Gönderen Konu: Minoxidil (Minoxil) Hakkında  (Okunma sayısı 3146 defa)

LacOniC

• Jr. Member
  • **
Minoxidil (Minoxil) Hakkında
« : 29 Ağustos 2020, 00:18:41 »
Forumda epey bir arama yaptım ve Hintell dahil tecrübe eden çoğunluk kullanılmaması yönünde tavsiye vermiş. Diğer yandan birçok saç ekim merkezinin önerdiği bir ürün. Buna rağmen kullanmaya niyetim yoktu ve ilk ay kullanmadım da. AMA 1. ay kontrolü sonrası kliniğim (Serkan AYGIN) kullanmam yönünde ikinci defa tavsiyede bulundu. Gerçekten gerekli mi dediğim de doktorun önerisi olduğunu söylediler. Bu yüzden 1. ay sonunda 2 kutu alıp kullanmaya başladım. Henüz 1 haftadır falan kullanıyorum yani ama içime bir kurt düştü.

Kliniğin kullanım tavsiyesi şu şekilde:

1. 6 Ay - Günde 2 kere 3'er Fıs
2. 6 Ay - Günde 1 kere 3 Fıs
3. 6 Ay - Haftada 2 kere 3'er Fıs

Yani toplamda 1.5 yıl, azaltarak kullanıma teşvik ediyorlar.

Özetle doktoru mu dinlemeliyim yoksa forumu mu arada kaldım. Güncel fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Emay21

• Sr. Member
  • Kel demeyin bana
Ynt: Minoxidil (Minoxil) Hakkında
« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2020, 01:02:03 »
42 yaşındasın hocam saçların da 20 yaşında gibi ne gerek var kullanmaya bırak doğal çıksın sizin gibi saçlarım olsaydı ektirmezdim de

LacOniC

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2020, 03:06:48 »
42 yaşındasın hocam saçların da 20 yaşında gibi ne gerek var kullanmaya bırak doğal çıksın sizin gibi saçlarım olsaydı ektirmezdim de

Pandemiyi fırsat bilip birkaç yıl erken ektirdim doğru ama eninde sonunda gerekecekti. 20 ile arasında çok ciddi fark var ama anlatmak zor. Herkes kendindeki değişimi görüyor sonuçta. :)

Kullanmak konusunda ben de pek farklı düşünmüyordum aslında. Hiç bir şey kullanmasam bile çıkanlar yeter diye düşünüyordum hatta. Ama klinik bu kadar ısrar edince arada kaldım işte. Foruma göre kullanmamam lazım doktora göre kullanmam.  :-\
EKİM SÜRECİM
Serkan AYGIN | 2100 Greft DHI | 20.07.2020
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15211.0

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2020, 08:10:09 »
Gerek yok bence. Sonrasinda da ektirdigim saclarim dokuluyor diye insanlar geliyor buraya.
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 29 Ağustos 2020, 09:44:59 »
Forumda minoxile karsi insanları ciddi korkutmuslar ama az mantıklı olan biri arastirarak nekadar saçma olduğunu anlar zaten mesala yukarda arkadaş ekilenler dökülür diyor bu kadar saçma birşey olamaz işte bak mesala sırf bu yorum bile çoğu kişinin gözünde nasıl bir izlenim taşıyor : ) doktorlar ektikleri dökülsün diye yurt dışında en iyi doktorlardan bile ekilenler dökülsün diye tavsiye ediyor ozaman : )  ama neden diyor arkadaş  biri Ekim yapar minoxil kullanır sonra ekilenler döküldü der minoxile bağlar kaç kişi bu durumu yaşıyor ekimin tutmama olayları yokmu kendi saçlarının dökülme durumu yokmu minoxile kullanmayıp bu şikayetleri yaşayan yokmu.Minixili geçtim aynı şekilde procapilede bağlayanda var Kardeşim biraz arastirip bazı yorumlarda şunu goruceksin adam kepek sorunu yaşıyor halbuki hiç birşey kullanmıyor biri ordan minoxil kullandinmi diyor suçu ona aticakya en komigide adam finasterid kullanıyor saçlarım dokuluyor diyor buzamana kadar minoxil kulllandimi hiç diye soru geliyor minoxil kullanma finasterid kullan FDA onaylı hem diyenler : ) : ) yani böyle böyle minoxili bilip bilmeyen böyle syler duyunca minoxili tüy dökücü sananlar var senin minoxilden değil finasterid deseydin korkularını anlardım o yüzden foruma bakarrsan bu konu hakkında dermatologa git deyip minoxil önerdiği zamanda sen buraya doktora gittim minoxil onerdi en iyi doktorada gitsen busefer sana doktoru dinleme derler .Ama çoğu doktor finasterid onermez mesala ama olduki 1-2 doktor önerdiği zaman doktor en iyisini önermiş kardeşim kullan derler ki bunları söyleyenlerde  belli zaten : ) o yüzden bu konuda kişilerin yorumlarını pek aldırma 4-5 sene kullanmış kisielrin fikirlerini al yoksa kulanmayan kisilerin kullanıp hemen bırakan kişilerin yorumlarını alırsan hiç birşey kullanamassin .Eğer kullanicaksan düzenli kullan dozajı azaltarak devam etmen gerekiyor bu her ilaç için süreklilik gerektiriyor unutma.Her ilaç için  dememin sebebi de çoğu arkadaş hala minoxil kullanicam ama süreklilik gerekiyor diyip finasterid içinse ondan korkuyorum diyor sanki birtek korkma olayını düşünüp finasterid in  süreklilik gerektirmedigini sanıp   kişilerde yanlış anlasilmaya neden olabilir o yüzden söyledim.
Bir çok şey yazardım bununla ilgili ama birazda araştırın hocam tek bir doktorla kalmayın gidin bir kaç doktora danışın sorun.
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2020, 10:08:39 Gönderen: Beysev »

