Gönderen Konu: Kadınlarda Saç Ekimi  (Okunma sayısı 4651 defa)

klementin

• Yeni üye
  • *
Kadınlarda Saç Ekimi
« : 02 Eylül 2020, 12:51:03 »
Öncelikle herkese merhaba. Bir haftadır forumun her köşesinde gezdim. Öneriler, görüşler, uyarılar hemen hepsini okudum. Özellikle kadın üyelerin konularını bir kaç kere okudum. Çok değerli bilgi ve deneyimlerini paylaşmış herkes. O nedenle çok teşekkür ederim. Benim yaklaşık 15 yıldır saçlarım çok az. Şu an 39 yaşındayım. Annem, teyzem ve kız kardeşlerimde de benzer dökülmeler mevcut. Çok ürün kullandım, biotinler, minoxiller hatta erkekler için olanlarını kullandım. Hiç bir sonuç almadım. Son girişimim Cerrahpaşa'ya gidip detaylı tetkikten geçmek oldu ki bu bile kaç yıl önce idi bilmiyorum. Son hatırladığım, başımda bir hoca, etrafında 10 tane asistan, herkesin parmakları kafamda, ultrasonla saç köklerine bakıp hoca diyor ki; bakın hiç kök yok. Buradan saç çıkmaz. Genetik dökülme. Tek çare saç ekimi.

O dönemde tıraşsız ekim yoktu. Komple tıraştan çok çekindim. Daha gençtim, bekardım, çok göz önündeydim. Fiyat falan aldım, bir kaç merkeze gittim ama cesaret edemedim. Sanırım yıl 2010 idi. O zaman topik kullanmaya başladım. 9 sene kadar da kullandım. Ama tabii kullanımındaki zorluklar, vs. Fotoğraflarda göreceksiniz, az bir eksik yok saçlarımda. Kafamın neredeyse tamamını topikle bezemek zorunda kalıyordum. Sonra 1,5yıl önce tepelik denemeye karar verdim. Ancak tepeliği tutturacak kadar saç olmadığı için baya büyük bir çıt çıtlı saç yapıldı bana. 10 yıl falan kullanırsın dediler. Ama o kadar çok döküldü ki o yapma saç, şu an o da çok belli oluyor ve karşımda konuştuğum insanın gözüme bakarken gözlerini kafama doğru kaydırmasından nefret ediyorummm. Çok uzun oldu ama sürecim uzun kusura bakmayın. Tekrar ekim konusuna eğildiğimde komple tıraşsız ekim yapılabildiğini gördüm ve saç ektirmeye karar verdim. Sonra sizinle karşılaştım. Burada adı geçen merkezleri, doktorları araştırdım. Görüşmeler yaptım. Koray Bey, Malesef saçlarınızın mevcut dökülme ve incelme paterni saç ekimine uygun değildir. dedi. Forumda Hintell, bir yazısında Koray Bey olmaz diyorsa ekimden vazgeçin yazmış, yıkıldım...

Şahin Bey, Bayanlara saç ekimi yapmıyoruz malesef. yazdı.

Serkan Aygın, Fotoğrafları görünce ekim düşündüğümü bile düşünmediler, PRP, ilaç vs yazdılar. Ekim düşünüyorum deyince de  görmeden bir şey diyemem dedi ama sırf görüşmek için Muğla'dan İstanbul'a gitme imkanım yok.

Hermest direkt fiyat verdi. Ama internette Hermes ve Hermest diye iki merkez olduğunu gördüm. Kimin hangisi için yorum yaptığını anlayamadım. Bazı olumsuz yorumlar da hoşuma gitmedi. Yani ben adımı duyuracak bir işletme açacak olsam gidip de aynı sektördeki bir harfi değişik olan bir isim almazdım. Huylandım, eledim.

Bana en ilgili geri dönüşü Hakan Beyler yaptılar. Öncelikle tetkik istediler. Tetkik sonuçlarımı yolladım. 2500greftin yeterli olmayacağını, kadınlarda komple tıraş yapmadıklarını, iki ayrı seans olması gerektiğini söylediler. Ben bu saatten sonra eğer daha verimli olacaksa komple tıraşa da sıcak baktığımı söyledim. Çünkü okuduklarıma göre şok dökülmede ekim alanındaki mevcut saçlar da dökülebiliyormuş. Bu durumda ben rahmetli Erkin Koray gibi mi olacağım? Bir anlamı yok. Benim zaten uzun yıllardır saçım bir aksesuar değil, gizlenecek bir şey. Forumda ekim için düşünen kadın arkadaşlarıma bakıyorum da aslında ne kadar şanslılar. O kadar çok saçları var ki.... Benden bir çok fotoğraf daha istediler. Eğer tamam derlerse gideceğim. Evden çalışıyorum. En sıkıntılı süreçte evde olacak olmam bir artı diye düşünüyorum.

