Gönderen Konu: Bnish Dr.Bilgehan Aydın 04.09.2020 / 6.000 Greft / Yaş 28  (Okunma sayısı 7956 defa)

TY

• Jr. Member
  • **
Herkese merhabalar,
Öncelikle Allah herkesin hayalindeki saçlara kavuşmayı nasip etsin  :) Başta forumu kuran Hintell olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler ayrıca bilgi paylaştıkça çoğalır mantığıyla hareket eden herkese de ayrıca kendi adıma teşekkür ediyorum, insan gerçekten internet gibi yanlış ve doğrunun çok olduğu bir platformda çok güzel bilgiler elde ediyor sizlerin sayesinde. Bende bu amaçla sürecimi buradan paylaşacağım hem klinik hemde kendi sürecimi.

Ankara'da yaşamaktayım ve 04.09.2020 Cuma günü Bnish hair wellness Nişantaşı merkezinde saç ekimi yaptırmak üzere randevumu oluşturdum. Açıkcası kafamda 3 klinik vardı (bütçe doğrultusunda) ve hepsinide forum sayesinde yakından takip etme fırsatı buldum. Tercihim burası oldu sebebine gelecek olursa gerçekten ön çizgilerini çok beğeniyorum ki genelde tasarladıkları ön çizgi (tabi forumda gördüklerim) benim sevdigim ve kafa yapıma gidebilecek tipte bir ön çizgi. Ayrıca F/P olarakda gerçekten çok iyi diye düşünüyorum. Açıkcası bir diğer konu IGF ve uzun vadede sonuçlarını merak ediyorum forumdan böyle 8 seans yaptıranıda görmedim. Açıkcası başka bir klinikte saç ektirip IGF'yi burda yaptırmakda istemedim.

Bu arada klinikte benim ile  ilgilenen ve operasyonu gerçekleştiren başta Ahmet Bey, Damla Hanım, Seher Hanım, Ercan Bey, Saadettin Bey ve ismini unuttuğum bir hanımefendiye daha teşekkür ediyorum, bakalım inşallah sonuçlarımızda güzel olur.
Sabah 08:00 de klinikte hazır bulundum, saç tıraşının ardından planlama yapıldı. Planlama kısmında ben max. 4000 greft bandında düşünüyordum ekilenlerin çıkma oranının greft arttıkça azaldığı teorisinden dolayı yalnız planlama esnasında mevcut bölgedeki saçlar malum genetikten dolayı döküleceğinden dolayı orada saç yokmuş kabul edilerek sık ekim planlaması yapıldı, inşallah mevcut zayıf kökleri bu süreçte kaybetmeyiz. Açıkcası sıklık benim çok hoşuma gitti yalnız korkum ekim ile birlikte mevcut zayıf saçların gitme ihtimali (son dönemlerde baya minyatürleşmişti) ve geriye ekilenlerin kalması.
09:00'de anesteziye başlandı. Bu arada ön çizgi planlaması benim tahminim uzun sürer diyordum çünkü biraz mesleğim dolayısıyla simetrikliğe takıntım var hatta Ankara'dan gelirken kendi iş hayatımda sıkça kullandığımız çizgi lazeri getirmeyi düşünüyordum :D
Anestezi iğnesinden önce deriye uygulanan böyle pat pat derinize vuran bir anestezi var onun sayesinde iğneler zaten hiç acıtmıyor yani kafaya enjekte edilen sıvı bile yakmadı bende bilmiyorum işlemler baya acısızdı işlem sonrasındaki acı, ağrılar bence daha kötü  :D
Operasyonda Damla hanım ve ekibi hem alımı yapıyor hemde ekimi yapıyor. Ahmet Bey ise kanal açma işlerini halletti. 17:00 gibi benim ekim işlemi tamamlanmıştı.
Sonrasında otele giriş yaptım ve o gün akşamı kanamam oldu açıkcası nekroz diye baya korktum ama ilk yıkama sonrası sorun olmadığı anlaşıldı bu arada ekim merkezide gittiğimde zaten baya rahatlattı beni bu konuda ( https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15943.0 )