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 29 Ağustos 2020, 10:00:55 »
Ayrıca yukarıda arkadaş yaş 42 ne gerek var demesi mantikli mesela oda saçlarınız iyi durumda olduğu için söylüyorum yaş da 42 olunca üstelik Ekim'de yapmışsınız yani hiç bir ilaca başlamasanda kötü bir durumla karşılaşıcagini sanmam.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 29 Ağustos 2020, 10:53:33 »
uzun uzun arastırmıs 1 seneden fazla bir süre kullanmış biri olarak kullanma diyorum.
-sac derinin sağlığını bozar.. Seboroik dermatit ,egzama var ise zaten kullanamazsın yok ise olma ihtimali yüksek.
-sürdürülebilir bir tedavi değil çok zahmetli ve sürekli kullanmak zorundasın. 4-5 gün ara vermene dahi müsade etmiyor tatile gittin Yanında götür, dısarda kaldın git yenisini al zahmetli bir iş.. kullanımıda sürekli kullanma zorunluluguda zahmetli.
-hersey yolunda süreklisi kullanıyorsun hiç kacırmadan tedavi ettin damarlar genişledi kan pompalıyor sac greftlerine iyi güzel ama Dht devam ediyor artmaya.. 1 yıl önceki Dht için genişleyen damarlar yeterli iken 1 sene sonra yeterli gelemiyebiliyır.. bu sefer döngüye girdi artık işe yaramıyor diyip minoxu bırakıyorsun... tekrar büzüşen damarlarla beslenmeye kalkan saclar bu seferde çok daha fazla artmış DHT ile mücadele etmek zorunda.. ani bir dökülme tüm kazanımların + 1 yıl boyunca artan dht ye karşı kafada tutabildigin saclar hepsi bir kaç haftada dökülecek... sen aynaya bakınca “kendi saclarımıda doktu “diyeceksin haliyle..

Yaş 42..  Dht çok çok artıp seni şaşırtacak bir sok dokulmeye sebebiyet vermez diye düşünüyorum.kullanmaya değer mi? Gerek yok..

20 Li yaşlarda kullanılan minoxidil 9 ay olmadı 1 sene fayda sağlar sonra “döngüye girdi” der kullanıcı kendi saçlarımdanda oldum der durur..

