Gönderen Konu: Saç ektiren arkadaşlara önemli bit soru.  (Okunma sayısı 1307 defa)

İllegalkisi

• Yeni üye
  • *
Saç ektiren arkadaşlara önemli bit soru.
« : 04 Ekim 2020, 17:36:53 »
Bu forumu kuranlardan Allah razı olsun. Bayağı bilgi sahibi oldum ekim konusunda. Ekim öncesi karar vermeden önce en çok merak ettiğim soru şu. Her şeyden öte bütün ekim yönetimi vs
Ekim yaptırıp,
minoksil, finans, expecia ve diğer saç çıkarıcı veya koruyucu ilaç kullanmadan ( basit vitamin takviyesi hariç)  iyi netice alan var mı?  İlaçlı saç ekimi bir yeri düzeltirken çok yeri bozuyor. Ekim sonrası ilaç kullanmayan ve netice alanları nerede bulabilirim. Bu çok önemli. Benim gördüğüm şudur. İlaç kullanmadan saç ekimi sonuçları iyi olmuyor. Bu bence saç ekimi konusunun en can alıcı yeri. Kimse ömür  boyu ilaç kullanamaz. İlaçlarda zaten kullanıldığı dönem fayda sağlıyor. O zaman ilaç kullanmadan saç ekimi tatmin etmiyor hatta yalan diyebilir miyiz. Gerçek ise bu forumda kesinlikle bunun çok detaylıca konuşulması gerekir. Yani saç ektirip 8 sy ilaç kullanıp bıraktıktan sonra saçlar yeniden seyrek hale gelecekse bu kadar zahmete gerek yok diye düşünüyorum. Haksız isem lütfen saç ekimi işlemi yapıp ilaç kullanmadan netice alan var mıdır?

Ruzgarciel

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç ektiren arkadaşlara önemli bit soru.
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2020, 17:44:09 »
Beni de düşündürüyor bu açıkçası. Üstelik bazı ilaçların yan etkilerini okudukça soru işaretleri çoğalıyor. Prp ok, kendi kanından onda sıkıntı yok. Biotin desteği yine aynı şekilde ama minoks. Finas. gibi ilaçlar sıkıntı yaratacak gibi duruyor.
Arkadaşların konuya desteğini bekliyorum ben de...

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 04 Ekim 2020, 18:42:30 »
Kim diyor olmuyor diye. Cogu insanin haberi bile yok bu ilaclardan takviyelerden.
Tabi ki iyi sonuc alirsin ama sacini iyi analiz etmen gerekir. Takviye gerekirse kullanmakta fayda var
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

İllegalkisi

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 04 Ekim 2020, 18:48:55 »
Ekim yaptırıp bu popüler ilaçları kullanmayan kimse saçından memnun olmuyor ekim sonucu. Ben göremedim. Konuyu açmakta ki gayemde buydu. Ekim yapılıyor 8 ay bi sürü ikaç kullanılıyor. Saçlar fırlıyor herkes mutlu. Fakat bu ilaçlar saç yokken bile 8 ay kullanılsa saç çıkıyor bir şekilde. Nitekim bırakıldığında sonuç hep aynı seyrek bir ekim...

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 04 Ekim 2020, 19:06:20 »
Ekim yaptırıp bu popüler ilaçları kullanmayan kimse saçından memnun olmuyor ekim sonucu. Ben göremedim. Konuyu açmakta ki gayemde buydu. Ekim yapılıyor 8 ay bi sürü ikaç kullanılıyor. Saçlar fırlıyor herkes mutlu. Fakat bu ilaçlar saç yokken bile 8 ay kullanılsa saç çıkıyor bir şekilde. Nitekim bırakıldığında sonuç hep aynı seyrek bir ekim...
Oyle birsey yok kardesim yanlis bilgi sahibisin.
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

İllegalkisi

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 04 Ekim 2020, 20:03:12 »
Örneği de yok malesef....

alltheother

• Hero Member
  • Selam olsun bütün keldaşlara:)
« Yanıtla #6 : 04 Ekim 2020, 20:09:43 »
Kardeşim neden bilmediğim bir konuda ısrar ediyosun. Sadece benim çevremde iki üç kişi var. İlaç kullanmadan çok güzel sonuçlar aldılar. Ayrıca bu forumda da birçok örneği var.