Edit (Reçete):
İlk 3 gün Prednol ödem söktürücü
Augmentin Antibiyotik 1 kutu (2x1)
Biteral 1 kutu (2x1)
Lansor (1x1)(Mide rahatsızlıgından dolayı fazla ilaç kullanıcam tedbir amaçlı)
Coraspirin 3 kutu (3 ay devam edicek)
Mucovit-C (Balgam söktürücü ve C vitamini ama balgam söktürücü ne alaka çözemedim)
1000mg C vitamini
Bepanthol Body Lotion (İlk 20 gün Donör bölgeye birde 6-10 arası yıkama öncesi ekim alanına)

Ekim öncesi ve ekimden hemen sonra fotoğraflarını paylaşıyorum

saçekimikullanıcı

• Full Member
Ynt: Bnish Dr.Bilgehan Aydın 04.09.2020 / 6.000 Greft / Yaş 28
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2020, 11:51:59 »
Saç ekiminizi beğendim. Sıklık durumu iyi, dediğiniz gibi ön taraftaki saçlar zaten dökülcekti ona göre planlama yapılması iyi olmuş. Ekiminizde göze çarpan en önemli şey ekim sonrası o kötü görüntü sizde yok. Kafa çok fazla tahrip olmamış ki bunu sadece ASMED'in ekimlerinde görüyordum. Ankara' da yaşamanıza rağmen ve orada da iyi doktorların olmasına rağmen şehir değiştirmeniz iyi bir araştırma yaptığınızın da bir göstergesi. İnşallah güzel sonuç alırsınız.
1 Mg Finasteride
Biotin solgar 1000 mg
Sebamed Kepek Önleyici Şampuan

TY

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2020, 11:57:04 »
Saç ekiminizi beğendim. Sıklık durumu iyi, dediğiniz gibi ön taraftaki saçlar zaten dökülcekti ona göre planlama yapılması iyi olmuş. Ekiminizde göze çarpan en önemli şey ekim sonrası o kötü görüntü sizde yok. Kafa çok fazla tahrip olmamış ki bunu sadece ASMED'in ekimlerinde görüyordum. Ankara' da yaşamanıza rağmen ve ordada iyi doktorlar olmasına rağmen şehir değiştirmeniz iyi bir araştırma yaptığınızın da bir göstergesi. İnşallah güzel sonuç alırsınız.

Teşekkür ediyorum yorumunuz için, Ankara'da Muttalip bey ve HLC var fakat fiyatları malum f/p olarak bakınca Şahin Bey var ama tercih etmedim açıkcası. İstanbul olmasını çok dert etmiyorum sonucu yeterki güzel olsun hatta 8 seans IGF aldım aylık düzenli günübirlik gidip gelicem :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2020, 12:23:07 »
Hayırlı olsun dökülme alanınıza göre sık bir ekim yapışmış ön çizginizde gayet güzel iyi bir sonuç almanızı dilerim detaylı konu içinde ayrıca teşekkürler keyifle okudum.
Global Moderator

TY

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2020, 13:00:10 »
Hayırlı olsun dökülme alanınıza göre sık bir ekim yapışmış ön çizginizde gayet güzel iyi bir sonuç almanızı dilerim detaylı konu içinde ayrıca teşekkürler keyifle okudum.
Teşekkür ediyorum güzel dilekleriniz için.

TY

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2020, 13:09:44 »
Bu arada 20. Gün itibari ile kullanmak için Trichoplus Multivitamin ve saç bakım serumu verildi ( 6-8 ay kullanım )
Benim sorum içerik olarak bu ürün zengin yalnız mg yeterli midir? ( Mg olarak bana az geldi )
Yada bu takviyelerin dışında Biotin, Saw palmetto, b12, çinko, l-arginine ne önerirsiniz ? (finas ve minox harici) bu arada kabak çekirdeği yağı kapsülüde ekstra alıcam.