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 29 Ağustos 2020, 12:19:27 »
uzun uzun arastırmıs 1 seneden fazla bir süre kullanmış biri olarak kullanma diyorum.
-sac derinin sağlığını bozar.. Seboroik dermatit ,egzama var ise zaten kullanamazsın yok ise olma ihtimali yüksek.
-sürdürülebilir bir tedavi değil çok zahmetli ve sürekli kullanmak zorundasın. 4-5 gün ara vermene dahi müsade etmiyor tatile gittin Yanında götür, dısarda kaldın git yenisini al zahmetli bir iş.. kullanımıda sürekli kullanma zorunluluguda zahmetli.
-hersey yolunda süreklisi kullanıyorsun hiç kacırmadan tedavi ettin damarlar genişledi kan pompalıyor sac greftlerine iyi güzel ama Dht devam ediyor artmaya.. 1 yıl önceki Dht için genişleyen damarlar yeterli iken 1 sene sonra yeterli gelemiyebiliyır.. bu sefer döngüye girdi artık işe yaramıyor diyip minoxu bırakıyorsun... tekrar büzüşen damarlarla beslenmeye kalkan saclar bu seferde çok daha fazla artmış DHT ile mücadele etmek zorunda.. ani bir dökülme tüm kazanımların + 1 yıl boyunca artan dht ye karşı kafada tutabildigin saclar hepsi bir kaç haftada dökülecek... sen aynaya bakınca “kendi saclarımıda doktu “diyeceksin haliyle..

Yaş 42..  Dht çok çok artıp seni şaşırtacak bir sok dokulmeye sebebiyet vermez diye düşünüyorum.kullanmaya değer mi? Gerek yok..

20 Li yaşlarda kullanılan minoxidil 9 ay olmadı 1 sene fayda sağlar sonra “döngüye girdi” der kullanıcı kendi saçlarımdanda oldum der durur..

Seboroik dermatit varsa kullanamassin diyorsunuz da forumda 3 sene geçkin kaç yıldır dermatidi olmasına rağmen neden çok iyi etki ediyor . Ayrıca 4-5 gun ara verme konusu çok tuhaf degilmi ben 1 ay ara verdiğim bu virüs yüzünden usenip almadigim oldu hiç bir sikinti yaşamadım 4-5 gün hangi ilaç biranda kötü duruma gelme ihtimali yapar bilmiyorum çok agresif dökülme yasiyorsa belki .ve etkisi bende ilk kullandığım zamanlar 2 sene hep iyi oldu sonra usengeclikten bıraktım şimdi kullanıyorum 1 seneyi geçiyor ve etkisini yitirdiğini hissetmedim yani bunlaar sizde oluyor diye bir baskasonda olacak diye birşey yok ama şimdi olay çoğunluk azinlik konusu olur tabi .Çünkü yıllardır kullananlarda yabancı formlarda doktorlar etkisinin gitmeyecegini soyleyener var onu geçtim kullanıp 5 sene hala etkisini gitmediğini soyleyenler var şimdi ben tabi bunlarada bakmayip bizzat hastaneye gittiğimde bir kaç doktora sorarım etkisi gitmez diyenler var şimdi bu konu tartisilir tabi ama etki konusunda kime sorduysam kullandığın sürece etkisi gitmez dediler.Genelde bi arkadaşım hasta olur veya aileden biri hastaneye gideceksem merakimda ordaki dermatologa sorarım hemen kısa bir konusmayla açıklar o yüzden kişiden kişiye değişiyor bunlar yani etkisi 1 yıldır demek çok yanlış olur bazılarında hiç etki etmiyor mesala ilk aylar doktugunde minox saç döker diyor tabi ben bunları 4-5 ve daha uzun kullananlara danıştım bu durum tamamen ksiinin dökülme durumuna bağlı birşey hiç etkide etmeyebilir senelerdir kullanıp etkide görürsün . Ama dediğim gibi dermatidi olup 3 sene aşkın kullananda var forumda. yani bu durum uzarda gider ilaç konularinda kişi kendince tabikde ben kullandım böyle oldu tavsiye etmem diyebilir ama sakın kullanma gibi şeyler bana çok yanlış geliyor .Özellikle kepek hiç yasamadigim halde forumda kepek yaptı sakın kullanma diyenler var yani dediğim gibi neden kişi herkesde olacakmış gibi yorum yapar tuhaf geliyor.Yani bırakınca bir iki haftada dökmez ben sanmıyorum hiç bir ilaç biranda tüy dökücü gibi saçları döksün.Ben şahsen geçmişte 2 sene boyunca    kullanmasaydim   bu forumda bunları okusam Belkide bende etkilenir kullanıp kullanmamak arasında kalırdım ama neyin ne olduğunu gördüğüm için sıkıntı olmadan kullanıyorum çok şükür .

