Gönderen Konu: Saç ektircem ve kararsizim yardimci olurmusunuz lutfen !  (Okunma sayısı 550 defa)

Ezel07

• Jr. Member
  • **
  • asuman hair saç ekimi
merhaba arkadaşlar yaşim 26 yardimci olursaniz sevinirim saç ektirmek istiyorum ama kararsizim, Bilgehan Aydin nin ekibiyle gorustum fotolarimi gonderdim çok guzel sonuç olacak dediler daha önce de Serkan Ayginla gorusmutum
Fiyat olarak Bilgehan aydin 8000 tl dedi elmas uçlu fue
Serkan aygin da 10.000 tl
Ektirenler veya bilgili olanlar sizce hangisini seçmeliyim veya beklemelimiyim 30 a kadar daha  erken mi ektirmek için ? Veya başka onerileriniz varsa diblemeye hazirim.. ?? Kolay bi iş degil sonucta kararsiz kaldim... bi kaç foto gonderiyorum ek olarak sizden cevap bekliyorum teşekurler.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: Saç ektircem ve kararsizim yardimci olurmusunuz lutfen !
« Yanıtla #1 : 30 Temmuz 2020, 23:33:11 »
Merhaba öncelikle foruma hoşgeldiniz. Mevcut dökülmeniz devam ediyor gibi öncelikle forumdan medikal tedaviler nedir? Bunları araştırmanız yararınıza olacaktır. Ekime gelince mevcut açıklığınız ekim için çok ideal bir açıklık. Muhtemelen bir çok yerde başarılı bir sonuç alırsınız ama ekilecek greftleri yüksek tutulmamasına bakın derim. Çünkü dediğim gibi mevcut dökülmeniz devam ediyor ve herhangi bir medikal tedavi kullanmazsanız üstlerdeki saçlarınızda maalesef dökülecek gibi duruyor. Donör bölgenizde çok kısa kesilmiş(muhtemelen siz kendiniz kesmişsiniz) ne kadar güçlü/zayıf olduğunu bu şekilde size söylemezler.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Ezel07

• Jr. Member
  • **
  • asuman hair saç ekimi
« Yanıtla #2 : 31 Temmuz 2020, 00:33:04 »
Cevap veridginiz icin tesekurler aynen kardeşim kesiyor kuafore bile gitmiyorum artik 6 aydir ben yanlari ve donor bolgeyi hep kisa kestiririm sifira yani uzun yakişmiyor çoğu da boyle daha iyi diyor yani her 10 gun en fazla 3 hafta sonra kestiririm, onun icin hiç uzatmadim 10 senedir onun nedenide ben 16 yasindayken donor bolgeme beyaz saç çikti baya vardi belki ozamanlar 10-20 tane sonra her 8 10 gun kestiriyodum oyle devam etti hala beyaz saclarim var donor bolgemde bi sakincasi olur mu ekim icin ? Yanlarda yok ama ust bolgede ekilcek olan yerde var 10 tane falan, ilk dokulme basladiginda 21 22 yasindaydim yani 4 sene once, ben bu sayfayi 1 senedir takip ediyorum hangi doktorlar daha iyi olur bana gore ektirenlerin sonuclarina bakiyorum kimisi mutsuz umdugu gibi olmadi kimisi mutlu iyi oldu...fiyatlari arastirdim ektirenlerin oncesi sonrasi aldiklari tedavileri vs.. propecia finasterid en iyileri dogru mudur ? Ama ben kullanmam onu yan etkileri var risk alamam, solgar biton 5mg alsam ise yarar mi ? Veya xpecia ? Baska oneriniz varmidir ? Eski halimi de atayim bi işe yaramaz ama sadece bakiyoruz artik 😅

Sonra dokulme baslayinca
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2020, 17:53:34 Gönderen: Ezel07 »
  • Ekim Tarihi: 06/01/2021
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair Transplant
  • Greft Miktarı 3000
  • Yaşınız 27
Asuman Hair Transplant
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18943.0
Xpecia ( Sabah - Akşam )
Finastéride ( günlük 0.5 mg )
Şampuan ( Sawpoo Şampo- Mossi London )
Serum Dercos Aminexil Clinical
Dermastamp / dermaroller

