Gönderen Konu: Yaş 27 fotoğraflı . Değerli yorumlarınızı bekliyorum.  (Okunma sayısı 2762 defa)

Assasins35

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar merhabalar . Forumda yeni sayilirim elimden geldigince değerli yorumlarınızı takip etmeye okumaya calisiyorum. Önceleri saç dökülme problemini kafama dert etmemiştim . Ama yaş 27 oldu artık kafama takmaya başladım. Devlet hastanesinde bir dermatologa gittim erkek tipi saç dökülmem oldugunu kan tahlili yaptirmamı söyledi yaptirdim. Fakat sonuçlara bakamadan tatile çıktı bayramdan sonra tekrar gideceğim. Saçlarim şimdilik böyle vertex bölgesinde açılma yok . Şakaklarda ve önün iç kısımlarında açılma ve seyrekleşme mevcut tedavi olarak günde 1 tane xpecia tablet içiyorum 1 aydir . Saç dökülmem her duşta 10- 15 tel arasi oluyor . Agresif bi dökülmem yok. Ne yapmamı önerirsiniz değerli yorumlarınızı Bekliyorum. Minoxil kullanmayi düşünüyorum şakak ve ön taraf için toplar mı?

https://hizliresim.com/cgoq0G
https://hizliresim.com/tr451h
https://hizliresim.com/TlJG4P

Gregor59

• Hero Member
Ynt: Yaş 27 fotoğraflı . Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2020, 18:44:24 »
Tam finasteridlik sac aynı yaştayız ben kullanıyorum 1.5 aydır.

Önceden 2 defa daha 1er ay kullanmıştım kafama yan etkileri takmıştım ve yan etki görmüştüm. Sonra bırakınca geçiyordu. Ben de tekrar başladım kafaya takmıyorum yan etki falan yok hiç.

Japon deneyindeki gibi 10 sene korursa zaten 37 oluruz sonra sal dökülsün.

Assasins35

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 03 Ağustos 2020, 18:57:57 »
Siz de yan etki olarak ne yapmıştı? Düşünmüyor değilim finasi. Finasla beraber minoxil kullaniyor musunuz ?

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 03 Ağustos 2020, 19:03:04 »
Siz de yan etki olarak ne yapmıştı? Düşünmüyor değilim finasi. Finasla beraber minoxil kullaniyor musunuz ?

Minox gibi sacma sapan (bence) bir tedaviye asla bulaşmam. Minox 10 sene kullanan hiç görmedim, ya da 5 6 sene kullanıp sac sorununu kapatan görmedim. Döngüydü, daha çok dökmesiydi, sabah akşam onunla uğraşmak falan çekilir iş değil.

Bende yan etki olarak hafif libido azalması yapmıştı ama belki de psikolojik ve sac dökülmesinin verdiği moral bozukluğu özgüven düşmesi vs ile ilgiliydi. Şuan her şey tıkırında ayıptır soylemesi

Assasins35

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2020, 19:18:03 »
Minox gibi sacma sapan (bence) bir tedaviye asla bulaşmam. Minox 10 sene kullanan hiç görmedim, ya da 5 6 sene kullanıp sac sorununu kapatan görmedim. Döngüydü, daha çok dökmesiydi, sabah akşam onunla uğraşmak falan çekilir iş değil.

Bende yan etki olarak hafif libido azalması yapmıştı ama belki de psikolojik ve sac dökülmesinin verdiği moral bozukluğu özgüven düşmesi vs ile ilgiliydi. Şuan her şey tıkırında ayıptır soylemesi
Sevindim senin adına .  Peki saçta toparlanma durumu nasil ? Benim saçlar çok çabuk yağlaniyor yağlanma azaldı mı ?

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 03 Ağustos 2020, 19:20:22 »

Minoxidili bende çok sevmem ama çaba ve zaman harcamadan saç dökülmesini çözemezsin gregi.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 03 Ağustos 2020, 19:21:33 »
Sevindim senin adına .  Peki saçta toparlanma durumu nasil ? Benim saçlar çok çabuk yağlaniyor yağlanma azaldı mı ?

Suanlik hicbir fark yok, dökülme şiddetlendi ilaca başlayınca şuan yavaşlıyor gibi. Bu sıklıkla görülen bir durum olduğu için takmadım kafama. Saç yenilenmesi oluyor.

Gözle görülebilir sağlam etki için reddit tressless forumunda minimum 1 yıl bekleyin diyor herkes. Gözlemlerime göre de 1 yıldan önce bir sey beklememek gerek.

