Gönderen Konu: Proscar kullanmak.  (Okunma sayısı 3272 defa)

Soner Yldrm

• Yeni üye
  • *
Proscar kullanmak.
« : 04 Ağustos 2020, 15:28:45 »
merhaba arkadaşlar. yarın itibariyle proscar tablete başlayacağım. bazı sorularım var ;
1) proscar tableti 1/5 kullanmam gerekiyor ama bölmek zor olur diye. 1/4 kullansak sıkıntı olur mu ?
2) herkes gibi bende tedirginim yan etkiler konusun da. şuanlık aktif bir cinsel hayatım yok. kullanan kişiler ne tavsiyede bulunur.
3) 6  ay kullanmayı düşünüyorum.
4) yaşım  23

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: Proscar kullanmak.
« Yanıtla #1 : 04 Ağustos 2020, 15:32:27 »
Ben 4/1 kullanıyorum sorun yaşamıyorum. Zaten 5'e bölmek gerçekten zor aynı dozajı yakalamak zor olur. Yan etkilerin tedirgin etmesi normal yaşınız zaten finasterid kullanılması için de bana göre müsait değil. Finasterid tek başına cinsel sorunlar içeren bir ilaç değil bir çok farklı yan etkileri yaşamanız da mümkün. Forum da bir çok konu var iyi araştırıp karar verin derim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 04 Ağustos 2020, 15:50:41 »
merhaba arkadaşlar. yarın itibariyle proscar tablete başlayacağım. bazı sorularım var ;
1) proscar tableti 1/5 kullanmam gerekiyor ama bölmek zor olur diye. 1/4 kullansak sıkıntı olur mu ?
2) herkes gibi bende tedirginim yan etkiler konusun da. şuanlık aktif bir cinsel hayatım yok. kullanan kişiler ne tavsiyede bulunur.
3) 6  ay kullanmayı düşünüyorum.
4) yaşım  23

6 ay kullanıp  sonrasinda  ne yapmayı düşünüyorsun?

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 04 Ağustos 2020, 18:04:36 »
Proscar 6 ay kullanayim sac düzelsin kalsın öyle denecek bir ilaç değil. Bıraktığınızda tüm kazanımlar geri gider. Yani 6 ay kullanmanın mantığı yok zaten 6 ayda hafif hafif sonuç vermeye başlar. Kullanacaksanız 10 sene göze alın

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 04 Ağustos 2020, 18:13:50 »
Belki geliişimleri gözlemlemek istiyordur arkadaş. Bende ilk kullandığımda 6 ay kullanmayı düşünerek başlamıştım. Belki de ekim öncesi saçları da güçlendirmek istiyor olabilir. Normal yani bence 6 ay da kullanmayı istemek.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 04 Ağustos 2020, 19:30:18 »
Belki geliişimleri gözlemlemek istiyordur arkadaş. Bende ilk kullandığımda 6 ay kullanmayı düşünerek başlamıştım. Belki de ekim öncesi saçları da güçlendirmek istiyor olabilir. Normal yani bence 6 ay da kullanmayı istemek.

Ekim yapsa bile sadece güçlendirmek için kullanıp bırakılacak ilaç değil ekimden sonra da kullanması gerekiyor var olan korumak için 6 ay Ekim yapıp geçsin demek olmaz.Ekime daha sağlıklı saçlarla girilmesi için kullanması eyvallah ama sonrasında tekrardan bırakmaması lazım.suan forumda bile ekimden sonra dutas finas kullananlar var biliyorlar ki bırakırsak saçlarda tekrar seyrelme olucak  o yüzden ne olursa olsun 6 ay kullanıp birakmak normal değil bence.Gozlem meselesi farklı tabiki yani baktinki işe yarıyor bırakmamak gerekiyor ilacı ama ben 6 ay kullanıp bırakirim demek tamamen boş  Belkide yan etkilere maruz kalıp boş kullanmak olacak.o yüzden bir ilaca baslanildigi zaman istikrarlı bir şekilde usenmeden kişi saçlarını seviyorsa sürekli kullanması gerekiyor.

Soner Yldrm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 04 Ağustos 2020, 19:36:10 »
evet hata bende açıklamadım. 6 ay kadar deneme amaçlı kullanacağım. çok yan etki görmezisem devam edeceğim. ekime kadar saçlarımı güçlendirmek amacım.
peki siz kullanıyorsunuz galiba hiç yan etki gördünüz mü ? aslında ekim için de erken olduğunu düşünüyorum. ama saçlarım gözümün önünde yavaş yavaş gidiyor ve piskoloji olarak kötü durumdayım.

