Gönderen Konu: Proscar nerden bulabilirim  (Okunma sayısı 1936 defa)

mmms

• Yeni üye
  • *
Ynt: Proscar nerden bulabilirim
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2020, 17:38:07 »
Xpecia ile kullansak dökulmeyi dahada yavaslatirmj
Xpecia DHT'yi baskılamak için  Serenoa Repens Ekstresi    (Saw Palmetto-Cüce Palmiye) gibi bileşenler içeriyor doğrudan bir finasterid içermiyor. Ayrıca vitamiler çinko vs içeriyor. Esasen farklı şeyler.  Proscar kadar dht baskılması imkansız diyebiliriz dolayısı ile DHT için proscar daha etkilidir. Tabi yan etkiler vs gibi etmenlerle kullanıp kullanmamak sana bağlı. Ben ikisini de kullanıyorum. Proscar bir yılı aştı. vertexde yeni çıkış vs yapanlar oluyormuş ben de dökülmeyi durdurdu. Xpeciayı ise vitamin için kullanıyorum. DHT için değil
Sözün özü Xpecia etki eder mi edebilir ama bir finas etkisi göstermez.

mmms

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2020, 17:39:49 »
Xpecia DHT'yi baskılamak için  Serenoa Repens Ekstresi    (Saw Palmetto-Cüce Palmiye) gibi bileşenler içeriyor doğrudan bir finasterid içermiyor. Ayrıca vitamiler çinko vs içeriyor. Esasen farklı şeyler.  Proscar kadar dht baskılması imkansız diyebiliriz dolayısı ile DHT için proscar daha etkilidir. Tabi yan etkiler vs gibi etmenlerle kullanıp kullanmamak sana bağlı. Ben ikisini de kullanıyorum. Proscar bir yılı aştı. vertexde yeni çıkış vs yapanlar oluyormuş ben de dökülmeyi durdurdu. Xpeciayı ise vitamin için kullanıyorum. DHT için değil
Sözün özü Xpecia etki eder mi edebilir ama bir finas etkisi göstermez.
ikisini birlikte kullanırsan daha iyi mi olur evet daha iyi olur ama bu işler kişileri genetik özellikleri saç yapısı bünyesi bir çok şey ile orantılı olduğundan sonuçlar kişiden kişiye değişkendir.

Tolga123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2020, 17:47:44 »
Saçlarımda incelme yok çok kalın telli sadece dökulmeyi önlemek amacindayim

Tolga123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2020, 17:53:57 »
Eczanede satiliyormu

mmms

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 08 Temmuz 2020, 18:03:42 »
Eczanede satiliyormu
Evet recetesiz alabilirsin. Ancak zaman zaman bulunması sıkıntılı olabiliyor ama illa bir eczaneden denk gelirsin. 1 tableti 5 yada 4 e bölerek kullanabilirsin.  29 - 30 lira bişey
Bir de DHT için Avodart var o da etken madde olarak dutasterid içeriyor. Dutasterid finasteride nazaran daha etkili ve farklı bir tip DHT 'yi daha basklıyor. ancak daha riskli ve daha ciddi yan etkileri olabiliyor. Avodart ise 40 lira o da reçetesiz alınabliyor.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 08 Temmuz 2020, 18:05:15 »
Eczaneler de var ama bu aralar zor bulunuyor. Ben geçen hafta Propecia ve Proscar aradım bulamadım. Artık telefonla aradım eczaneleri bir yerde en son Proscar 1 kutu kalmıştı onu gidip aldım. Onu da bulamasaydım artık dutasterid alacaktım. Xpecia ile finasterid kullanımı da gereksiz. Etki ediyorsa tek başına finasterid saç dökülmesini frenliyor zaten.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

mmms

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 08 Temmuz 2020, 18:17:28 »
Eczaneler de var ama bu aralar zor bulunuyor. Ben geçen hafta Propecia ve Proscar aradım bulamadım. Artık telefonla aradım eczaneleri bir yerde en son Proscar 1 kutu kalmıştı onu gidip aldım. Onu da bulamasaydım artık dutasterid alacaktım. Xpecia ile finasterid kullanımı da gereksiz. Etki ediyorsa tek başına finasterid saç dökülmesini frenliyor zaten.
Xpecia sadece DHT için de değil ki içerisinde biotin çinko  Folik Asit Metiyonin  Keratin gibi vitamin ve mineraller de var .  Şahsen ben haricen biotin alsam da keratin ve çinkoyu almıyordum xpecia ile onları da karşılamış oluyorum

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #8 : 08 Temmuz 2020, 18:22:07 »
Xpecia sadece DHT için de değil ki içerisinde biotin çinko  Folik Asit Metiyonin  Keratin gibi vitamin ve mineraller de var .  Şahsen ben haricen biotin alsam da keratin ve çinkoyu almıyordum xpecia ile onları da karşılamış oluyorum

Ben ikisini birlikte kullandım gereksiz buluyorum. Biotin ihtiyacı dışarıdan da karşılanabilir. Ama Xpecia ile finasterid kullanımında gereksiz dht baskılanması oluyor. Hiçbir takviye kullanılmasa da finasterid tek başına saç dökülmesini frenliyor. Diğer eksiklikler vücutta varsa mesela d vitamini eksikliği olan bunu ayrı bir takviye olarak alması gerekir.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 09 Temmuz 2020, 00:04:56 »
Eczaneden bulabilirsin. Xpeciadaki saw palm ile fin aynı mekanizmayı gostermeye ugrasıyor ama bence ikisini birlikte kullanma.
Eğer x peciadaki vitaminleri de almak istersen saw palm sız bi vitaminle fin kullanabilirsin
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

Facebook Twitter Instagram