Gönderen Konu: Setipiprant ve Ru58841 bilgi alışverişi  (Okunma sayısı 7344 defa)

toledo

• Jr. Member
  • **
Setipiprant ve Ru58841 bilgi alışverişi
« : 29 Temmuz 2020, 15:37:06 »
Arkadaşlar herkese iyi çalışmalar umarım herkes aradığı dermanı bulur. Bende yıllardır saç dökülmesi ile ilgili profesyonel olmamakla beraber araştırma icerisindeyim çok ilaç losyon vs kullandım. Setipiprant ve ru58841 ile ilgili bir konu açmak istedim kullananlar arkadaslar varsa bilgi sahibi olan arkadaslar bu başlık altında bilgi alışverişi yaparsak uygun olur şimdiden teşekkürler

nickmickyok

• Sr. Member
Ynt: Setipiprant ve Ru58841 bilgi alışverişi
« Yanıtla #1 : 29 Temmuz 2020, 15:55:37 »
Arkadaşlar herkese iyi çalışmalar umarım herkes aradığı dermanı bulur. Bende yıllardır saç dökülmesi ile ilgili profesyonel olmamakla beraber araştırma icerisindeyim çok ilaç losyon vs kullandım. Setipiprant ve ru58841 ile ilgili bir konu açmak istedim kullananlar arkadaslar varsa bilgi sahibi olan arkadaslar bu başlık altında bilgi alışverişi yaparsak uygun olur şimdiden teşekkürler
1 aydır seti kullanıyorum, saçlara canlılık veriyor kullanınca kokusu çok tuhaf yalnız, batma ve yanma hissine de iyi geliyormuş ben yaşamadım kullananlar öyle söylüyor. Ru kullanmayı düşünüyorum bakalım gümrükten geçirebilirsek kullanıcam. Özetle seti pgd2 inhibitörü dolayısıyla pge2 artıyor scalpta oradan saç kalitesi ve dökülmesine iyi geliyor. Ru ise direk scalptaki dhtyi kesiyor ve yarılanma ömrü kısa olması dolayısıyla seruma çok karışamadığı için yan etkisi yok gibi birşey. Site saç ekimi yoğunluklu olduğu için bunlar çok konuşulmuyor ama ortam sıcak ve içten insanları ticari amaç gütmeden insanlara yardım edilmeye çalışılıyor.

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 29 Temmuz 2020, 16:23:36 »
Her gün bunları kullanmak bir yerden sonra sıkar beni bu yüzden Proscar 1/4 başladıktan sonra losyon kullanmıyorum artık. Birde bazı vitamin takviyeleri işte

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 29 Temmuz 2020, 16:29:14 »
Her gün bunları kullanmak bir yerden sonra sıkar beni bu yüzden Proscar 1/4 başladıktan sonra losyon kullanmıyorum artık. Birde bazı vitamin takviyeleri işte
Bende bu sebeplerden ötürü bıraktım
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 29 Temmuz 2020, 16:40:31 »
Ben buna katılmıyorum. Sonuçta saç dökülmesi gibi bir sorun var ve bu durumda üşengeçlik yapma gibi bir lüksümüzün olmadığını düşünüyorum.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

nickmickyok

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 29 Temmuz 2020, 16:58:51 »
Kusura bakma da banada hapı 4e 5e bölmek çok daha zor geliyo :d

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 29 Temmuz 2020, 17:36:42 »
Eskiden temin etmesi kolay olduğu için insanlar bu takviyeleri kullanmışlar. Şimdi zor getirmesi ve alternatif olarak fda onaylı takviyelerde var o yüzden pek forum da kullanan yok sanırım. Belki yurt dışında olan üyelerimiz kullanıyordur. Tabi yurt dışı forumlarını da takip ediyorsanız kullanları görmeniz normaldir. Benim saç için tek takip ettiğim forum burası olduğu için bilmiyorum yabancıların kullandıkları takviyeleri.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 29 Temmuz 2020, 18:11:38 »
1 aydır seti kullanıyorum, saçlara canlılık veriyor kullanınca kokusu çok tuhaf yalnız, batma ve yanma hissine de iyi geliyormuş ben yaşamadım kullananlar öyle söylüyor. Ru kullanmayı düşünüyorum bakalım gümrükten geçirebilirsek kullanıcam. Özetle seti pgd2 inhibitörü dolayısıyla pge2 artıyor scalpta oradan saç kalitesi ve dökülmesine iyi geliyor. Ru ise direk scalptaki dhtyi kesiyor ve yarılanma ömrü kısa olması dolayısıyla seruma çok karışamadığı için yan etkisi yok gibi birşey. Site saç ekimi yoğunluklu olduğu için bunlar çok konuşulmuyor ama ortam sıcak ve içten insanları ticari amaç gütmeden insanlara yardım edilmeye çalışılıyor.

Geçen hafta demediğini bırakmadı forum ahalisi bana.

Seti, ru dedik diye, foruma mal satmaya gelmişsin, başka forumu kastederek, o forumun adamısın, zart zurt bir sürü laf yedim. Senin özelinde söylemiyorum yanlış anlama.

Burada milletin tek kafasının bastığı, finas dutas içmek. (Birkaç arkadaşı tenzih ederim)

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 29 Temmuz 2020, 18:16:16 »

Geçen hafta birkaç başlık altında seti ve ru hakknda yorumum olmuştu. Mesajı direkt aşağıya kopyalıyorum.