LacOniC

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 29 Ağustos 2020, 22:45:12 »
Ayrıntılı yorumlar için teşekkürler.

Youtube'da da epey araştırdım ve burada bahsedildiği kadar çok kötü şey göremedim doğrusu. Özellikle biri 5 yıllık kullanımı düzenli videolarla desteklemiş. Sonunda bırakmış ama sebebi sıkılması. 5 yıl her gün cidden zor iş. Diğer yandan saç değil de sakaldaki sonuçları inanılmaz. Bir sürü köse denebilecek kullanıcı 6-8 ayda normal sakala sahip olmuş. Benim de sakallarda bir iki bölgede boşluk var. Saçtan artanları oraya sürmeye başladım. :)

Beni rahatsız eden bir durum da minoxil veya propecia uzun yıllardır bildiğim çözümler. Bunlardan özellikle uzak durdum bu zamana kadar. Bunları kullanacak olsam saç ektirmezdim hani. Önce bunları denerdim olmadı son çare olarak saç ekimi yaptırırdım. Zamanında bunları es geçip saç ektirdikten sonra bunlara mecbur kalmak ayrıca düşündürücü.

Anladığım kadarıyla 1 yıllık kullanımdan hemen herkes memnun. Hani sonradan şikayetçi olanlar bile. Yani sadece Minoxil kulansam belki ben de memnun kalacaktım. Saç ekimi üzerine kullanınca ekstra bir etkisi olacak muhtemelen. 1 yılın sonunda saç ekim merkezi saçımın fotoğraflarını yayınlayacak belki ama minoxil gibi desteklerden bahsetmeyecek. Herkes vay süper olmuş diye yorum yapacak. Yani bu işten en karlı çıkacak olan saç ekim merkezleri kesinlikle. Bu durum da ayrıca bir şüphe uyandırmıyor değil. :D

Henüz çok kısa bir süre oldu. Hani 1 hafta falan. Rahatsız edici bir durum oluşmadı. Kaşıntı dahil. Beysev'in de yorumlarını baz alarak en azından aldığım bu iki kutuyu bitirmeye karar verdim. 2-3 ay sonra ekilenler çıkmaya başlar zaten. O zaman ayrıca düşüneceğim. Tekrar teşekkürler.
EKİM SÜRECİM
Serkan AYGIN | 2100 Greft DHI | 20.07.2020
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15211.0

pcd

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 29 Ağustos 2020, 23:12:10 »

Beni rahatsız eden bir durum da minoxil veya propecia uzun yıllardır bildiğim çözümler. Bunlardan özellikle uzak durdum bu zamana kadar. Bunları kullanacak olsam saç ektirmezdim hani. Önce bunları denerdim olmadı son çare olarak saç ekimi yaptırırdım. Zamanında bunları es geçip saç ektirdikten sonra bunlara mecbur kalmak ayrıca düşündürücü.

Saç ekimini desteklemek için finasteride kullanılır. Saçların daha iyi çıkmasını sağladığı söylenir.

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 29 Ağustos 2020, 23:36:41 »
Hocam ben 10 seneyi askin gunde 1 kere kullandim. Minox sana mucize yaratmaz benim sadece 5 senede dokulecek sacimi 10 senede dokulmesini sagladi. Sonucta dokuldu. Ekim yaptirdim. Ekimden 1 ay sonra gene basladim. Minox mucize bi ilac olmadigi gibi sacida mahveden bisey degil yani cok anlam yuklemeye gerek yok. Minox cok mesakkatli diyen uyeler goruyorum, saca gece yatmadan 8-10 syprey sikmak zor geliyorsa zaten hic kullanmayin

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 29 Ağustos 2020, 23:41:42 »
Hocam 4 yıl minoxil kullanmış biri olarak tavsiye etmiyorum . Yukarıda yazmışsınız sizde Hintell dahil herkes finas kullanmayı öneriyor ama minoxil çok daha fazla zararliymis gibi bir imaj oluştu forumda . Öncelikle minoxil mevcut dokulmeyecek ve ekilen saçlarınızı dökmez . Minoxil sayesinde dökülmeyen saçlarınız minoxili bırakınca dökülür . Birde döngü olayları , yan etkileri vb durumlar var .

