Gönderen Konu: (Alkol)Saç ekiminden 1 ay sonra ara ara alkol kullanmak saçlara zarar werir mi  (Okunma sayısı 6929 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
ben kullandım sıkıntı yok :D
Global Moderator

snadel

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Teşekkür ediyorum reis yorumun için sgra içmiyrm saten haftada bir alkol alsam pek sıkıntı olacagını sanmıyrm

dr.ferhadyildiz

• Jr. Member
  • **
  • Saç olur, sağlık olsun...
    • Dr. Ferhad YILDIZ
Merhabalar,

Operasyon sonrası ilk 1 hafta alkol kullanılmaması gerekmektedir. Nedeni ise kanama riskini arttıracağından cilt altı kanama yapma olasılığı ve donör bölgenin iyileşmesinin gecikmesidir. Sonrasında saç ekimi operasyonunu etkileyecek herhangi bir durumu söz konusu değildir.
Yazmış olduğum yorumlarda / yanıtlarda kişisel görüşlerimi, tecrübelerimi belirtmekteyim. Bilgiler tavsiye niteliği taşımaz. Sağlık ile ilgili her durum branş uzman hekim danışmanlığı gerektirir.

soraro

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Merhabalar,

Operasyon sonrası ilk 1 hafta alkol kullanılmaması gerekmektedir. Nedeni ise kanama riskini arttıracağından cilt altı kanama yapma olasılığı ve donör bölgenin iyileşmesinin gecikmesidir. Sonrasında saç ekimi operasyonunu etkileyecek herhangi bir durumu söz konusu değildir.
Aynen katılıyorum. 1 hafta. Daha sonrasının haram olduğunu biliyom 😀

luckystrike

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
ben 1 hafta icmicem ekimden sonra. Sonrasinda dayanamam hahah:D

alfonzomontana

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Doktorum bana antibiyotik bitince kullanabilirsin zararı olmaz faydası olur kan dolaşımı hızlanır demişti

Y THE RAPIDFIRE

• Jr. Member
  • **
bir sıkıntı olmaz

ostwint

• Jr. Member
  • **
Ekimden sonraki 5.gun antibiyotik bittigi gibi kullanmaya basladim

richardfeynman

• Yeni üye
  • *
Sigara ve alkolun tek sıkıntısı ameliyat sonrası kanama yapma daha doğrusu geç iyileşme sürecine zarar vermesi onun dışında problem yok 10 gün dikkat edilsin yeterli olur diye düşünüyorum

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
Merhabalar,

hocam  konu dışı  bir sorum var    ekilen Saçlar  Neden  çıkmaz  ?   Araştırdım  ama   kafamdaki soru  gitmedi   

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Zarar vermez aksine abartmamak şartıyla faydası var kan akışını ciddi anlamda hızlandırır

KaiserSS

• Hero Member
Zararı yok , diplere dökebilirsin, çiçek coşturan gibi etkisi var, dubledé 1/4 oran, şişede 1/3 yanında kan yapıcı al dostum.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

vetakademisyen

• Full Member
Soru soruş tarzından yola çıkarak ara ara içecek biri değilsin sanırm :D bişey olmaz yaa kafana göre takıl sigara kullanmazsab daha iyi olur sadece

Kullanıcı Adı

• Yeni üye
  • *
Kanlanmayı artırması ama aksine nasıl oluyorsa geç iyileşmeye neden olması. Normalde kanlanma iyileşmeyi hızlandırmaz mı örneğin saç masajını neden yapıyoruz saç derisi sağlığını artırmak için... Sizce bu ikisi çelişmiyor mu? Bilimsel ve mantığa yatan açıklaması nedir?

Facebook Twitter Instagram