Ekte verilen ürün içeriklerini görebilirsiniz.

TY

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 13 Eylül 2020, 20:55:24 »
Bugün 10.gün ekim alanı ve donör bölge kaşıntısı artık dayanılmayacak gibi. Merkez kaşıntı için antihistaminik alayımmı dedim onuda istemediler. Napabilirim ne kadar sürer bu daha böyle ? Biliyorum iyileşme sürecinde normal ama yapamıyorum, soguk su vurduktan sonra donörü ovuyorum o rahatlatıyor ama ekim alanına hiç birşey yapamıyorum komik gelecek ama çok zor durumda kalırsam az fıs fıs ile nemlendirip kafamı buzdolabının deep freezene sokuyorum ya hahaha 😃 ama ciddi anlamda çok rahatlıyor nerdeyse sıfırlıyor

Erolkara

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 14 Eylül 2020, 01:39:39 »
Bugün 10.gün ekim alanı ve donör bölge kaşıntısı artık dayanılmayacak gibi. Merkez kaşıntı için antihistaminik alayımmı dedim onuda istemediler. Napabilirim ne kadar sürer bu daha böyle ? Biliyorum iyileşme sürecinde normal ama yapamıyorum, soguk su vurduktan sonra donörü ovuyorum o rahatlatıyor ama ekim alanına hiç birşey yapamıyorum komik gelecek ama çok zor durumda kalırsam az fıs fıs ile nemlendirip kafamı buzdolabının deep freezene sokuyorum ya hahaha 😃 ama ciddi anlamda çok rahatlıyor nerdeyse sıfırlıyor

Islatmak fayda etmiyorsa durum sıkıntılı bence soğutmaya devam et iyi geliyorsa.
Gerçi bu ekim merkezinin ektiği saçlar güzel oluyor sen genede görüş doktor beyle geç olmadan.

omerciyes

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 14 Eylül 2020, 01:59:26 »

İki haftadan sonra bişey kalmaz :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 14 Eylül 2020, 10:55:37 »
Teşekkür ediyorum güzel dilekleriniz için.

Rica ederim geçmiş olsun.
Global Moderator

TY

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 14 Eylül 2020, 21:08:15 »
İki haftadan sonra bişey kalmaz :)

İnşallah bende öyle düşünüyorum. Ama bugün 11.gün ve azaldı biraz inşallah azalarakta biter dediginiz gibi😊

TY

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 14 Eylül 2020, 21:13:28 »
10.yıkama kabuk dökümü sonrası. Donör iyi gibi ama sag taraf kulak hemen üstü fazla alınmış gibi ama tabi şahsi görüşüm ve tedirginim kapanırmı nası olur sizce?

saçekimikullanıcı

• Full Member
« Yanıtla #12 : 14 Eylül 2020, 21:29:44 »
Çok iyi gidiyor. Donör çok güzel toparlamış. İlk entryide belirtmiştim bu ekim iyi olur diye :)
1 Mg Finasteride
Biotin solgar 1000 mg
Sebamed Kepek Önleyici Şampuan

TY

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 14 Eylül 2020, 21:35:52 »
Çok iyi gidiyor. Donör çok güzel toparlamış. İlk entryide belirtmiştim bu ekim iyi olur diye :)
İnşallah sonuda güzel olur  :)  teşekkür ediyorum

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 14 Eylül 2020, 23:01:37 »
Kulak  üstü bölgeler hassan bir bölge olduğu için ilk zamanlar seyrelmiş gibi gözükür sonradan zamanla düzelecektir.
Tekli greft toplamanın tek yolu o bölgeden alım yapmaktır yani ekim merkezinin insiyatifinde olan bir uygulama değil.

Facebook Twitter Instagram