Size açık ve net söylüyorum ekimcilerin finas ve minoxil tavsiyesi tamamen kendi ekimlerini daha iyi olması için . Ama yan etkileri size olacak . Sonuçta bu bir estetik işi ve doktorda olsalar bu kişiler tüccar arkadaşlar . Finas ve minoxilden uzak durmasını tavsiye ederim herkese ...

Şimdi karşı çıkanlar vs olacaktır . Yabancı forumlarda bizzat Asmed hesabından yapılan yorumlar var ekimi yüzde 30 etkilediği yönünde ... Burası yanlış anlaşılmasın yüzde 30 daha iyi olur diyor forumda .

Ekimden 5-6 ay önce donoru güçlendirmek için belki doktor tavsiyesi ile kullanılabilir . Ama ömür boyu bu ürünlerin vücuda ne gibi zararları olabilir bilmiyorum ...

Herkesin kendi tercihi bu ürünler ben 4 yıl kullandım gerek yok...
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 29 Ağustos 2020, 23:44:52 »
Hocam 4 yıl minoxil kullanmış biri olarak tavsiye etmiyorum . Yukarıda yazmışsınız sizde Hintell dahil herkes finas kullanmayı öneriyor ama minoxil çok daha fazla zararliymis gibi bir imaj oluştu forumda . Öncelikle minoxil mevcut dokulmeyecek ve ekilen saçlarınızı dökmez . Minoxil sayesinde dökülmeyen saçlarınız minoxili bırakınca dökülür . Birde döngü olayları , yan etkileri vb durumlar var .

Size açık ve net söylüyorum ekimcilerin finas ve minoxil tavsiyesi tamamen kendi ekimlerini daha iyi olması için . Ama yan etkileri size olacak . Sonuçta bu bir estetik işi ve doktorda olsalar bu kişiler tüccar arkadaşlar . Finas ve minoxilden uzak durmasını tavsiye ederim herkese ...

Şimdi karşı çıkanlar vs olacaktır . Yabancı forumlarda bizzat Asmed hesabından yapılan yorumlar var ekimi yüzde 30 etkilediği yönünde ... Burası yanlış anlaşılmasın yüzde 30 daha iyi olur diyor forumda .

Ekimden 5-6 ay önce donoru güçlendirmek için belki doktor tavsiyesi ile kullanılabilir . Ama ömür boyu bu ürünlerin vücuda ne gibi zararları olabilir bilmiyorum ...

ekimi yuzde 30 olumlumu olumsuzmu etkiliyormus?

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 29 Ağustos 2020, 23:49:19 »

sac tedavisi omur boyu suren bi olay. Cunku maalesef genetigimizi degistiremiyoruz. Sac ektirdim olay bitti diye bisey yok. O yuzden elimiz mecbur finas ve minox a cunku baska onayli tedavi yok. Sonucta bu is win win isi doktor kendi reklami icin finas minox tavsiye ediyorsa sende kendi sacinin daha iyi olmasi icin kullaniyorsun ama degigim gibi minox ne muciye yaratir nede sagliginizi bozar ben 10 yilda bi yan etki gormedim

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 30 Ağustos 2020, 00:05:35 »
sac tedavisi omur boyu suren bi olay. Cunku maalesef genetigimizi degistiremiyoruz. Sac ektirdim olay bitti diye bisey yok. O yuzden elimiz mecbur finas ve minox a cunku baska onayli tedavi yok. Sonucta bu is win win isi doktor kendi reklami icin finas minox tavsiye ediyorsa sende kendi sacinin daha iyi olmasi icin kullaniyorsun ama degigim gibi minox ne muciye yaratir nede sagliginizi bozar ben 10 yilda bi yan etki gormedim

Hocam minox ve finas ömür boyu dediğiniz süre yaklaşık saç sorunu yaşanan 40 sene diye düşünürsek bu ürünleri 40 sene kullanıp klinik deneyleri yapılan , ciddi araştırmalar yapılan  bir vaka olamadığı için sağlığı bozmaz diyemem . Yan etki görmüyorum demek 10 sene sonra göremeyeceksiniz demek değildir . Zaten kullananlar yan etkileri göze alıp kullanıyor . Bu konu herkesin kendisine kalmış bir durumdur. Minoxil etkileri konusunda fikirlerinize tamamen katılıyorum mucize değil.
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Facebook Twitter Instagram