncelikle before/after için fotoğraflarımı ekliyorum.
Yaşadığım şeyleri ve gözlemlerimi referans amaçlı yazacağım

Öncelikle; ilk olarak Levent Hastanesine giriyorsunuz ve Bilgehan AYDIN için geldiğinizi söylüyorsunuz. Ateşinizi ölçerek gerekli yönlendirmeleri girişte yapıyorlar.
Yukarı çıktığınızda ilk işlemler her yerde olduğu gibi bazı kağıtları imzalamanız. (Alerjik durum, fotoğrafların paylaşılması onayı (size kalmış bi'şey), ne şartlar ile ekimin gerçekleşeceği gibi detaylı şeyler yazıyor)
Ben saat 8:25 gibi bu işlemi de bitirdim. Sonrasında hemen fotoğraf çekiliyorsunuz, saç tıraşınızı çok iyi bir insan olan Sefa Bey yapıyor  :) (Mübalağa yoktur gerçekten iyi birisi.)
Saçlarınızı başlıksız tıraş makinesi ile kestikten sonra odanıza geçiyorsunuz, orada hemşire arkadaşlar ve Ahmet Bey bulunuyor. (Ahmet Bey'i ilk olarak bankoda görüyorsunuz.)
Öncelikle gömleğinizi vs çıkartarak hijyenik ameliyat kıyafetine benzer bi'şey giyiyorsunuz. Odadaki her şey steril ve yeni kullanıma hazır.
Selvi Hanım ve Ahmet Bey, ön saç çizginizi çiziyorlar, ayna ile göstererek onayınızı alıyorlar. Bu arada, sohbetleri ve muhabbetleri cidden çok sıcak, yapmacık değil.
Ön saç çizgisi kararlaştırıldıktan sonra yüz üstü uzanıyor ve bismillah diyerek işleme başlıyorsunuz.

-İlk olarak anestezi yapıldı, Dilek Hanım yapıyor ve kullandığı her şeyi size ne amaçla olduğunu, yakıyorsa "biraz acıtır ama 10 saniye sürer" gibi bilgiler vererek uyguluyor. 1-2 arkadaş daha yazmıştı, acı eşiğiniz yüksek de olsa destekleyici iğneler biraz fazla acıtıyor.
-Donör bölgeye anestezi uygulandıktan sonra Dilek Hanım, Selvi Hanım ve Melike Hanım (:) ) donör bölgenizden saçları almaya başlıyorlar. Bu işlem sürerken benim boyun ağrılarım sebebiyle biraz zorlandım.
-Bu saydığım işlemler 1 gibi bitiyor. Sonrasında ekim alanı uyuşturuluyor ve yemek yiyorsunuz.
Yemekten sonra Ahmet Bey bizzat kendisi gelip kanallarınızı açıyor.
Sonrasında Selvi Hanım, Dilek Hanım ve Melike Hanım ekime devam ediyorlar. Burada belirtmekte büyük fayda görüyorum ki, Selvi Hanım, Dilek Hanım ve Melike Hanım gerçekten çok ilgililer ve asla acemi gibi davranmıyorlar Ellerine çok hakimler, yaptıkları işin gayet bilincindeler.  Kullandıkları her aletin ve ilacın ne işe yaradığını, etkilerini ve vücudunuzun verebileceği tepkilere çok hakimler. Güvenerek kafanızı koyup uyuyabilirsiniz. :)

Çok uzatmadan, benim saç tellerim kalın ve genellikle 2'li-3'lü tellerden oluşuyormuş. Bu sebeple olsa gerek, ön bölgeyi(çizgi) Ahmet Bey kanal açarken 1.30 elmas başlık ile, arka bölgeyi ise 1.50 elmas başlık ile açtı. Nakil bölgeniz arka bölgenize göre daha kolay uyuşuyor ve kanal işlemi, ekim işlemi daha rahat geçiyor çünkü sırt üstü uzanıyorsunuz.

Yarın ilk yıkamaya gitmeden before/after fotoğraflarımı aşağıya bırakıyorum. Benim soracağım sorular olacağı gibi sizlerden de yorum ve soru bekliyorum.
Herkese iyi forumlar.

bakalim

• Sr. Member
Ekimden hemen sonrası. Ön çizgiyi çok beğendim gerçekten.

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
hayırlı olsun ekim iki aşamalı olarak planlandı galiba umarım doner alanınız ikinci ekimi kaldırır bu konuda bir ölçüm yapıldımı yada size söylenen bir şey oldumu acaba.

bakalim

• Sr. Member
hayırlı olsun ekim iki aşamalı olarak planlandı galiba umarım doner alanınız ikinci ekimi kaldırır bu konuda bir ölçüm yapıldımı yada size söylenen bir şey oldumu acaba.