Sizden fikir almak istiyorum. Koray Bey yapılamaz dedi, Şahin Bey kadınlara ekim yapmıyoruz dedi, bir çok deneyimli forum üyesi kadınlar ekim yaptırmamalı diye yazmış, Hakan Bey yapılır derse gitmeli miyim? Ya da şöyle sorayım; siz olsanız bu kadar bilgi ve yaşanmışlık sonucunda yaptırır mıydınız?

klementin

• Yeni üye
  • *
Ynt: Kadınlarda Saç Ekimi
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2020, 12:54:01 »
Fotoğraflar bu şekilde.

alltheother

• Hero Member
  • Selam olsun bütün keldaşlara:)
« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2020, 13:47:41 »
Hakan Doğanay'dan bahsediyorsak ve kabul ettiyse bence ekim yaptırılacak en iyi merkezlerden birisi. Hem size yakın olması da avantaj.

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2020, 13:50:11 »
Hanfendi detaylı Açıklamanızı okudum, ve Donör bölgeniz Zaten Çok iyi Durumda, Söylediklerim yanlış anlaşılmasın, Duymak istediğiniz değil Duymanız gerekeni Yazmaktan yanayım, Resimlere bakıpta size İlaç önermek kadar Mantıksız Bir Durum olamaz bence, Çünkü Bu Saç ve Açıklık İlaçla vb kurtulmaz, İlaca vitamine Boşa verilen paralara Umud'a ve geçen zamana yazık olur, ve Sonrasında yine Ekim düşüneceksiniz, Kendimi sizin Yerinize koyarak Söylüyorum,

Ben Olsaydım Ekim yaptırırdım Biz Erkekler Olarak 2. 3. Ekimi düşünebiliriz, Olmadı Sıfıra vurup Öyle Takılırız sıkıntı yok, Ama Kadınlar için Bu seçenekler Yok maalesef, Tek şansınız Olduğunu Var sayarsak, Kesinlikle Bu saça Bölgesel Tıraşlı Ekim Olmaz, Kesinlikle Komple Traşlı Bir Ekim Düşünün..

Görüntü zaten Kötü bu sizi Eminim Bi Kadın olarak Psikolojik olarak Çok etkiliyordur, Ve Ne kaybedersiniz ki, Şansınızı Deneyin, Aklınızda Kalmasın, Ekim merkezleri Kadın ekimlerinden genelde Çekinir, Doğallık sorunu olurmu, yada ekim başarısız Olurmu Düşüncesiyle, O yüzden Ancak Siz kesin bir şekilde Ektirmek İstediğinizi Söylerseniz Size Mutkaka Ekim yapacak Merkezler vardır..

İnşAllah Hayâl Ettiğiniz Gibi Kurtulursunuz Bu Sıkıntıdan,
Size Bol Şans Dilerim.. |-onayisareti-| (^_^)
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

pcd

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 02 Eylül 2020, 15:21:38 »
Bazı insanların dökülme biçimi saç ekimine uygun değil. Yani, ekilen çok sağlam kökler bile tutmayabilir. Koray bey bu konuda son derece tecrübeli. O, uygun değil diyorsa, herhangi bir ekimin başarılı olma şansı son derece düşüktür diye düşünüyorum. Bu yüzden, ekiminizi yapmak isteyecek yerler, ayırt etmeden herkese ekim yapan yerler olacaktır muhtemelen. Öncelikle, dökülme tipinizin saç ekimine uygun olup olmadığını bulmanız gerekiyor. Bunu da doktorlara danışarak yapabilirsiniz.

Şok dökülmede kaybedilen saçlar konusuna gelince de, kaybedilen saçlar genelde zayıf saçlar oluyor. Eğer, geride kalan saçlarınız sağlamsa ve ekimciniz iyiyse az zararla atlatırsınız.

klementin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 02 Eylül 2020, 18:28:38 »
Evet Hakan Bey'den kastım Dr. Hakan Doğanay. Az önce bana olumlu geri dönüş yaptılar. Tamamen kazıyarak iki gün sürecek bir işlem önerdiler.

