Gönderen Konu: Bu saçı nasıl toparlarım  (Okunma sayısı 1482 defa)

Keltoş63

• Jr. Member
  • **
Bu saçı nasıl toparlarım
« : 17 Temmuz 2020, 12:29:00 »
Merhaba arkadaşlar daha önce iki kez saç ekmiş ve umduğunu bulamamış biri olarak tekrar medikal tedavilere yönelmek istiyorum
Daha önceki tedavilerimde minoxil kullandım ama o illete bulaştığım için çok pişman oldm saçı iyi toparlıyo felan ama bırakınca anasını ağlatıyo saçların.
Beş ay finasterid kullandım pek faydası olmadı bana dökülmeler devam edince bıraktım dutasteride geçtim bir yıldır dutas kullanıyorum öyle aman aman toparlamadı saçı ama finasa göre etkili tabi dökülmeler  azaldı ama yinede dökülüyor.
Dutası azaltmaya başladım bir süre ara vericem vücut alışmasın aynı tedaviye sonra tekrar başlarım.Yan etkisini sorucak olursanız eğer herhangi bir sorun yaşamadım sadece biraz depresif bir ruh hali var bu tür ilaçların böyle etkileri var diyorlar ama ilaçtan olduğunu düşünmüyorum  sanırım istediğim sonuca ulaşamamam,çaresizlik ve saçsızlığın yarattığı eksiklik duygusu buna sebep diye düşünüyorum.
Bunlara ek olarak sizlerin önereceği bişey varmı az kalan şu saçları biraz kalınlaştırabilirmiyim ?

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
Ynt: Bu saçı nasıl toparlarım
« Yanıtla #1 : 17 Temmuz 2020, 12:50:45 »
Şu minoxidili hakkında tam araştırma yapmadan kullanıyorsunuz sonra saçımı döktü diyorsunuz. Şunu kullanmayın öğrenmeden başlamayın bu bir. Çözüme gelecek olursak başka anti-androjenler deneyebilirsin ya da direk saç simülasyonu yaptırabilirsin.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Keltoş63

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 17 Temmuz 2020, 13:00:57 »
Başka anti-androjenler? Ne mesela.bide dermstamp sipariş verdim onu kullanıcam beraberinde iyi bir ürün kullanmak istiyorum  tekrar minoxamı dönsem diye düşünmüyo değilim🤔

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 17 Temmuz 2020, 13:17:14 »
Başka anti-androjenler? Ne mesela.bide dermstamp sipariş verdim onu kullanıcam beraberinde iyi bir ürün kullanmak istiyorum  tekrar minoxamı dönsem diye düşünmüyo değilim🤔
Minoxidile geri dönmek hata olabilir çünkü minoxidil e ara verip birdaha başlamak çok feci bir şok dökülme etkisi yaratabiliyor. Günde 700-800 tel döküldüğünü düşün. Başka anti-andorjenler ru58841 olabilir sproteron asetat, spironolakton gibi şeyler ama bunlar minoxidil ya da finasterid kadar etkili değiller fakat destek tedavi olarak tedavinin gidişatını değiştirebilirler. Türkiye de satışı yok sproteron asetat dışında. Alibaba dan vs getiriyorlardı en son tabi ki gümrük işlerini felan bilmiyorum. Ama ben senin yerinde olsam çok uğraşmazdım direk smp denerdim.

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Keltoş63

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 17 Temmuz 2020, 13:27:27 »
Peki dostum sağol eksik olma :)

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 17 Temmuz 2020, 15:17:42 »
Minoxil den iyi bir etki görüyorsan bırakmadan kullan neden bırakıyorsun.Cok zor olmamalı günde tek sefer kullan yani hap  kullanıyorsun tamam direk iş bitiyor minoxilde akşamları şahsen 5 dk allmiyor heralde.Sen şimdi dutas kullaniyorsun azda olsa  etki ediyorsa eger onu da sürekli kullanicaksin her gün dht blokluyorsun sonucda  saçların kalitesi düşük ve dökülmeye megilliler  dutasi da bıraksan saçlarını kotu yapicaktir.Sac tedavileri diş bakımı gibidir o yüzden sureklilik ister.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 18 Temmuz 2020, 06:28:31 »
Minoksidil eklemek zorundasın başka türlü iflah olmaz vu saçlar
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Keltoş63

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 18 Temmuz 2020, 12:24:24 »
Peki dermarolle birlikte minoxu nasıl uygulayacam dermarolden sonra deriye   herhangi bişey temas etmemesi gerekiyormuş bir gün geçmeden saçlarınızı bile yıkamayın deniliyor dermarolün akabinde herhangi bi ürün kullanmadıktan sonra bi espirisi kalırmı daha ?

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 18 Temmuz 2020, 12:44:10 »
Peki dermarolle birlikte minoxu nasıl uygulayacam dermarolden sonra deriye   herhangi bişey temas etmemesi gerekiyormuş bir gün geçmeden saçlarınızı bile yıkamayın deniliyor dermarolün akabinde herhangi bi ürün kullanmadıktan sonra bi espirisi kalırmı daha ?
mikro-iğneleme tek başına bile işe yarayan bir yöntem bilimsel çalışması vardı hatta. Bir tane YouTuber gösteriyordu düzeninide yorumlara yazmış.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Facebook Twitter Instagram