Gönderen Konu: Ektirme Tavsiyesi  (Okunma sayısı 1277 defa)

Bleach

• Jr. Member
  • **
Ektirme Tavsiyesi
« : 10 Ağustos 2020, 23:24:30 »
Merhaba,
25 yaşındayım, saçlarım aşağıdaki gibi. Ektirmek için yeni yeni araştırmalara başladım, tavsiyesi olan varsa çok memnun olurum. Sizce ektirsem bi şansım var mıdır?
Teşekkürler.

KaiserSS

• Hero Member
Ynt: Ektirme Tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2020, 23:34:30 »
Açklık fazla, klasik olacak ama bir kaç sene daha bekle...Sonraki tavsiyem traş ol ,kötü durmaz..
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

oresteia

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 10 Ağustos 2020, 23:44:46 »
Donör gayet güzel duruyor ekimlik bir saç bana kalırsa kardeşim. Önden tepeye kadar 4000-5000 greftlik bir ekim seni gayet mutlu edecektir. Tepedeki dökülmenin aşağıya, kafanın arkasına inmemesi büyük avantaj ki incelmenin olduğu bölgeye bakarsak daha aşağıya inmeyecek gibi.  Minimum 7000-8000 greftlik donör kapasiten var şimdi yapılacak 4000-5000'lik bir ekimden sonra 8-9 yıl sonra zannediyorum ki bir ekime daha ihtiyacın olacak, sonrasında bir sıklaştırma daha gerekse bile onuda karşılar donörün. Forumdaki konuları güzelce araştırıp aklına yatan ekimcilerle görüş, sonrasında ekimcilerle veya takviyelerle ilgili konularda aklına takılanları yaz foruma yardımcı olalım elimizden geldiğince.

Emay21

• Sr. Member
  • Kel demeyin bana
« Yanıtla #3 : 11 Ağustos 2020, 14:32:12 »
Açklık fazla, klasik olacak ama bir kaç sene daha bekle...Sonraki tavsiyem traş ol ,kötü durmaz..
bence beklememeli Ekim yapıp tedavi uygulamalı 30dan sonra pek dökülme olmaz, donör bölgesi şuan sağlam ilerde seyrelme olur belki ama donörden alınan saçlar seyretmesine engellemez mi?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 11 Ağustos 2020, 14:41:13 »
saç ekımıne uygunsun ama 2 aşamalı ekim planlarsan daha doğru ve iyi bir sonuç alırsın

ilk ekim ön orta 150 cm2 bir alan kadar

daha sonra ön bölgeninin gelişimine göre tepe ekımı yaptırırsın tepeden çok beklentiye girmeden

donör kuvvetli donör saç telleri kalın telli duruyor
Global Moderator

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 11 Ağustos 2020, 15:01:46 »
bence beklememeli Ekim yapıp tedavi uygulamalı 30dan sonra pek dökülme olmaz, donör bölgesi şuan sağlam ilerde seyrelme olur belki ama donörden alınan saçlar seyretmesine engellemez mi?
40 ına kadar saç döken var😉
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

Bleach

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 15 Ağustos 2020, 11:36:30 »
saç ekımıne uygunsun ama 2 aşamalı ekim planlarsan daha doğru ve iyi bir sonuç alırsın

ilk ekim ön orta 150 cm2 bir alan kadar

daha sonra ön bölgeninin gelişimine göre tepe ekımı yaptırırsın tepeden çok beklentiye girmeden

donör kuvvetli donör saç telleri kalın telli duruyor

Merhaba, cevaplarınız için teşekkür ederim.

Hocam çok beklentiye girmeden demişsiniz ama tam olarak anlamadım neyi kastettiğinizi, biraz açar mısınız?

Mesaj attığım bi' yer var, onlar 4500-5000 Greft alınarak, şakak ve tepe ekimi yapılabilirmiş bir gün içerisinde.(asumanHairTransplant). Ne düşünüyorsunuz?

Bide, forumun içerisinde baya dolandım ama dolandıkça kafam da karışmadı değil. Bazen görüyorum ektirdikten sonra gayet iyi sonuç alanları, sonra biri yorum yazıyor ekilen saçlar tekrar dökülüyor diye, sonra başka bi yerde öyle bir şey yok tarzı görüyorum. Ek vitamin/ilaç vs kullanan var, bunları ömür boyu mu kullanıyoruz? Ekilen saçların tekrar dökülmesi kişiye bağlı bir olay mı, yoksa hakkaten dökülüyor mu?

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 16 Ağustos 2020, 16:47:14 »
Asuman hanım iyi bir seçenek, ekimleri var incele istersen. Takviye kişiye göre değişir, zorunlu değil, kök kalitesi önemli. Senin alan geniş, 2 ekimle güzel olur.
Ekilen saç dökülebilir zamanla, incelebilir. Ama bu yıllar alır. Bence iyice araştırıp ona göre karar vermelisin.

heycorcverseneborc

• Full Member
« Yanıtla #8 : 16 Ağustos 2020, 17:05:34 »
     'tam tersi . 30dan sonra daha çok dokulur. Sac kalırsa tabi. Çünkü yaş ilerledikçe saçlar androjenlere karşı Sürekli zayıflar. Kişinin genetiğine de bağlı tabi. Bazısında aniden durmalar veya yavaşlamalar oluyor.

Facebook Twitter Instagram