Gönderen Konu: Minoxil+Remolent kapsül Saç Dökülmesi. Acil  (Okunma sayısı 1555 defa)

OktayArda

• Yeni üye
  • *
Minoxil+Remolent kapsül Saç Dökülmesi. Acil
« : 21 Temmuz 2020, 16:16:26 »
Öncelikle selamun aleyküm cümleten, saç dökülmesi için dermatologa gittim.Kan testi yaptı kan değerlerinde sorun çıkmadı, genetik olma ihtimali var dedi. Minoxil spray ve remolent kapsül, bunun yanında remolent yağlı saçlar ve saç dökülmesi için şampuan verdi.3.5 4 Aydır minoxil ve kapsülü kullanıyorum pek bir yararını göremediğim için 7 gündür xpecia tablet kullanıyorum. Sizce ek bir şeyler yapmam gerekir mi saçlarım seyreldi ve verteks ve ön kısım dökülüyor. Minoxili sıkarken 35 40 tel dökülüyor günlük. ve doktorun verdiği şampuanın bir etkisini göremedim sanırım anlaşmalı firmayla.
Saçların duştan sonraki durumunu ekledim

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Minoxil+Remolent kapsül Saç Dökülmesi. Acil
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2020, 09:33:41 »
Minoxun pros unda yazdığı gibi kullanım aırasında saç dökülmesi yapması normal . Yerine daha kalın saçlar gelir.
Ben minoxa bulastığıma pişmanım.bıraktığında  Daha kötü yaptığı için .
Şampuanın dökülmeye etkisi bence çok azdır.

Xpecia ise saw palmettodan dolayı bi kısım dht baskıladığından saç dökülmesine etkisi olabilir.
Bende de dökülme verteksten başladı . Ve ilerleyen yıllarda ön ve orta inceldi yıllar sonra.
Şu anki aklım olsa minox kullanmazdım
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 22 Temmuz 2020, 10:26:41 »
Aleyküm selam .Duştan sonraki saclar demişsin attığın resimlere bak ki bakmadanmi attın diye dusunuyorum.Ustelik 2.resmi atmanın amacı ne gerçekten anlamadım kim ne görecek böyle . Minoxil 4 aydır ise yaramadiysa sende bırak Dicem ama bazı kişilerde 6. aydan sonrada faydalarını görüyorlar.minoxun ilk etkisi tabi ilk önce cansız saçları dokuyor bu etki ettigi anlamına geliyor ki bunu çoğu doktor böyle söyler kullanmisken 1-2 ay daha kullan bence baktinki ise yaramiyor başka çareler ara her ilaç herkesde işe yaramıyor.ayrica ise yaradigi vakitte saç için işe yarayan her ilaç gibi sürekli kullanicagini biliyorsundur umarım.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 22 Temmuz 2020, 13:30:39 »
Minoxun pros unda yazdığı gibi kullanım aırasında saç dökülmesi yapması normal . Yerine daha kalın saçlar gelir.

Xpecia ise saw palmettodan dolayı bi kısım dht baskıladığından saç dökülmesine etkisi olabilir.
Bende de dökülme verteksten başladı . Ve ilerleyen yıllarda ön ve orta inceldi yıllar sonra.
Minoxidil bıraktığında daha kötü yapmaz, eğer daha kötü olduysa minoxidil iş yapmış, dökülmesi gereken saçları ayakta tutmuş demektir.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

OktayArda

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 22 Temmuz 2020, 14:37:07 »

Zaten minoxili 4 5 yıl kullanmayı düşünüyorum saçlarımı korumak amaçlı,xpecia da o şekilde. Peki tavsiye üzerine kullanmam gereken şampuan varmı?

OktayArda

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 22 Temmuz 2020, 14:38:57 »
Aleyküm selam .Duştan sonraki saclar demişsin attığın resimlere bak ki bakmadanmi attın diye dusunuyorum.Ustelik 2.resmi atmanın amacı ne gerçekten anlamadım kim ne görecek böyle . Minoxil 4 aydır ise yaramadiysa sende bırak Dicem ama bazı kişilerde 6. aydan sonrada faydalarını görüyorlar.minoxun ilk etkisi tabi ilk önce cansız saçları dokuyor bu etki ettigi anlamına geliyor ki bunu çoğu doktor böyle söyler kullanmisken 1-2 ay daha kullan bence baktinki ise yaramiyor başka çareler ara her ilaç herkesde işe yaramıyor.ayrica ise yaradigi vakitte saç için işe yarayan her ilaç gibi sürekli kullanicagini biliyorsundur umarım.