Cartel21

• Ön hat takıntılı 🙂
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 04 Ekim 2020, 20:14:06 »
Kardeşim neden bilmediğim bir konuda ısrar ediyosun. Sadece benim çevremde iki üç kişi var. İlaç kullanmadan çok güzel sonuçlar aldılar. Ayrıca bu forumda da birçok örneği var.

o arkadaşların dönor bölgesi kaliteli sık ve  açıklığı da çok fazla değildi ki iyi sonuç aldılar muhtemelen yanlış mıyım ?
yüzü gösteren ön hat çizgisidir, ön hat gittiyse direkt kelsin 😁

Münir

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 04 Ekim 2020, 20:16:33 »
İlaçla ne alakası var kardeşim çıkan çıkıyor çıkmayanda belli oluyor zaten diyelimki ilaçla çıkıyor ne oluyor sonradan dökülüyormu sanki.ekilen saç dökülmüyor önce bunu bil derim.
Bu forumun altını üstüne getirdim  2 ayda Bu forumda nerdeyse 4000 ektiren kişinin konusu var çoğunluğu ilaç kullanmamış sadece son dönemlerde ektirenlerde ilaç kullanımı yaygın sen nasıl takip ediyorsun forumu cidden hayret ettim.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 04 Ekim 2020, 20:29:08 »
Bu forumu kuranlardan Allah razı olsun. Bayağı bilgi sahibi oldum ekim konusunda. Ekim öncesi karar vermeden önce en çok merak ettiğim soru şu. Her şeyden öte bütün ekim yönetimi vs
Ekim yaptırıp,
minoksil, finans, expecia ve diğer saç çıkarıcı veya koruyucu ilaç kullanmadan ( basit vitamin takviyesi hariç)  iyi netice alan var mı?  İlaçlı saç ekimi bir yeri düzeltirken çok yeri bozuyor. Ekim sonrası ilaç kullanmayan ve netice alanları nerede bulabilirim. Bu çok önemli. Benim gördüğüm şudur. İlaç kullanmadan saç ekimi sonuçları iyi olmuyor. Bu bence saç ekimi konusunun en can alıcı yeri. Kimse ömür  boyu ilaç kullanamaz. İlaçlarda zaten kullanıldığı dönem fayda sağlıyor. O zaman ilaç kullanmadan saç ekimi tatmin etmiyor hatta yalan diyebilir miyiz. Gerçek ise bu forumda kesinlikle bunun çok detaylıca konuşulması gerekir. Yani saç ektirip 8 sy ilaç kullanıp bıraktıktan sonra saçlar yeniden seyrek hale gelecekse bu kadar zahmete gerek yok diye düşünüyorum. Haksız isem lütfen saç ekimi işlemi yapıp ilaç kullanmadan netice alan var mıdır?
Bu donorunuze bağlı donorunuz androjenlere duyarliysa seyrelebilir ve bu yüzden finastreid kullanmanız gerekebilir
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

alltheother

• Hero Member
  • Selam olsun bütün keldaşlara:)
« Yanıtla #10 : 04 Ekim 2020, 20:34:09 »
o arkadaşların dönor bölgesi kaliteli sık ve  açıklığı da çok fazla değildi ki iyi sonuç aldılar muhtemelen yanlış mıyım ?

