Gönderen Konu: SAÇ EKİMİNDEN 6 AY SONRA DONÖR BÖLGEDE SAÇ DÖKÜLMESİ  (Okunma sayısı 2939 defa)

Caspian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Herkese merhaba.
6 ay önce bir saç ekimi operasyonu geçirdim. Saç ekimi kafamdaki bir yara izine yapıldığı için fazla kök alınmadı (toplam 500 greft) fakat buna rağmen üzerinden 6 ay geçtikten sonra kök alımı yapılan bölgede şiddetli bir saç dökülmesi farkettim son günlerde. Elimi her attığımda bir sürü saç geliyor, banyodan sonra bir sürü saçın döküldüğünü görüyorum. Günde 100 kadar saç telinin dökülmesi normal denir ama benim sadece donör alanda bu sayı çok kolay çıkıyor. Üst bölgelerde ise dökülme normal seyrinde bir kaç telden fazla dökülmüyor. Eğer saçlar her bölgeden eşit dökülseydi bu normal bir dökülme diyebilirdim ama üstlerden fazla dökülmeyip kök alımı yapılan yerden bu kadar dökülmesi kafamı kurcalıyor. Halbuki donör bölge en az dökülmenin yaşandığı bir bölge ki zaten bu yüzden bu bölgeden alım yapılıyor. Bu sorunum ile ilgili düşünceleriniz nelerdir? Bu giden saçlar bir daha çıkar mı sizce? Alım yapılan alan mikromotor ile hırpalanıp zarar gördüğü için mi bu saçlar dökülüyor? Daha önce saç ekimi yaptırıp aynı sorunla karşılaşan var mı aranızda? Saçlarım uzun saç ekimi yapıldığından beri 6 aydır kestirmiyordum geçen gün sadece makasla arkaları biraz kısalttırdım. Normalde makineyle  3 numaraya vurduracağım saçımın arkasını ama bu dökülmelerden sonra korkar oldum seyrek kötü bir görüntüyle karşılaşabilirim diye.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
bence ekım yaptırdıgınız yerle görüşün olmadı bu işin uzmanı bır doktora danışmanızı tavsiye ederim vakıt kaybetmeden bende ilkkez duydum donör de dökülmeyi
Global Moderator

Feridun

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Acil dermatologa gidin sizde yan etkisi cıkmıs olabilir kontrol ettirin

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
500 greft alımdan sonra hayatta iz falan kalmaz...
Mevsimsel birşeydir. Dert etme

Facebook Twitter Instagram