Gönderen Konu: Değerli Tavsiye ve Yorumlarınızı Esirgemeyiniz  (Okunma sayısı 832 defa)

KelToBe

• Yeni üye
  • *
Değerli Tavsiye ve Yorumlarınızı Esirgemeyiniz
« : 04 Aralık 2020, 17:48:07 »
Selamlar,
Bu platformla yeni müşerref oldum ve gerçekten çok faydalı yorumlarınızı elimden geldiğince okumaya çalışıyorum.
Yaşım 32. Son 2 yılı daha hızlı olmak üzere 7 8 yıldır saçım dökülüyor. Herhangi bir ilaç kullanmadım bu konularda çok yeniyim.
10bin civarı bütçem var ve İstanbul'dayım. Tavsiye edilen birkaç merkezi gördüm ama henüz bir başvuru yapmış değilim.
Kendime bir yol haritası çizmek üzere buradan değerli yorumlarınızı rica edeceğim. Daha çok araştırma yapmaya çalışıyorum ama ektirme konusunda kararlıyım.
Fotoğrafları da gönderiyorum

KelToBe

• Yeni üye
  • *
Ynt: Değerli Tavsiye ve Yorumlarınızı Esirgemeyiniz
« Yanıtla #1 : 04 Aralık 2020, 17:51:06 »
Ek olarak da;
İşim gereği 16 günlük bir boş vaktim olacak. Herkeste aynı seyretmediginin farkındayım tabi ama çok sırıtmayacak şekilde toparlaması tahminen ne kadar sürer. Hizmet sektöründe çalışmaktayım

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 04 Aralık 2020, 17:54:12 »
Tepe ve vertex gayet iyi gözüküyor ekim olmak için çok uygun bir açıklığınız var bence , finasteris kullanırım derseniz süreden yanada sıkıntım yok diyorsanız 6 ay filan finasterid kullanıp ekim olabilirsiniz hem ön bölgedeki cılız saçlarınızdan ekim travması ile kayıp yaşama oranınızı düşünürsünüz. Finasterid araştırdım kullanmayı düşünmüyorum derseniz ise yinede bence Ekim için hem yaşınız hem donör bölgeniz iyi duruyor. Ben sizin yerinde olsam 6 ay ekimden önce 6-8 ay arasıda en az finasterid kullanıp ekim olurdum.

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 04 Aralık 2020, 17:56:00 »
Ek olarak da;
İşim gereği 16 günlük bir boş vaktim olacak. Herkeste aynı seyretmediginin farkındayım tabi ama çok sırıtmayacak şekilde toparlaması tahminen ne kadar sürer. Hizmet sektöründe çalışmaktayım
10.gun kabuk dökümünden sonra günlük hayata dönülüyor ama ağır spor vs ilk ay olmaması tavsiye ediliyor genelde. 15 gün dikkat edin birşey olmaz. Kafanızda toparlanmış olur tabi 2. Ya da 3.haftadan sonra şok dökülme başlayacak biliyorsunuzdur sanırım

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 04 Aralık 2020, 18:09:52 »
Donör bölge güçlü açıklık çok değil güzel bir merkezde istediğiniz sonuca ulaşırsınız.

KelToBe

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 04 Aralık 2020, 18:15:13 »
Finasterid olayına çok sıcak bakmıyorum, mümkün olduğunca ilaçsız halletme peşindeyim. Şok dökülme olayını biliyorum onun için acaba tıraşsız bir saç ekimi yaptırsam nasıl olur diye düşünüyorum. Tıraşsız ekim diğerine göre performans olarak negatif bir etki bırakır mı acaba. Bir de teknik (DHI veya FUE) konusunda ekim merkezi mi karar veriyor yoksa bizim yönlendirmemiz mi geçerli oluyor

grimmjow54

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 04 Aralık 2020, 18:30:11 »
Traşsız ekim olayına girmeyin hocam bence. Çok kötü duruyor hele ki sizin saçlarınız zaten çok uzun saç değil ekim yapılacak alan da küçük değil ki diğer saçlarla kapatasın. Vursunlar 0 a ilgili ekip rahat rahat çalışsın. Sizin aralara girilecek bir saçınız yok FUE de yapabilirsiniz zaten mevcut ön taraftaki saçlar gidici.  Donör kuvvetli vertex sağlam çok uygunsunuz.  Şu yere gidin diyemem ben de forumu inceleyerek karar verdim. Siz de bütün ekim merkezlerinin örnekleri mevcut forumdan inceleyin bütçe performans yer vs en uygun yere karar verin. Hakkınızda hayırlısı olsun.