Normalde minoxil kullandıgım için yağlı gözüküyordu o yüzden duştan sonra çekip atayım dedim hocam, başka çareler derken neler yapmalıyım saç ekimi harici

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 22 Temmuz 2020, 15:03:21 »
Minoxidil bıraktığında daha kötü yapmaz, eğer daha kötü olduysa minoxidil iş yapmış, dökülmesi gereken saçları ayakta tutmuş demektir.

+💯

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 22 Temmuz 2020, 15:16:34 »
Normalde minoxil kullandıgım için yağlı gözüküyordu o yüzden duştan sonra çekip atayım dedim hocam, başka çareler derken neler yapmalıyım saç ekimi harici

Şuan kullandığın takvilere yeni baslamissin devam et bence yararını görürsün umarım saç dokulme yapina bağlı tabi şuan bende minoxil kullaniyorum ama rogaine kopuge geçtim başlarda alopexy kullanıyordum ondanda memnundum .(Aynı fiyata geldiği için kopuge geçtim .)Günde 2 sefer kullanıyorsan 1 e düşür usenip birakabilirsin sabah veya akşam senin tercihin saçların okadar kötü değil diye tahmin ediyorum minoxili yanında konozal şampuan al haftada 1 kullan bence normal şampuan gibi hergun kullanma sakin.sampuan konusunda birşey diyemicem kullandığın ürünü bilmiyorum şampuan konuları çok karışık forumda bilgi edin herhangi birinde kararını verirsin zaten.

OktayArda

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 24 Temmuz 2020, 14:26:28 »
Şuan kullandığın takvilere yeni baslamissin devam et bence yararını görürsün umarım saç dokulme yapina bağlı tabi şuan bende minoxil kullaniyorum ama rogaine kopuge geçtim başlarda alopexy kullanıyordum ondanda memnundum .(Aynı fiyata geldiği için kopuge geçtim .)Günde 2 sefer kullanıyorsan 1 e düşür usenip birakabilirsin sabah veya akşam senin tercihin saçların okadar kötü değil diye tahmin ediyorum minoxili yanında konozal şampuan al haftada 1 kullan bence normal şampuan gibi hergun kullanma sakin.sampuan konusunda birşey diyemicem kullandığın ürünü bilmiyorum şampuan konuları çok karışık forumda bilgi edin herhangi birinde kararını verirsin zaten.

Hocam konazol şampuan kullanıyordum. araştırmalarım sonucunda içinde kortizol varmış yıkım etkisi yaratır daha çok döker dediler bıraktım,Forumu araştırdım saç dökülmesine iyi gelen bir şampuan önerisi bulamadım ne yazıkki

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 24 Temmuz 2020, 15:55:33 »
Hocam konazol şampuan kullanıyordum. araştırmalarım sonucunda içinde kortizol varmış yıkım etkisi yaratır daha çok döker dediler bıraktım,Forumu araştırdım saç dökülmesine iyi gelen bir şampuan önerisi bulamadım ne yazıkki
Eğer çok fazla kullanırsan tabi ki yıpratır saçı, hafta da 1-2 defa kullanman lazım hatta bazen ara bile verebilirsin. Atıyorum 1 ay kullandın 10 gün ara ver bir daha kullan gibi.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 24 Temmuz 2020, 16:05:44 »
Dostum 2.foto net değil ve attığın iki fotoda saclarinin durumu belli değil.Dilersen üstten ve arkadan çekilmiş birer foto at daha sağlıklı olur
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 24 Temmuz 2020, 20:40:35 »

İçerisinde kortizon filan yok ketokonazol var. İlk aylar haftada 2 gün sonra düzenli olarak haftada bir gün kullan ama her duşta iki kez köpürt ve ikinci köpürtmede 5 6 dakika beklet durula
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Facebook Twitter Instagram