Seti maalesef bende (13 ay civarı kullanımda) gelişme göstermeye yetmedi. Haa sadece tek başına seti kullanırken de o kadar agresif dökülmesi olan biri olmama rağmen geriye gitmemisti. Dökülmeyi durdurmuştu. Belki de dökülmeyeceği vardı bilemiyorum.

Ama dht duyarlılığından ziyade pgd baskılayarak dökülmesi duranlarda gerçekten sağlam etki ettiği söyleniyordu. Diğer forumda çok sıkı öven, yıllardır kullanan elemanlar da biliyorum. Tabi her kişinin dökülme profili, hassasiyetleri farklı bu saç dökülmesi olayında. Birine fayda eden, diğerinde bir işe yaramayabiliyor.  Belki çok yüksek dozlar denesek bizde de işe yarardı ama ona da bütçe yetmez dediğin gibi. Dolarla satın alınan birşey ağır geliyor cebe.

Ama tabi ne yazıkki fiyat performans olarak minoxil, finas, dutasın eline su dökemez. Veya diğer antiandrojenik etkili maddelerin.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 29 Temmuz 2020, 18:54:40 »
Geçen hafta birkaç başlık altında seti ve ru hakknda yorumum olmuştu. Mesajı direkt aşağıya kopyalıyorum.

Seti maalesef bende (13 ay civarı kullanımda) gelişme göstermeye yetmedi. Haa sadece tek başına seti kullanırken de o kadar agresif dökülmesi olan biri olmama rağmen geriye gitmemisti. Dökülmeyi durdurmuştu. Belki de dökülmeyeceği vardı bilemiyorum.

Ama dht duyarlılığından ziyade pgd baskılayarak dökülmesi duranlarda gerçekten sağlam etki ettiği söyleniyordu. Diğer forumda çok sıkı öven, yıllardır kullanan elemanlar da biliyorum. Tabi her kişinin dökülme profili, hassasiyetleri farklı bu saç dökülmesi olayında. Birine fayda eden, diğerinde bir işe yaramayabiliyor.  Belki çok yüksek dozlar denesek bizde de işe yarardı ama ona da bütçe yetmez dediğin gibi. Dolarla satın alınan birşey ağır geliyor cebe.

Ama tabi ne yazıkki fiyat performans olarak minoxil, finas, dutasın eline su dökemez. Veya diğer antiandrojenik etkili maddelerin.

Haklısın setipiprantın temel hedefi pgd2 zaten. Bu arada arkadaşlar şunlarda aklınızda bulunsun

Kullanacağınız herhangi bir anti-androjen finasterid ve Dutasterid kadar etkili olamaz. Aynı şey minoxidil içinde geçerli. Ancak bunları siz doğru stratejiyle ve birlikte en iyi sinerji yaratan etkenlerle birleştirip maksimum verimi alabilirsiniz. Yani her şey sizde bitiyor.

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

terrible

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 29 Temmuz 2020, 20:05:59 »
ru mu daha etkili yoksa seti mi ve en güvenli nereden temin edebilirim finas kullanıyorum zaten ama dökülme pgd ile de alakalı olabilir o yüzden denemek istiyorum

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 29 Temmuz 2020, 20:16:37 »
ru mu daha etkili yoksa seti mi ve en güvenli nereden temin edebilirim finas kullanıyorum zaten ama dökülme pgd ile de alakalı olabilir o yüzden denemek istiyorum
Pgd2 için kullanacaksan seti kullanman lazım. Dökülme de evet pgd2 nin payı vardır ancak tek başına bir neden olabileceğini sanmıyorum.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

toledo

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 29 Temmuz 2020, 20:35:01 »
hocam bence dönüşümlu olarak ikisini beraber kullanmanız daha iyi olur çünkü seti pgd2 enzimini reseptörlerde engelleyecektir ru ise DHT blocker görevini üstlenecek bir başka deyişle aandrojen yeni çıkışı için olumlu olacaktır benim görüşüm
Mevcut tedavimi kısa süre icerisinde güncelleyecegim

toledo

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 29 Temmuz 2020, 20:37:34 »
Eskiden temin etmesi kolay olduğu için insanlar bu takviyeleri kullanmışlar. Şimdi zor getirmesi ve alternatif olarak fda onaylı takviyelerde var o yüzden pek forum da kullanan yok sanırım. Belki yurt dışında olan üyelerimiz kullanıyordur. Tabi yurt dışı forumlarını da takip ediyorsanız kullanları görmeniz normaldir. Benim saç için tek takip ettiğim forum burası olduğu için bilmiyorum yabancıların kullandıkları takviyeleri.
hocam kimse neyin ne olduğunu bilmiyor ki kafana cay sür kullan saç çıkarıyor desen gidip onu kullanacaklar var inanıp

toledo

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 29 Temmuz 2020, 20:41:43 »

hocam çok haklısınız kesinlikle herkesin dökülme sebebi ve tedavi şekli farklı onun için denemeden on görmek imkansız fakat söylede bir durum var min ve finans ulaşım imkanı kolay etkili ve ucuz bu ürünlere göre fakat seti ru cb-03 prostaglin Bla Bla bu ürünler yabana atılacak ürünler değil en azından şimdilik yan etki ve döngü olayını duymadım

Facebook Twitter Instagram