Soner Yldrm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 04 Ağustos 2020, 19:36:50 »
Ben 4/1 kullanıyorum sorun yaşamıyorum. Zaten 5'e bölmek gerçekten zor aynı dozajı yakalamak zor olur. Yan etkilerin tedirgin etmesi normal yaşınız zaten finasterid kullanılması için de bana göre müsait değil. Finasterid tek başına cinsel sorunlar içeren bir ilaç değil bir çok farklı yan etkileri yaşamanız da mümkün. Forum da bir çok konu var iyi araştırıp karar verin derim.
peki hangi yan etkileri gördünüz  beysev

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 04 Ağustos 2020, 19:41:15 »
Ekim yapsa bile sadece güçlendirmek için kullanıp bırakılacak ilaç değil ekimden sonra da kullanması gerekiyor var olan korumak için 6 ay Ekim yapıp geçsin demek olmaz.Ekime daha sağlıklı saçlarla girilmesi için kullanması eyvallah ama sonrasında tekrardan bırakmaması lazım.suan forumda bile ekimden sonra dutas finas kullananlar var biliyorlar ki bırakırsak saçlarda tekrar seyrelme olucak  o yüzden ne olursa olsun 6 ay kullanıp birakmak normal değil bence.Gozlem meselesi farklı tabiki yani baktinki işe yarıyor bırakmamak gerekiyor ilacı ama ben 6 ay kullanıp bırakirim demek tamamen boş  Belkide yan etkilere maruz kalıp boş kullanmak olacak.o yüzden bir ilaca baslanildigi zaman istikrarlı bir şekilde usenmeden kişi saçlarını seviyorsa sürekli kullanması gerekiyor.

Ekimden sonra varolan saçların şoka uğramaması için faydası olur finasteridin. Tabi güçlü donörle ekime girmek de yararı olur.

evet hata bende açıklamadım. 6 ay kadar deneme amaçlı kullanacağım. çok yan etki görmezisem devam edeceğim. ekime kadar saçlarımı güçlendirmek amacım.
peki siz kullanıyorsunuz galiba hiç yan etki gördünüz mü ? aslında ekim için de erken olduğunu düşünüyorum. ama saçlarım gözümün önünde yavaş yavaş gidiyor ve piskoloji olarak kötü durumdayım.

Ben 29 yaşımda kullanmaya başladım başlarda bende hafıza bulanıklığı yaptı. 3 yıldır 6 ayda kullan, bırak şeklinde devam ettim son zamanlarda bende yağlanma yaptığını düşünüyorum. Hafıza bulanıklığı vs. şuan bir problem yaşamıyorum ama 1.5 ay olacak en son finasteridi kullandığım süre. 

Soner Yldrm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 04 Ağustos 2020, 19:43:01 »
yani 6 ay kullanıp 6 ay bırakıyormusun
onizuka eikichi

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 04 Ağustos 2020, 19:46:27 »
yani 6 ay kullanıp 6 ay bırakıyormusun
onizuka eikichi

Eskiden öyle kullanıyordum şimdi ekim yaptırdığım için 1 yıl kullanacağım. 6 ay kullanırken de bende ilk yanetkilerini gözlemlemek istemiştim. Yaşadığım yanetkiler bıraktığımda geçince daha rahat kullanmıştım finasteridi. Ama benim yaşım dediğim gibi ilaca başlarken 29'du. Ben 23'lü yaşarda kullanmazdım bu ilacı.

Soner Yldrm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 04 Ağustos 2020, 19:47:42 »
Eskiden öyle kullanıyordum şimdi ekim yaptırdığım için 1 yıl kullanacağım. 6 ay kullanırken de bende ilk yanetkilerini gözlemlemek istemiştim. Yaşadığım yanetkiler bıraktığımda geçince daha rahat kullanmıştım finasteridi. Ama benim yaşım dediğim gibi ilaca başlarken 29'du. Ben 23'lü yaşarda kullanmazdım bu ilacı.
peki acaba bu yanetkiler kalıcı değilmi yoksa kişiye göre değişiyormu ?

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 04 Ağustos 2020, 20:09:41 »
peki acaba bu yanetkiler kalıcı değilmi yoksa kişiye göre değişiyormu ?

Kişiye göre değişiyor. Kalıcı da olabilir o yüzden doktor kontrolünde kullanmak daha doğru olacaktır. Mesela jinekomasti yaşarsınız o kalıcı olur. Yada cinsel sıkıntıları kalıcı olarak da yaşabilirsiniz. Bıraktığında yan etkileri kesin olarak geçen bir ilaç olsa zaten insanlar daha rahat kullanırdı. Riski kalıcı olarak yan etkileri olabilmesi.

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 04 Ağustos 2020, 21:00:43 »
Kişiye göre değişiyor. Kalıcı da olabilir o yüzden doktor kontrolünde kullanmak daha doğru olacaktır. Mesela jinekomasti yaşarsınız o kalıcı olur. Yada cinsel sıkıntıları kalıcı olarak da yaşabilirsiniz. Bıraktığında yan etkileri kesin olarak geçen bir ilaç olsa zaten insanlar daha rahat kullanırdı. Riski kalıcı olarak yan etkileri olabilmesi.

Yaklaşık 1.5 aydır yan etki görmedim sanırım ve 1/4 kullanıyorum Proscar'ı. Bu zaman süresince yan etki görmediysem bundan sonra da görmeme ihtimalim sence kuvvetli mi?

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 04 Ağustos 2020, 21:34:02 »
Etki alanı ilk 6 ayda başlandığı söyleniyor ama bence 3. ayda etkisini net olarak belli ediyor. Eğer siz 3. ayda etki görmeye başlarsanız yan etki görme ihtimalinizde artar. Belki de çok zayıf da yaşabilirsiniz ben ciddi yan etkileri gördüğümü düşünmüyorum mesela. Ağır yan etkileri yaşayanlar aslında kullananların %2'lik kısmı ama sizin de o bölümde olmayacağınızın garantisi yok. Risk yani...

Facebook Twitter Instagram