Gönderen Konu: ABİLER LÜTFEN YARDIM EDİN BU ŞAKAKLARI NASIL TOPARLARIM  (Okunma sayısı 321 defa)

satoshinakamoto

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Yaş 21 dermatoloğa gittim AGA'dan muzdarip olduğumu öğrendim doktor vichy dercos energisant, capicade losyon ve saw palmettolu takviye yazdı. Masaj ve stamp da önerdi şimdilik dert etme keyfine bak falan dedi ama gereksiz rehavet yapıyor gibi geldi bana çünkü 7-8 ay önceki fotolarıma bakıyorum gitmiş gibi şakaklar.

Verdikleriyle
Günde (x2) kerozan, +350 mg saw
Vit D, B12 keçiboynuzu ve yeşil çay
2 haftada 1 dermastamp 1 mm
Capicade losyon (her akşam 10 dk masaj ile)
Vichy dercos energizer (her duş)

Yapıyorum şimdilik fakat forumda aa'sız tedavilere genelde içi boş bakılması ve benden iyi saçı olup takıntı yapan bazı yaşıtlarımın o saçlarla bile fine duta asılmaları planıma duyduğum güveni sarsıyor.

Sizce şakakları kapamak ve genel dökülmeyi durdurmak için bu plan iyi mi eklenecek bir şey var mı yoksa fin, min veya duta başla mı dersiniz.

Ünide son dönemim iş hayatına yeni atılmıştım bir ton planım vardı bu hiç iyi olmadı aşırı takıntı yaptım ve 10 gündür zamanımın %90'ı bu forumda geçmeye başladı.

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: ABİLER LÜTFEN YARDIM EDİN BU ŞAKAKLARI NASIL TOPARLARIM
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2024, 11:56:22 »
Saçında bir sey yok gereksiz takıntı yapıyorsun benden sana abi tavsiyesi fin dut kesinlikle kullanma aynaya bakma sorun çözülür genetik değil de psikolojik olarak saçı dökersin bu sac dediğimiz sey psikolojik olarak çabuk etkileniyor
  • Yaşınız 36

Semih Mirzaoğlu

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2024, 15:05:00 »
boşuna takıntı yapma saçların gayet iyi dökülme varsa vitaminler değerlerine baktır. Yine devam ediyorsa prp düşünebilirsin mevcut saçı korumak amaçlı

satoshinakamoto

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Mart 2024, 15:56:46 »
Abiler öncelikle yorum ve değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim.

Genetik dökülmem var. Vitamin değerlerime zaten baktırdım. Vit D ve B12'de eksiklerim çıktı aktif olarak takviyelerini de alıyorum zaten ancak 7-8 ay önceki fotolarıma göre şakaklarda açılmalarımı gördüm bariz AGA ile aynı patternde ilerliyordu o yüzden vitamin eksiğimin dökülmenin "ana sebebi" değil de hızlandırıcı etken olduğunu düşünerek çift dikiş olsun diye dermatolog'a gittim. Beklediğim an oldu ve o da zaten genetik dökülme teşhisini koydu. Saçlarımın şu an iyi olduğunu ben de biliyorum fakat dökülmenin hızını kestiremediğim için böyle kalmayacağından korkuyorum o yüzden tavsiye istedim sizlerden.
  • Yaşınız 21

satoshinakamoto

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 09 Mart 2024, 15:57:44 »
Dökülmenin hızı hakkında fikir oluşturması için 6 ay önceki saçlarımın hali:
  • Yaşınız 21

satoshinakamoto

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2024, 20:46:02 »
Saçında bir sey yok gereksiz takıntı yapıyorsun benden sana abi tavsiyesi fin dut kesinlikle kullanma aynaya bakma sorun çözülür genetik değil de psikolojik olarak saçı dökersin bu sac dediğimiz sey psikolojik olarak çabuk etkileniyor

Şakaklarda açılma ve beyaz beyaz ince ince tüyler var. Ön çizgide de ha keza saçla karışık var. Çok küçük olduğu için uzaktan kamera almamış. Yine de endişelenecek bir şey yok mu dersin hocam?
« Son Düzenleme: 09 Mart 2024, 20:53:06 Gönderen: satoshinakamoto »
  • Yaşınız 21

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 09 Mart 2024, 20:59:04 »
Ya su cekimlerde şakakları panoramik cek sac çizgisinden alin çizgisine kadar böyle analiz yapamayız sac cizgisinin gerilemesini falan tahlil etmemiz lazım
  • Yaşınız 36

satoshinakamoto

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 09 Mart 2024, 21:15:16 »
Ya su cekimlerde şakakları panoramik cek sac çizgisinden alin çizgisine kadar böyle analiz yapamayız sac cizgisinin gerilemesini falan tahlil etmemiz lazım

Minyatürleri göstermek için çekmiştim son fotoğrafı zaten genel analiz için değil. O yüzden zoomladım.

Genel hat durumu bu şekilde:
  • Yaşınız 21

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 09 Mart 2024, 21:20:07 »
Saç çizgin cok iyi fakat su an ilac ya da ekim olmaz bazı dokulmeler stresten oluyor bence sende genetik dökülme yok diğerlerine göre cok cok iyi avutmak için söylemiyorum bunu ben gördüğümü söylüyorum ya da anne baba tarafina bakmalısın sac durumları nasıl
  • Yaşınız 36

satoshinakamoto

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 09 Mart 2024, 21:21:52 »
Sol ve sağ şakaklar:
  • Yaşınız 21

satoshinakamoto

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 09 Mart 2024, 21:22:48 »
Saç çizgin cok iyi fakat su an ilac ya da ekim olmaz bazı dokulmeler stresten oluyor bence sende genetik dökülme yok diğerlerine göre cok cok iyi avutmak için söylemiyorum bunu ben gördüğümü söylüyorum ya da anne baba tarafina bakmalısın sac durumları nasıl

Baba tarafında kellik yok genel olarak nw2-4 seyrediyor. Baba yaş elli nw2.5/3.

Anne tarafı dayı ve dede full kel :/
  • Yaşınız 21

satoshinakamoto

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
  • Yaşınız 21

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 09 Mart 2024, 21:36:31 »
Dokulme tipi nasılsa ona cekmis olabilirsin dayıların senin yaşlarda dokulme var miydi onlarla konusmalisin genetik mi degil mi öyle bilinir ama bu tahmin edilir sadece en iyici kan degerleri ölçüdür
  • Yaşınız 36

satoshinakamoto

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 09 Mart 2024, 21:55:41 »
Dokulme tipi nasılsa ona cekmis olabilirsin dayıların senin yaşlarda dokulme var miydi onlarla konusmalisin genetik mi degil mi öyle bilinir ama bu tahmin edilir sadece en iyici kan degerleri ölçüdür

Dayımın saçlar 25-26'da gitmiş. Benim yaşlarımda başlamış. Dökülme tipi de klasik erkek tipi önce şakaklardan sonra önler sonra vertex. Saç tiplerimiz bile aynıymış.

Kan tahlili yaptım üstte de yazmıştım vit D ve B eksik çıktı takviye alıyorum şimdi. Biotine bakmadılar demir ve tiroidler temiz.
  • Yaşınız 21

Facebook Twitter Instagram