KelToBe

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 09 Aralık 2020, 18:41:05 »
Karar vermek adına birkaç yer ile görüşeceğim. Bugün Serkan Aygin kliniğine gittim görüşme için 4400 greft yeterli olacağını söyledi ve şu şekilde bir çizim yaptı. Sizce bu şekilde nasıl durur arkadaşlar ?

javelin

• Sr. Member
  • Mızrak çuvala sığmaz
« Yanıtla #8 : 09 Aralık 2020, 18:51:25 »
Avantajlı bir açığa sahipsin, Donör bölgen iyi.. Serkan aygın ve Asuman hanım, şahin çelik'ten  şaşma derim. Daha iyisini istiyorsan koray erdoğan Asmed

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 09 Aralık 2020, 19:36:23 »
 ya finasterid kullanıcan çok fazla sayıda ektirmeyeceksin yada finsterid kullanmıcan incelmiş saçları yok sayarak ektircen.serkan aygın oyle yapmış oraları dokulcek hesaplamış.donor diğer yerler sağlam.nereye ektirceksen bence canlı ornek gor.serkanın çok eski ekimlerini gözle görmüştüm normaldi o zamanda.şimdi son işlerini pek bilmiom
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

KelToBe

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 09 Aralık 2020, 19:59:01 »
ya finasterid kullanıcan çok fazla sayıda ektirmeyeceksin yada finsterid kullanmıcan incelmiş saçları yok sayarak ektircen.serkan aygın oyle yapmış oraları dokulcek hesaplamış.donor diğer yerler sağlam.nereye ektirceksen bence canlı ornek gor.serkanın çok eski ekimlerini gözle görmüştüm normaldi o zamanda.şimdi son işlerini pek bilmiom
Finasterid olayına uzak durmaya çalışacağım, o sebeple o bölgeyi tamamen gidecekmiş gibi hesaplayarak konuşma yaptık ve 4400 gibi bi sayı söyledi

KelToBe

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 10 Aralık 2020, 15:10:22 »
Peki sizce mevcut saçları koruyup aralara mi ektirmeliyim yoksa tamamen döküleceğini hesap edip komple bir ekim mi yaptırmalıyım ?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 10 Aralık 2020, 15:30:43 »
 ilaçlar zaten genelde tepede etkili.yas 32.diğer yerler sinyal vermiyorsa dokulme olmucaksa yok say ektir gitsin.donor sınırsız değil.zaten gene kalır donor.ama diğer yerlerde minyaturleşme varsa sonucta ekimci yakında bakıyor onleri koru oyle ektir.donoru tum kafaya oyle yettittirirsin o zaman.ama diğer yerler sağlamsa ilaçla korumakla falan uğraşmazdım ben olsam önleri.burda ölçü diğer sağlam yerlerin ne kadar zaman dayanacağı
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

KelToBe

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 10 Aralık 2020, 16:58:09 »
ilaçlar zaten genelde tepede etkili.yas 32.diğer yerler sinyal vermiyorsa dokulme olmucaksa yok say ektir gitsin.donor sınırsız değil.zaten gene kalır donor.ama diğer yerlerde minyaturleşme varsa sonucta ekimci yakında bakıyor onleri koru oyle ektir.donoru tum kafaya oyle yettittirirsin o zaman.ama diğer yerler sağlamsa ilaçla korumakla falan uğraşmazdım ben olsam önleri.burda ölçü diğer sağlam yerlerin ne kadar zaman dayanacağı
Seyrek görünen bölgenin çok güçlü olduğunu zaten düşünmüyorum ben de. Onları tamamen gitmiş olarak görmek daha mantıklı geliyor bana da

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 10 Aralık 2020, 17:30:16 »
 diğer yerler ileride dokulcekse orayı guclendirip ektirmeyi deneyebilirsin en azından ama diğer yerlerde sorun yoksa bencede oraları gitmiş gör.tabi bu işin 50 60 yasıda var.ilaç orda etki edermi ederse ne kadar tutar orayı vs....

Facebook Twitter Instagram