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 31 Temmuz 2020, 00:43:03 »
Biotin saç dökülmesini durdurmaz boşuna kullanmış olursunuz. Eğer finasteridi biliyorsanız ve kullanmak istemiyorsanız anlarım. Ama araştırın dememin sebebi mevcut saçlarınızın dökülmeye devam ediyor olması. Yani bana kalırsa dökülme devam ederken ekim yaptırmak risk. Yaşınızda genç bundan dolayı dökülmenin ne noktaya geleceğini de kestirmezsiniz. Eğer illa ekim yaptıracağım diyorsanız saç çizginizi de geriden tutup 3000 - 3500 üstüne çıkmayın derim. Ben yerinizde olsam 30'lu yaşlarımı beklerdim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Ezel07

• Jr. Member
  • **
  • asuman hair saç ekimi
« Yanıtla #4 : 31 Temmuz 2020, 01:00:04 »
22 yaslarimda baya dokuluyordu zaten ondan sonra dokulme olmadi yavasladi su an dokuluyor veya dokulmuyor mu nasil anlarim ? Gunde 50-100 sac normalmis diye duydum banyo yaparken saclarimi temizlerken 10 15 tane duşuyor ve elimde hic saç teli yok diyebilirim, benim sorunum şu tellerim zaten kalin deyildi inceydi biraz, şu an tamamen inceldi ve incelmeye devam ediyor ve dokulen yerlerde minik minik sac telleri var sanki onlarin hepsi uzasa eski haline döncek gibi hepsi duruyor ama uzamiyor kaldi orda oyle, risk alip finasteride kullansam o uzamayan kökler cikar mi yoksa sadece durdurmu dokulmeyi eger ? Ama sana hak veriyorum daha oncede sordum bi kac kisiye 30 u bekle dediler, ama bende takinti yapmaya basladi... yemin olsun ciktigim zaman ruzgae olunca saclar ucuyor sağ sola kendimi iyi hissetmiyorum.... o derece oldum
  • Ekim Tarihi: 06/01/2021
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair Transplant
  • Greft Miktarı 3000
  • Yaşınız 27
Asuman Hair Transplant
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18943.0
Xpecia ( Sabah - Akşam )
Finastéride ( günlük 0.5 mg )
Şampuan ( Sawpoo Şampo- Mossi London )
Serum Dercos Aminexil Clinical
Dermastamp / dermaroller

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 31 Temmuz 2020, 01:18:25 »
Finasterid dökülmeyi yavaşlatır kesin olarak da durdurmaz. Medikal tedavileri dht baskılamakla da sınırlandırmamak gerekir. İhtiyacınız olan eksik vitaminler, dht baskılayıcı ürünler, topikal spreyler, hatta dermaroller tarzı uygulanan ürünler bunların hepsi bir bütün olarak ele alınmalı. Yani mantığı bir kenara bıraksak elimde olsa kimsenin 20'li yaşlarını kel geçirmesini istemem. Benim de şakaklarım çok erken açıldığında o dönemler çok bunalım yapmıştım. O yüzden genç arkadaşların yaşadığı psikolojiyi anlayabiliyorum. Yani şimdi ekim yapmanızda risk. Üstten saçlarınız döküldüğünde can sıkıcı bir görüntü oluşacak, hadi onu da geçtim belki ekilen saçlarınız da dökülecek. Eğer donör bölgenizde incelemeler olursa, yani dökülmeye kodlu saçları alıp öne ekerseniz o saçlarınızı da kaybetme oranı yüksek. O yüzden belirli bir dökülme haritası olmayan kişilerin ekim yaptıracaksa medikal tedavileri düşünmüyorsa en azından yaşayacağı ekim sonrası sıkıntılara hazırlıklı olması lazım. Eğer şanslıysanız dökülme bu seviye de kalırsa ki bu da olabilir o zaman ekim yaptırın derim. Ama kimse saçların dökülüp, dökülmeyeceğini bilemez.

Facebook Twitter Instagram