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 03 Ağustos 2020, 19:23:09 »
Minoxidili bende çok sevmem ama çaba ve zaman harcamadan saç dökülmesini çözemezsin gregi.

Çözen bir sey de değil ki. 3 6 ayda bir tekrar tekrar kel kalıyorsun vs. Bırakmayacaksın oldu da bırakırsan ne varsa silip süpürüyor.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 03 Ağustos 2020, 19:23:42 »
Senin tedavine gelince

Finasteride

Şakaklara ketokonazol krem

Mikro-iğneleme

İle toparlarsın ve saçlarımı için beslenme düzenin olması lazım. Saç sağlığı için sağlıklı bağırsak önemli inflamasyon bağırsakta başlar. Bunun için gluten ve şekerden olabildiğince uzaklaşman, bol bol su içmen , ve eğer eksikse d3 vitamini alman lazım. Onun dışında magnezyum da saça faydalı kullanabilirsin.

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 03 Ağustos 2020, 19:26:19 »
Çözen bir sey de değil ki. 3 6 ayda bir tekrar tekrar kel kalıyorsun vs. Bırakmayacaksın oldu da bırakırsan ne varsa silip süpürüyor.
Eğer açıklığın fazla yoksa minoxidil döngüsünden etkilenmezsin. Bırakırsan zaten dökülecek olan ama minoxidil kullandığın için hayatta kalan saçların dökülür. Bu minoxidile özgü bir şey değil ne kullanırsan kullan bırakınca dökülür. Bu ayrıntılar önemli.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Assasins35

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 03 Ağustos 2020, 19:32:57 »
Senin tedavine gelince

Finasteride

Şakaklara ketokonazol krem

Mikro-iğneleme

İle toparlarsın ve saçlarımı için beslenme düzenin olması lazım. Saç sağlığı için sağlıklı bağırsak önemli inflamasyon bağırsakta başlar. Bunun için gluten ve şekerden olabildiğince uzaklaşman, bol bol su içmen , ve eğer eksikse d3 vitamini alman lazım. Onun dışında magnezyum da saça faydalı kullanabilirsin.

Çok teşekkür ediyorum . Uzunca bir süre spor yaptim . Kreatin kullandım ve kreatinin genetik saç dökülmesini hizlandirdigini öğrendikten sonra bıraktım ama 1 sene kullanmıştım. dht yi yükseltiyormuş . Beslenme konusunda size katilitorum multi vitamin ve ayriyeten d3 vitamini aliyorum .  Bir kaç sorum olacak . Kremi nasil süreceğiz ? Bir de dermaroller kaç mm yeterli olur?

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 03 Ağustos 2020, 20:04:37 »
Çok teşekkür ediyorum . Uzunca bir süre spor yaptim . Kreatin kullandım ve kreatinin genetik saç dökülmesini hizlandirdigini öğrendikten sonra bıraktım ama 1 sene kullanmıştım. dht yi yükseltiyormuş . Beslenme konusunda size katilitorum multi vitamin ve ayriyeten d3 vitamini aliyorum .  Bir kaç sorum olacak . Kremi nasil süreceğiz ? Bir de dermaroller kaç mm yeterli olur?
Kremi süreceğin her bölgeye nohut tanesi kadar sürsen yeterli olur. Ketokonazol krem dediğim orta seviye bir anti-androjen ve anti-inflamatuvar bir etken finasterid şakaklarda çok zayıf olduğu için şakaklar için ayrı bir etken gerekiyor, hatta ketokonazol şampuanı da 3 günde bir kullanırsan iyi olur ucuz bir şampuan, piyasa da konazol,ketoral ve nizoral var hepsinin şampuanı ve kremi mevcut hangisini bulursan eczanede onu al.

Dermaroller 1.00 mm hafta da 1-2 gün kullanabilirsin, şakalara ve ön çizgiye ağırlık verirsen iyi olur. Youtube da Hair regrowth with Alex diye bir kanal var o çok güzel göstermiş Dermarolleri nasıl kullanacağını. Dermaroller kullandığın zaman hem akut inflamasyon oluşturacaksın hemde iğnelenen bölgelerde ki çeşitli büyüme faktörlerini ve kök hücreleri aktif edeceksin. Dermarolleri ketokonazol kremden sonra ve aradan bir zaman geçtikten sonra uygula. Dermaroller ve krem iyi sinerji yakalarsa güzel bir sonuç alabilirsin.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 24 Ağustos 2020, 01:18:15 »
Ben de aynı saç şeklindeyim, aramızda bir yaş var. Finasteride kumar gibi hocam, kararsızım.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 10 Aralık 2020, 02:12:10 »

Minoksil konusunda ben de senin gibi düşünüyordum yani döngüye girmesinden dolayı ben de saçma buluyordum. Ama şöyle bir şey buldum.
https://www.hairlosstalk.com/interact/threads/somebodys-story-25-finasteride-results-7-mo-treatment-pics.44087/

Arkadaş 2008 yılında fin ile başlamış yola. Fin saçı toparlamış ama sonra saçta inflamasyon başladığı için fin kullansa bile saç dökülmüş. İnflamasyon tedavi ettikten sonra tekrar saçlar iyileşmeye başlamış. Bu arada arkadaşın dökülmesi dupa bunu youtube kanalında söylüyor. 2013 yılında minoxil ve dermaroller başlamış. Daha önceden minoxil kullanıyomuş ama özellikle dermaroller ekledikten sonra baya saç çıkarmış. Yıl 2020 hala minoxil dermaroller ve fin kullanıyor ve gayet iyi saçı var. Youtube kanal ismi hair growth with alex. Gidip kanalına bakabilirsin. Yani olay sadece dht değil. Çoğu kişi dhtye bakmaktan diğer suçluları göremiyor. Yani fin kullanıyosun mesela ve saçların yeniden dökülmeye başlıyor hemen dutasterid kullanayım demeyin. Kafa derisi dhtden çok daha önemli. Bak yukarda örneği var adam fin kullansa bile saçları dökülmeye başlamış sonra inflamasyonu çözmüş ve geri kazanmış. Bu adama minoksilin döngü olayı nasıl işlemedi hiç bilmiyorum çünkü hiçbir yerde bahsetmiyor bundan yani yaşamamış. Belki de özel bir taktiği vardır öğrenicem bunu da.
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 10 Aralık 2020, 04:21:56 »
Minoksil konusunda ben de senin gibi düşünüyordum yani döngüye girmesinden dolayı ben de saçma buluyordum. Ama şöyle bir şey buldum.
https://www.hairlosstalk.com/interact/threads/somebodys-story-25-finasteride-results-7-mo-treatment-pics.44087/

Arkadaş 2008 yılında fin ile başlamış yola. Fin saçı toparlamış ama sonra saçta inflamasyon başladığı için fin kullansa bile saç dökülmüş. İnflamasyon tedavi ettikten sonra tekrar saçlar iyileşmeye başlamış. Bu arada arkadaşın dökülmesi dupa bunu youtube kanalında söylüyor. 2013 yılında minoxil ve dermaroller başlamış. Daha önceden minoxil kullanıyomuş ama özellikle dermaroller ekledikten sonra baya saç çıkarmış. Yıl 2020 hala minoxil dermaroller ve fin kullanıyor ve gayet iyi saçı var. Youtube kanal ismi hair growth with alex. Gidip kanalına bakabilirsin. Yani olay sadece dht değil. Çoğu kişi dhtye bakmaktan diğer suçluları göremiyor. Yani fin kullanıyosun mesela ve saçların yeniden dökülmeye başlıyor hemen dutasterid kullanayım demeyin. Kafa derisi dhtden çok daha önemli. Bak yukarda örneği var adam fin kullansa bile saçları dökülmeye başlamış sonra inflamasyonu çözmüş ve geri kazanmış. Bu adama minoksilin döngü olayı nasıl işlemedi hiç bilmiyorum çünkü hiçbir yerde bahsetmiyor bundan yani yaşamamış. Belki de özel bir taktiği vardır öğrenicem bunu da.
inflomasyonu nasıl yok etmiş ?
saç dökülmesini sebebi bence inflamasyon.inflasmayon olan bölgeye dht saldırıyo ardından kalsiyum ikiside antiinflamtuar .ve pgd2...sonra zaten dökülmeler ..fin dut kullansanda geri dönüş zor.iltihap olam bölgelerde yağlanma oluyo .kafanın yan tarafların yağlanma olmuyor dökülmede olmuyor.ekilen saçlarında dökülme sebebi yine inflamasyon yine dht saldırısı vs.ama neden üstte iltihaplanma varken yanlarda olmuyor ?

Facebook Twitter Instagram