Gönderen Konu: Özel Ümit Hastanesi(Vişnelik)- Mehmet Sezgin 12.05.2020 3360 greft saç ekimi  (Okunma sayısı 7352 defa)

PiRiK

• Yeni üye
  • *
Merhaba arkadaşlar, ekim sürecimin başından beri siteyi, konuları ve yorumları severek takip ediyorum ve bilgileniyorum. Öncelikle herkese teşekkür ederim bu güzel platformda katkılarından dolayı. Mayıs 2020 ortasında pandeminin riskinin yüksek olduğu dönemde saç ekimi yaptırmaya karar verdim ve Eskişehir de özel bir hastaneye ekim yaptırdım. Gidip görüşme yaptıktan bir gün sonra kendimden beklenmeyecek bir cesaret ile tahmin ettiğim süreci kabul ettim ve ekime girdim. Sabah 8:30dan akşam 19:00 a kadar sürdü ekimim ve hastaneden eve geçtim. Şu an 95. Gündeyim ve size biraz geçirdiğim süreçlerden bahsedeyim. Öncelikle ekim tekniği olarak fue yöntemini tercih ettim ve ekimi yapacak olan hocamı iyi araştırdım. Kendisi plastik cerrahi uzmanı.Güveni aldıktan sonra ekime geçtik. Hocamız kafa yapıma en uygun şekilde ekim çizgisini oluşturdu ve ekim yapılacak odaya aldı beni. Lokal Anestezi iğnelerinin namını duymuştum ve tecrübe etme sırası bana gelmişti, bende nasiplendim iğne ağrılarından. Alım yapılacak donör bölgede yaklaşık 40 ayrı iğne darbesi yapıldı ve her biri can yaktı fakat anlık ve hızlı bir süreçti. Baş edilebilir ve tahmin edilebilir ağrılar. Sonra kafamın arka tarafından donör bölgeden rahat alım yapılabilmesi için şişirme olayı gerçekleştirildi, kafamın içine sıvı enjekte edildi ve bunu anlık hissettim. Hocamız bu aşamadan sonra süreci iki asistanına devretti ve ayrıldı miktomotor ile yüzüstü uzanır pozisyonda bulunan benden 4 saatlik süreçte 3350 civarı kök alındı. İğnelerin etkisiyle herhangi bir ağrı hissetmedim alım sırasında, fakat aynı pozisyonda kalmak yorucuydu. Sonraki aşamada başımın ekim yapılacak bölgelerine hocamız gelip tekrar anestezi iğneleri yaptı ve ekim sürecine geçildi. Özel sıvılı kaplara özenle alınan kökler iki asistan tarafından saç içindeki kök miktarını baz alarak önden arkaya doğru ekilmeye başlandı. Ön taraflara mümkün olduğunca tek köklü saçlar ekildi ve arkaya doğru kökü fazla olan saçların ekimi tercih edildi. Sanırım bu ekim tekniği saçların daha dolgun gözükmesi ve düzgün çıkması için tercih ediliyor. Hocamızın açtığı kanallarda kök yönlerini belirlediği için aslında en önemli süreç burası ekimde. Gayet düzenli ve özenli bir şekilde yaklaşık 5 saatlik ekim sürecinin ardından evime geçtim. Hocamızın talimatları doğrultusunda zorlu ilk 9 günlük ev sürecime hazır hissediyordum. İlk 2 gün otobüste kullanılan uyku yastığını kullanarak 2-3 saatlik sızmalar şeklinde kestirebildim. O da aşırı yorgunluktan dolayı , yoksa ne kadar anestezi iğneleri ve alınan takviye ağrı kesiciler olsa da başımda inanılmaz bir ağrı vardı ve rahat değildim. Ekim sonrası kafama sarılan bandanadan da sürekli olarak enseme sıvı akması vardı. Bu da ayrı can sıkan bir detay. İlk İki günlük süreçte Baş ağrısı, iştahsızlık, uykusuzluk halsizlik eşliğinde geçti, ikinci günün akşamında kaşıntılar da başlamıştı. 3. Gün bandanayı açtık ve ilk yıkamamızı küçük dokunuşlarla yaptık. Saç ufaktan kabuklanmaya meyilli ve saçta bulunan ilaçtan dolayı kaşıntı yapmaktaydı. Tıkamakta çok rahatlattı. Donör bölgeye de doktorun verdiği kremi sürüp ev içinde ağrılarımı unutmak için bilgisayarda vakit öldürmeye devam ettim. Belirli aralıklarla baş ağrım şiddetleniyordu. Bu da geç donör bölgeden hem de ekim bölgesinden kaynaklanıyordu. Kabuklanma süreci başımın üst kısmını sıkıştırıyordu ve bunu hissediyordum, donör bölgede de yanma ve gerilme hareketleri vardı, ayrıca her iki bölgede de kaşıntı vardı. Bu kadar çok hissiyatı aynı anda hissetmek ayrı bir işkence gibiydi.bu süreç bence ekimden daha zorlu bir süreçti. 9. Güne kadar bu işkenceli süreç değişik şekillerde uykusuz bir şekilde devam etti ve 9. Güne yakın kabukların dökülmesiyle yavaşlamaya başladı. Sonrasında 14. Güne kadar hızlı bir iyileşme sürecine girdim ve 15. Gün itibariyle şok dökülmem başladı. 22. Gün civarı ise şok dökülmem sona ermişti. Sıra beklentilerimin karşılığının ekilen tohumların başını görme aşamasına gelmişti ve 1 hafta içerisinde neredeyse dökülmüş olan ekilen saçların tamamının köklerinin çıkışını görmeye başladım. İlaç takviyelerim ve özel şampuan ve kremlerimin kullanımı bitmişti artık normal yıkama şeklinde düzenli hayatıma geri dönmüştüm ufak donör ağrılarıyla. 1. Ay sonrası kaşıntılarım ve ağrılarımın da son bulmasıyla saç köklerimin uzamaya başladığını gördüm. Şu an 95. Gündeyim ve beklentimin çok üzerinde bir çıkış söz konusu, oldukça memnunum ve çektiğim acıya değdiğini düşünüyorum. Ne kadar zorlu geçse de çekilen her cefanın bir mükafatı vardır. Sizlere ekim öncesinden, ekim esnasından ve ilk haftadan, ve 95. günden fotolar eklemek istiyorum. Olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum dostlar, fazla uzattıysam affola. Vaktinizi aldım teşekkür ediyorum ☺