Önden kafanın ortasına kadar hiç saçı olmayan arkadaşım çok iyi bir sonuç aldı. Serkan Aydın da ekim yaptırmış o. Saç kalitesi ne iyi ne kötüydü.

teyfo33

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 04 Ekim 2020, 20:40:13 »
Olay o değil olay eski dökülmeye yüz tutmuş saçını korumak arkadan alınan saç zaten kaliteli ve emin ellerde yapıldıysa sorun yok. İlaçla korudugub senin dökülmeye yüz tutmuş saçlar haliyle biraktiginda korudugun kadariyla dökülüyor burada önemli olan Ekim yaptırmadan önce dökülme şeklini iyi belirlenmesi gerekiyor halı hazirda dökülen saçın var ise ve ekim yaptıysan ilaç kullansa da kulllanqmasada o saçlar dökülecek ve ortaya ekilen saç dökülmüş imajı çıkıyor tabi ekilen sacda dokulebiliyor kodlanmamis alandan alındığında burada insanların kullandığı ilaç genetik agresif dökülmeyi geciktirmek aslında bu ilaçlarda düzenli uzun surelo kullanmasi gerekiyor buda insanın kendi belirlediği bir şey çoğu insan tamam Ekim oldi kurtuldum diyip ilacı bıraktığı için ortaya bu tür sonuçlar çıkıyor. Ben ilaçların vitaminlerin sigaranın alkolün vs vs sacekimi sonucuna fazla bir etkisi olduğunu düşünmüyorum çünkü arkadaki saç ne kadar kötü beslensekde ne olursa olsun bugüne kadar bizimle buraya kadar dökülmeden geliyor zaten
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15231.0

Takviyeler ;
Finasterid 1/4
 aksam xpecia
coraspin
d3 vitamini

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #12 : 04 Ekim 2020, 20:47:52 »
Ekilen saçları korumak için Propecia'nın gerekli olacağı özel bir örnek var. Tedaviyi yapan doktor saçsız modelin kenarlarını yanlış değerlendirmiş ve donör saçı çok yüksekten (veya bazen çok alçaktan) almışsa, ekilen foliküller DHT'ye bağımlı olabilir ve kalıcı saç üretmeyebilir. Yetenekli cerrahlar bu nedenle donör alan seçiminde her zaman muhafazakar davranırlar.BİR CERRAHİ BUL
Soru-Cevap bölümüne dön
Arama

Konular
Hekim Soru ve Cevapları Yanıtladı

Robert H. True, MD
Biyografiyi Görüntüle>
Q.
Saç Ekimi Yaptırırsanız Propecia Kullanımı Gerekir mi?
yaklaşık beş yıldır saçlarımı giderek kaybediyorum, ancak cinsel yan etkiler nedeniyle propecia kullanmaktan endişe duyuyorum. Saç ekimlerini araştırıyordum, ancak saç ekimi yaptırdıysanız yeni saçı korumak için propecia almanız gerektiğini okudum. Bu bana mantıklı gelmiyor. Saç ekiminden çıkan saçların ömür boyu süreceği sanıyordum. Benim için buna biraz ışık tutabilir misin?

Propecia
A.
Sorularınız ve genellikle ifade edilen endişeleriniz. Maalesef yanlış bilgi okudunuz. Ekilen saçlar Propecia'ya bağımlı değildir. Donör saç kökleri, erkek tipi kellikten etkilenen köklerden genetik olarak farklıdır. Donör folikülleri normal dehidroksitestosteron (DHT) seviyelerine duyarlı değildir. Saçsız bölgelere nakledildikten sonra bu foliküller canlı saç üretmeye devam edecektir. Propecia veya finasteride DHT seviyelerini düşürerek doğal (nakledilmemiş) foliküller üzerindeki etkiyi azaltır ve bunu yaparak erkek tipi kelliğin ilerlemesini kontrol etmeye yardımcı olur.

Saç restorasyon uzmanları saç ekimi ile birlikte Propecia ve Minoxidil preparatlarını ekilen saçları korumak için değil, saçsız saç derisinden mümkün olduğunca doğal saç kaybını önlemek için kullanırlar. Donör arzı nihayetinde sınırlı olduğundan ve kapsamlı saç dökülmesini tedavi etmek için ideal olandan daha az olduğundan, mümkün olduğunca çok doğal saça tutunmak sağduyudur.

baldLion

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 05 Ekim 2020, 00:29:17 »
Ekim merkezi işini iyi yaptıysa sonuç herhalükarda güzel olur yok eğer kötü yaptıysa ilaç falan hikaye gene kötü olur sonuç.

Facebook Twitter Instagram