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 02 Eylül 2020, 19:54:18 »
Risk alınabilir, donörde epey saç var.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : 02 Eylül 2020, 21:19:17 »
Öncelikle foruma hoşgeldiniz,

Saç ekimini bayanlara önerilmemesinin sebebi çok ufak açıklıklara ekim yapmak istemelerinden kaynaklı. Ya da dupa tipi dökülmelerde donör alanının yetersiz olması. Ekim yapılırken sizinde araştırmalarınızdan bildiğiniz üzere zayıf saçlar açılan kanallardan dolayı travma yaşayıp dökülebiliyor ya da geç çıkabiliyor. Ancak fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla maalesef erkek tipi dökülme yaşamışsınız. Bu nedenle sizin ekim düşünmeniz anlaşılabilir bir durum. Dupa tipi dökülme yaşamamanız aslında tüm bu olumsuzluklar içerisinde yine de bir avantaj. En azından donör bölgeniz iyi durumda yani ekim yaptırma şansınız var. Hakan Doğanay iyi bir doktor yine Muğla bölgesine yakın İzmir'de Dr. Sibel Ulusan'da var. Umarım başarılı bir ekim yaptırarak bu sorununuzdan sonsuza kadar kurtulursunuz.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

ImPaLa

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 04 Eylül 2020, 15:51:54 »
Açıkcası zor bir kafa kimse bu riski almak istemez ama bu konularda en deneyimli Hoca Hakan hocadır  size en doğru planlamayıı yapar olumsuz da olsa size bir zarar vermez olumsuz dememden kasıt risk taşıyan bir dökülme tipiniz var dökülme devam edebilir. Zaten size dürüst ce durumu anlatır hoca.

Bu arada bir kadın olarak saç dökülme olayını bizden daha ağır şekilde yaşıyorsunuz kadınlar hiç daha zor umarım mutlu olursunuz sizin için bunu kalpten diliyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 04 Eylül 2020, 16:46:28 »
Kadınlarda androgenetik saç dökülmesi erkek tipi saç dökülmesine kıyasla görülen AGA,nın patofizyolojisine dair pek bilgi bulunmamaktadır. Öte yandan son bir kaç yılda elde edilen bulgular androjenlerin kadınlardaki saç dökülmesi üzerine ikincil bir etkiye sahip olduğu yönündeki varsayımları desteklemektedir. Kadınlardaki dökülme genellikle ön vertex den başlayıp ortadan vertexe ve ön saç çizgisine doğru ilerlediğini ve sonra zaman içersinde paryetal bölgelere doğru yayıldığı görülüyor.

Kadınlar için saç yapısı olarak saç ekimine verdikleri tepki erkeklere oranla zayıf

Zor bir dökülme tipi riskli bir saç ekimi başarı adına Ekim kabul edilirse şansınızı denemek isterseniz deneyin
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2020, 21:53:04 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

klementin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 04 Eylül 2020, 20:55:54 »
Çok teşekkür ederim. Sibel Hanım ile de görüştüm. Açıkçası çok çalışmaları ve çok sonuçları var. Çok da ilgilendiler (şimdiye kadar bana telefon edip de konuşan tek yer oldular). Hakan Beylerden maalesef kadın uygulamalarına dair örnekler göremedim. Ufak tefek rötuş fotoları var sadece. Sibel Hanım ile süreci yürütme kararı verdim. Umarım iyi sonuçlar alabilirim. Bundan sonraki süreci Saç Ekimi Sonuçları kısmında paylaşıyor olacağım. Forum çok değerli bilgilerle dolu gerçekten. Benim de özellikle kadın üyelere bir bakış açısı katma şansım olursa ne mutlu bana. Görüşmek üzere

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #11 : 04 Eylül 2020, 22:23:07 »
Hayırlı olsun. Umarım beklentilerinizi karşılayacak bir sonuç alırsınız.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #12 : 04 Eylül 2020, 22:35:48 »
Plânlama Ve Ekim Resimlerinizi Bekliyoruz O' Zaman Hanfendi, Ekiminiz Hayırlı Olsun Şimdiden.. |-onayisareti-|
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 05 Eylül 2020, 00:52:52 »
sibel hanım isabetli karar olmuş ama genede denemediyseniz şu ana kadar spironolokton artı diane topikal olarak uygulaması kadınlarda çok iyi sonuç veriyor ekimden sonra bence mutlaka deneyin.

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 05 Eylül 2020, 20:15:55 »
kadınlarda saç telleri ince olduğu için saç ekimi konusunda erkeklere nazaran daha dezavantajlı konumda oluyorsunuz.
iki üç seans ekim ile şansınızı arttırmanızı tavsiye ederim.tek seansta tüm alanı halletmeye çalışmak biraz riskli olabilir.

Facebook Twitter Instagram