Gönderen Konu: minoxidil hakkında  (Okunma sayısı 2952 defa)

orientis

• Hero Member
minoxidil hakkında
« : 17 Mayıs 2021, 16:24:15 »
erkek tipi sac dokulmesini durdurmanin tek yolu vardir oda dht`yi azaltmak minoxidil kullanmak degil. bunun icin 2 ilac vardir propecia ve dutasteride. 1. mg propecia dhtyi %70 azaltir ve cogu kiside sac dokulmesini durdurur hatta sac sayisini arttir. duta ise dht`ye nuke atar ve %99 oraninda azaltir sac dokulmesini kesin durdurur ayni zamanda hatri sayilir bicimde sac artisi gozlenir.

turkiyede birak dutayi propecia yazan doktor bile nadir hepsi otlek tavuk. abd`de selamunaleykum dedigin dermatologist propecia yazar ve gonderir sacina bile bakmaz dokuluyor mu diye

simdi sac dokulmemizi durdurduk nasil yeni sac telleri kazanabiliriz yada ince saclari guclendirebiliriz onun cevabi minoxidil. fda minoxidil`in vertex bolgesinde sac cikardigi soyluyor ama bu demek degilki $akak bolgesinde sac cikartmayacak. eger kellesme yeni basladiysa bir cok baby hair olmasi lazim alninizda sakaklara dogru iste minoxidil en fazla bu kisilerde etki gosterecektir. bu ince saclarin hepsi minoxidille beraber saha kalkip kalinlasacaktir. eger dht blocker ilac kullanmayacaksaniz hic baslamayin hem paraniza hem psikolojik sagliniza yazik en fazla 1-2 sene otelerseniz kellesmenizi.

velhasil dokuluyorsa `kesın durdurabılırsınız` ve hatta hintli saci bile cikarabilirsiniz dogru ilaclarla.
(a)

athena

• Sr. Member
Ynt: minoxidil hakkında
« Yanıtla #1 : 17 Mayıs 2021, 18:30:26 »
minin yanına antiandrojen etkilemek tabii mantıklı fakat "eger blocker kullanmayacaksanız hiç bulaşmayın" demek aşırı saçma. her iki etkenin farklı çalışma mekanizmaları var. 20 küsür yıl min kullanıp saçını koruyan çok kişi var. aga da yapılacak en etkili tedavi mindir. eğer iyi bir min alıcısı isen vs sd gibi sorunların yoksa aşırı şanslısındır.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 17 Mayıs 2021, 18:39:36 »
2 senedir saf minoxidil kullanarak saçımı koruyorum dökülme günde bir iki tel oda küçük küçük ve çok zorlarsam elime geliyor şimdi ben burada kendime mi inanayım yoksa ordinaryüs konu sahibi abimize mi bilemedim

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 17 Mayıs 2021, 18:46:43 »
arkadaşlar yazı bana ait değil ben görüşlerinizi öğrenmek için alıntıladım
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 17 Mayıs 2021, 18:47:23 »
minin yanına antiandrojen etkilemek tabii mantıklı fakat "eger blocker kullanmayacaksanız hiç bulaşmayın" demek aşırı saçma. her iki etkenin farklı çalışma mekanizmaları var. 20 küsür yıl min kullanıp saçını koruyan çok kişi var. aga da yapılacak en etkili tedavi mindir. eğer iyi bir min alıcısı isen vs sd gibi sorunların yoksa aşırı şanslısındır.

peki 18 yaşındaki birisi için minoxidili önerir misin herhangi bir zararı olur mu
  • Yaşınız 20

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 17 Mayıs 2021, 19:50:15 »
Dediklerin doğru aslında.Fakat minoxil tek başınada sürekli kullanıldığında saçı olduğu gibi koruyabilir.Kanla kök beslendiği için saçın dökülme fazını uzatıyor.Kişi saç çıkışına kafayı takmadıysa finlede olanı koruyabilir.İki tedavi birlikte agresif çözümdür.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 17 Mayıs 2021, 19:57:25 »
peki 18 yaşındaki birisi için minoxidili önerir misin herhangi bir zararı olur mu
öneririm ben şahsen, min diğer tedivelere göre daha güvenilir bir etken.

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 17 Mayıs 2021, 20:39:44 »
Dediklerin doğru aslında.Fakat minoxil tek başınada sürekli kullanıldığında saçı olduğu gibi koruyabilir.Kanla kök beslendiği için saçın dökülme fazını uzatıyor.Kişi saç çıkışına kafayı takmadıysa finlede olanı koruyabilir.İki tedavi birlikte agresif çözümdür.

Hocam sürekli kullanıldığında bir süre sonra etkisini yitiriyor deniliyor

Doğru mudur bu
  • Yaşınız 20

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 17 Mayıs 2021, 20:41:17 »
öneririm ben şahsen, min diğer tedivelere göre daha güvenilir bir etken.

insanlar neden çekiniyor bu ilaçtan merak ediyorum

Kime minoxidil desem bulaşmak istemiyorum diyor

Sürekli kullanım gereksinimi olduğu için mi uzak duruyorlar
  • Yaşınız 20

qew1978

• Full Member
« Yanıtla #9 : 17 Mayıs 2021, 20:52:10 »
insanlar neden çekiniyor bu ilaçtan merak ediyorum

Kime minoxidil desem bulaşmak istemiyorum diyor

Sürekli kullanım gereksinimi olduğu için mi uzak duruyorlar

1- Yoktan seboreik dermatit var ediyor.