Çok teşekkürler. Donör alanım ikinci ekim için yeterli, ben bu ekimden memnun kalırsam yaptırmayı düşünmüyorum. İkinci ekim önerildi bu sebeple tepe bölgesi boş bırakıldı.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hayırlı olmasını dilerim ön çizginiz gayet yerinde ve güzel buldum.
Ekim de alana göre sıkı olmuş. Olumsuz bir durum yok işçilik güzel

Kendi saçlarınızda güçlendirir seniz araştırıp ilaçları kaybetmezsiniz
Global Moderator

bakalim

• Sr. Member
Hayırlı olmasını dilerim ön çizginiz gayet yerinde ve güzel buldum.
Ekim de alana göre sıkı olmuş. Olumsuz bir durum yok işçilik güzel

Kendi saçlarınızda güçlendirir seniz araştırıp ilaçları kaybetmezsiniz

Eyvallah Hintell, klnikteki arkadaşlar reçeteye yazdılar birden fazla ilaç, içinde finasterid ve serumlar da var. Destekleyeceklerini düşünüyorum.
Bu arada kulağını çınlattık hem senin hem forumdaki arkadaşların :)

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
Planlama ekim sıklığı ve Greft sayısı Güzel görünüyor, Ekiminiz hayırlı Olsun..  :)
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

bakalim

• Sr. Member
Planlama ekim sıklığı ve Greft sayısı Güzel görünüyor, Ekiminiz hayırlı Olsun..  :)

Çok sağolun. Eklemek istiyorum, ekip gerçekten harika bir ekip. Genç arkadaşların hepsine güvenebilirsiniz.
Bugün Sadettin Bey ilk yıkamamı yaptı ve bandajları söktü. Kullanmam gereken şampuan, serum vb şeyleri detaylı olarak anlattı sağ olsun. Bilgehan Hoca ile de kısa bir sohbetimiz oldu.
Bnish Hair'i herkese öneriyorum, inşallah sonuç da iyi olur.
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2020, 16:33:16 Gönderen: bakalim »

HairForFuture

• Jr. Member
  • **
Ön çizginiz ve sıklığı güzel duruyor hocam, hayırlı olsun inşallah fazla  fire vermeden çıkarlar . İlk günler farklı bir ruh hali oluyor ama 4. günden sonea normalleşiyor,  8.-9. günden sonra ise rutin hayatınıza dönüyorsunuz.

bakalim

• Sr. Member
Ön çizginiz ve sıklığı güzel duruyor hocam, hayırlı olsun inşallah fazla  fire vermeden çıkarlar . İlk günler farklı bir ruh hali oluyor ama 4. günden sonea normalleşiyor,  8.-9. günden sonra ise rutin hayatınıza dönüyorsunuz.

Çok sağolun hocam. Merak ettiğim bir konu da buydu açıkçası çünkü işe gideceğim 2 hafta sonra :)
Bugün 1. Gün ilk yıkamam yapıldı, inşallah dediğiniz gibi fire vermeden hızlı ve sağlıklı bir şekilde atlatırım bu süreci.

ao35

• Jr. Member
  • **
Hayırlı olsun hem sıklık hem de çizginiz çok güzel görünüyor. Balık baştan kokar hesabı güzel sonuç alacağınızı şimdiden görebiliyorum.
Clinicexpert 4500 greft 29 mart 2020
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=13359.0

Biotin+Xpecia

bakalim

• Sr. Member
Hayırlı olsun hem sıklık hem de çizginiz çok güzel görünüyor. Balık baştan kokar hesabı güzel sonuç alacağınızı şimdiden görebiliyorum.

Çok sağ ol hocam, gerçekten ben de ilk girişten son çıkışa kadar çok fazla memnun kaldım.
Klinikteki bütün arkadaşlar genç ama bahsettiğim gibi hepsi işine çok hakim ve titizler.
Özellikle Dilek Hanım'a tekrar teşekkür ediyorum.

bakalim

• Sr. Member
2. Gün yıkamamı kendim gerçekleştirdim. Kabuk dökümüne kadar kendim yapacağım çünkü yol çok uzak (mazot parası yetmez :) )
İşaretli bölgelerde hala sıvılar var Tweety kuşun canavar haline döndüm biraz kafamın ön bölgesi şişti :)
Sizce durum nasıl? Tecrübelilerden fikir bekliyorum

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ekim alanı güzel sorunsuz şişlikler de idare edicen artık inene kadar:)
Global Moderator

bakalim

• Sr. Member
Eyvallah abi alnıma kadar geldi acayip oldum Frankeinsteinın canavarı gibi :))

Facebook Twitter Instagram