Gönderen Konu: 23 yaşında olup saçım bu halde ektirmeli miyim?  (Okunma sayısı 2079 defa)

Kel123

• Hero Member
Ynt: 23 yaşında olup saçım bu halde ektirmeli miyim?
« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2020, 13:47:16 »
27 olsan anınsa ektir derdim. Az açıklık, kaliteli donör, saç yapısı iyi. İstersen biraz bekle. Yaşın genç. 4 5 seneye dökülme paternin oturur

scofield7

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2020, 15:05:34 »
27 olsan anınsa ektir derdim. Az açıklık, kaliteli donör, saç yapısı iyi. İstersen biraz bekle. Yaşın genç. 4 5 seneye dökülme paternin oturur

Şimdi ektirsem ilerde sıkıntı yaşar mıyım hocam çok rahatsız olmaya başladım.Bir yerle görüştüm sadece önlere ekecegiz ömür boyu garanti kafa yapısı iyi dedi 4.000 tl fiyat verdi ama herhangi başka bir şey demedi ilerde ektir falan diye,maddi kazanç için mi dedi benim için mi dedi anlamadım.Bu konularda da tecrubesizim o yuzden bilmiyorum

Ragnarok16

• Full Member
« Yanıtla #3 : 05 Eylül 2020, 19:38:40 »
Grupta benden çok daha tecrübeli arkadaşlar var ama ben kendi tavsiyemi dile getireyim eğer psikolojinizi etkiliyorsa ön tarafa ekim yapılabilir donör bölgeniz sağlam gözüküyor ancak medikal tedavilerle olan saçları koruyabildiğiniz kadar korumanız gerekiyor tepenin ileride ne olacağı belli değil ama dökülürse 2. Bir ekim yapılabilir ilerde. 24 yaşında ekim yaptırmış biri olarak söylüyorum bu yaşlar saçsız çekilmez hale geliyor

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 05 Eylül 2020, 20:08:59 »
ön taraf güzel bir ön çizgi yapılarak saçlı alana kadar doldurulur yalnız saçlı alanlara ekim yaptırmanızı tavsiye etmem ,belki 300,400 kadar greft serpiştirilebilir kanlanmayı arttırıp kendi saçlarınıza destek olması amacıyla.

scofield7

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 06 Eylül 2020, 12:02:07 »
Peki ektirsem güzel sonuç alabilir miyim sizce?
İstediğim durum,ön tarafın kalın ve hacimli bir görünüm oluşması

Burak06

• Full Member
« Yanıtla #6 : 06 Eylül 2020, 22:50:10 »
Peki ektirsem güzel sonuç alabilir miyim sizce?
İstediğim durum,ön tarafın kalın ve hacimli bir görünüm oluşması
Yaş daha 23 senin.Ben 25 im daha ektirmeyi düşünmüyorum.Evet biliyorum cok sıkıntılı bir durum kafaya takılıyor ancak ileride kendi saçının durumu ne olur bilinmez.Sonuc olarak 28-30 yaslara kadar yogun dht salgılanıyor.Ektirisen güzel ve yoğun olur sacın.Fakat 2-3 sene sonra kendi saçların dökülürse bu sefer 1 ekim daha yaptirmak zorunda kalacan.Bana kalırsa 27-28 yaşlarına kadar bekle ona göre yaptır.Hem saçının durumunun ne olacağı daha net ortaya çıkar o yaslarda.

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2020, 23:09:07 »
Burada 2 yol var. Şu an yaptıracapın ekim seni aşağı yukarı 5 yıl götürür, memnun eder iyi bir ekim olursa. Genç güzel yıllarını saç düşünerek geçirmessin. Şimdi bunu niye diyorum. Senşn yaşındaki arkadaşlar bu yıllarını saçsız geçirmek istemiyor ki haklılar. Ortamlara akmak, hoşlandıkları manitalarla takılmak istiyorlar, beğenilmek istiyorlar, uygun olursa evlilik. Kafada saç az yada hiç olmayınca eksi haneye yazılıyor ne yazıkki, hele genç yaşta. Kendini beğendirmek zor oluyor genelde. Tek kriter tabiki bu değil ama 2 0 başlıyor maç. Özgüven zayıflıyor, evlenemeyen de var. Sevdiği kıza kendini sevdiremeyende, milletin aaa saçın niye dökülmüş stres yapma nasihatlerinden bıkanda. Bu psiko sosyolojik taraf.
Öte yandan fiziksel tarafı var. Şimdi belli ki bu dökülme ilerleyecek sevgili dostum, daha iyiye gitmeyecek ne yaparsan yap. Ektirirsen dökülme devam edeceği için gene ekim isteyecek, bu 3 yıl da olur 5 yılda olur dökülme patternine göre. O yüzden fiziksel olarak ekim uygun değil. Bu durumda ne olacak, 20 li yaşlarını kafada az olan ve daha da azalacak olan saçlara şekil vermeye çalışmakla, saçları kafaya takarak ve sabrederek geçireceksin ki ilerde daha verimli bir ekim olsun.
Bu iki yönden birini seçmek zorundasın. İster ektir şimdi, takıl, sevgili yap, milletin lafından kurtul ama bil ki gene ekim lazım olacak. İstersen sabret, kafaya takma, özgüven getirecek başka şeyler bul ve 30 una doğru ektir. Hangisi seni mutlu edecekse onu seçmelisin.

Facebook Twitter Instagram