2- Pahali, kutusu ortalama 100 lira, 1 ayda bitse yilllik 1200 tl masraf.

3- Dongu yapiyor.

4- Bas agrisi, bas donmesi, carpinti gibi yan etkileri var. O carpintiyi yasamayan bilmez.

5- Birakinca eskisinden de hizli dokum yapiyor ve kullandigin yillardaki tum o kazanimi ya da korumayi silip atiyor.

Aklima bunlar geldi.
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 17 Mayıs 2021, 21:07:59 »

3- Dongu yapiyor.

4- Bas agrisi, bas donmesi, carpinti gibi yan etkileri var. O carpintiyi yasamayan bilmez.

5- Birakinca eskisinden de hizli dokum yapiyor ve kullandigin yillardaki tum o kazanimi ya da korumayi silip atiyor.

Aklima bunlar geldi.

Hocam aylık 100₺ para değil bu devirde işe yarasın yeter.

Bu döngü olayını ben anlamadım ya biraz açıklar mısın ?

Saçlar bir anda fazla mı dökülüyor,seyreliyor mu noluyor tam olarak
  • Yaşınız 20

qew1978

• Full Member
« Yanıtla #11 : 17 Mayıs 2021, 21:12:34 »
Hocam aylık 100₺ para değil bu devirde işe yarasın yeter.

Bu döngü olayını ben anlamadım ya biraz açıklar mısın ?

Saçlar bir anda fazla mı dökülüyor,seyreliyor mu noluyor tam olarak

Basitce sac telinin 6 ay omru var. Bizim normal sacimizin uzayip dokulme zamani karisik, ani bir dokulme olmaz zamana yayilir ama minoxun cikardiklari ayni ayna uzadiklari icin ayni anda dokuluyor. Yani cikardigi saclar yilda 2 kere falan dokulme donemine giriyor.
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 17 Mayıs 2021, 21:32:59 »
Hocam sürekli kullanıldığında bir süre sonra etkisini yitiriyor deniliyor

Doğru mudur bu

Evet bunun nedeni genişleyen damarları belli süre sonra bozması.Yani yıprattığı için artık kan akışı yeteri kadar sağlıklı sağlanamadığı söyleniyor.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 17 Mayıs 2021, 21:33:14 »

3- Dongu yapiyor.

Aklima bunlar geldi.
1-yoktan nasıl sd ediyor? kaliteli pgg li markalar var onlar tercih edilebilir. onun dışında pgg siz formları var. ben şuana kadar hiç kaşıntı problemi yaşamadım, yaşmayan çok kişi tanıdım fakat yoktan sd yapıyor diyeni ilk defa duydum.

2-pahalılık konusuna diyecek bir şey yok malesef, kendin toz halinde alıp yapabilirsin.

3-dögü kaçınılmaz. min çok güçlü bir etken fakat bu döngü mine özel bir durum değil. henüz vellus formuna uğramamış kılları başta döküp kıl formuna sokuyor, senin kendi sağlıklı saçlarının dinlenme/dökülme/büyüme faslında minin etkisiyle çıkan saçlar çakışıyor bu da hacim kaybına yol açıyor. burada önemli olan kişinin min trenini kaçırmadan kullanmaya başlaması. nw3 üstü kişiler minin döngüsünde ciddi hacim kaybı yaşarken nw 2 kişiler döngüde herhangi bir hacım kaybı yaşamayacak. bununla ilgili detaylı yazılar var forumda, döngünün var olmadığını söyleyen hekimler bile mevcut.

4- baş ağrısı ve çarpıntı malesef bazı kişilerde oluyor fakat kronik kalp hastalığı olmayan kişiler kullanmaya devam edebiliyor. bunun için doz aşımını gözden geçirmek lazım.

5-bırakınca her etken kazanımlarını alır. min çok güçlü bir etken olduğu için sheedingi falan da çok kuvvetli oluyor. bir süre min kullanıp bıraktığında min verdiklerini alır fakat sürecini hızlandırmaz ve sana kayıp yaşatmaz. tamamen bir illüzyon aslında.

benim tavsiyem min kullanacak kişilerin saç durumu çok önemli, nw 2-3 üstü kullanacaksa yılda 1-2 defa hacim kaybını göze almalı. direkt oral antiandrojenlere atlamaktansa topikal tedavilerle toparlamak daha mantıklı. min,seti,ru gibi.

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 17 Mayıs 2021, 21:36:27 »
eklemeyi unuttum, eğer kalp çarpıntısı gibi yan etkiler doz aşımının düşürülmesine rağmen devam ediyorsa min bırakılmalı ve kardiyolojiye gidilmeli.

Facebook Twitter Instagram