Eşit:2. Ve 5. fotolar ekim öncesine ait. İlk foto 95. Gün ışık altı çekim. 4. Ve 5. Fotolar ekim günü ve ekimden 3 gün sonraki fotolardır.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: 3360 greft saç ekimi
« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2020, 02:23:34 »
Merkezin ismini başlığa yazınız
Global Moderator

PiRiK

• Yeni üye
  • *
Ynt: 3360 greft saç ekimi
« Yanıtla #2 : 28 Ağustos 2020, 02:41:36 »
Merkezin ismini başlığa yazınız

👍

hairdude

• Jr. Member
  • **
Hocam 110. Gun demissin ama 110 gun olmamis ektireli

PiRiK

• Yeni üye
  • *
Hocam 110. Gun demissin ama 110 gun olmamis ektireli

Yanlış hesaplamışım 95. Gün hocam düzelttim teşekkürler. Tam ekim tarihimde 12.05.2020.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun paylaştığınız resim açılarından çok bir şey anlayamadım

Su anki süreç içinse olumlu duruyor kararmalar başlamış
Global Moderator

PiRiK

• Yeni üye
  • *
Hayırlı olsun paylaştığınız resim açılarından çok bir şey anlayamadım

Su anki süreç içinse olumlu duruyor kararmalar başlamış

Teşekkürler ☺, evet ekim öncesi çekilen fotoğraflar hocada kaldı kendisinden alacağım. Elimdeki mevcut fotoğraflardan bir derleme yaptım. Bariz fark ilk ve son fotoda görünüyor 95 günlük değişim. Köklerin genelde 3 lü 4lü olduğunu söylediler. Yoğun bir şekilde çıkacağını düşünüyorum bende. 120. Günde daha belirgin ve güncel fotoğraflar paylaşacağım.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
İnşallah kardeşim güzel olur emeklerin karşılığını alırsın hayırlı olsun
Global Moderator

PiRiK

• Yeni üye
  • *
İnşallah kardeşim güzel olur emeklerin karşılığını alırsın hayırlı olsun

Çok teşekkür ederim, umarım herkes alır. Bazı paylaşımlarda 10. Ayda bile olumsuz olan ekimler 12. Ayda toplandığını gördüm. Benim sürecimin standart bir şekilde ilerleyeceğini düşünüyorum. Şu anlık memnunum.

PiRiK

• Yeni üye
  • *
Merhaba arkadaşlar uzun süre aktif olamadığımdan süreç ile ilgili paylaşım yapamamıştım kusura bakmayınız. 10 gün sonra ekimin tam bir yılı dolmuş olacak ve sonuçtan gayet memnunum, ekte fotoğraflarımı paylaşacağım.

PiRiK

• Yeni üye
  • *
Detaylı fotoğraflandırmayı yasaklar bittikten sonra hastaneden fotoğraflarımı alınca before after şeklinde yapacağım:)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Üsttende bir foto eklermisiniz Hayırlı olsun
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram