Gönderen Konu: GERÇEKTEN KISIRLAŞTIRMA DÖKÜLMEYİ DURDURUR MU?  (Okunma sayısı 1321 defa)

|Logan|

• Hero Member
Öncelikle söyleyeyim böyle bir şeyi kesinlikle asla yapmam sadece merağımdan soruyorum. Okuduğum bazı yerlere göre erkeklerde kısırlaştırma saç dökülmesini tamamen durduruyormuş. Bu doğru mudur bana çok garip geldi?

Ziptikci

• Sr. Member
Ynt: GERÇEKTEN KISIRLAŞTIRMA DÖKÜLMEYİ DURDURUR MU?
« Yanıtla #1 : 06 Ekim 2020, 13:40:23 »
Tabiki de durdurur. Saçları döken genel olarak erkeklik hormonlaridir.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 06 Ekim 2020, 13:45:42 »
Tabiki de durdurur. Saçları döken genel olarak erkeklik hormonlaridir.

Yalnız ben araştırdığıma göre kısırlaştırma yani vazektomide ses değişmesi veya cinsel olarak bir değişim olmuyormuş ancak çoğu kişi öyle diyordu çok kafam karıştı şu an açıklar mısın.
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 06 Ekim 2020, 13:52:40 »
Artık saç için bu konular da açıldığına göre yakında yeni bir trend başlarsa şaşırmam

Gerekirse kadın olayım ama saçım olsun konuları açılır mı bir gün :d

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 06 Ekim 2020, 13:53:52 »
Artık saç için bu konular da açıldığına göre yakında yeni bir trend başlarsa şaşırmam

Gerekirse kadın olayım ama saçım olsun konuları açılır mı bir gün :d

Hocam yanlış anlaşılmasın böyle bir şeyi yapma gibi bir niyetim asla yok sadece bu bilgi bana çok garip geldi ve merak ettim.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Kel Bezos

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 06 Ekim 2020, 14:06:37 »
Evet buyuk oranda. Ama vucutta az miktarda androjen kaliyor onu da baskilamak gerekebilir. Ama giden sacin donmesi kesin degil cogu kiside geri donmuyor. Kelken cinsiyet degistirenler peruk kullanir genelde. Burada acikligi fazla okup medikal tedavi deneyen arkadaslarin sonuc almasi cok zor yani. Sac gidince cinsiyet degistirip veya kisirlasip ostrojen bombalasan bile sac gelmeyebiliyor.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 06 Ekim 2020, 14:08:03 »
Evet buyuk oranda. Ama vucutta az miktarda androjen kaliyor onu da baskilamak gerekebilir. Ama giden sacin donmesi keain degil cogu kiside geri donmuyor. Kelken cinsiyet degistirenler peruk kullanir genelde. Burada acikligi fazla okup medikal tedavi deneyen arkadaslarin sonuc almasi cok zor yani. Sac gidince cinsiyet degistirip veya kisirlasip ostrojen bombasan be sac gelmeyebiliyor

Çok ilginç gerçekten. Vücuttaki o az miktarda androjen nasıl kalabiliyor onlar saçları dökebilir mi aynı genetikteki gibi
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 06 Ekim 2020, 14:13:45 »
Kısırlıkla erkeklik hormonunun ne alakası var ? Kısırlar cinselik yaşamıyor mu?

Hadım edilmekten bahsediyorsun sanırım
Global Moderator

Kel Bezos

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 06 Ekim 2020, 14:16:59 »
Çok ilginç gerçekten. Vücuttaki o az miktarda androjen nasıl kalabiliyor onlar saçları dökebilir mi aynı genetikteki gibi
  genetik yatkinlik varsa dokebilir. Cinsiyet degistirenler ve hadim edilenler bu nedenle genetik yatkinliklari varsa anti androjen almaya devam  eder cogu zaman.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 06 Ekim 2020, 14:18:51 »
Kısırlıkla erkeklik hormonunun ne alakası var ? Kısırlar cinselik yaşamıyor mu?

Hadım edilmekten bahsediyorsun sanırım

Karıştırmışım pardon başkan. Kısırlaştırma da hadim edilmek gibi dökülmeyi durduruyor mu yani yoksa sadece hadim edilmek mi durdurur?
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 06 Ekim 2020, 14:21:09 »
  genetik yatkinlik varsa dokebilir. Cinsiyet degistirenler ve hadim edilenler bu nedenle genetik yatkinliklari varsa anti androjen almaya devam  eder cogu zaman.

Ama ben okuduğuma göre ailesinde kel olup ve kellik dnası alanlar kısırlaştırılınca kel kalmadıklarına rastlanmış. vikipedi gibi birçok sitede var bunlar
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Kel Bezos

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 06 Ekim 2020, 14:23:46 »
Evet zaten cok buyuk oranda engeller diye yazdim. Ama androjenler 0a inmiyor bu nedenle az miktar kayiplar devam edebilir.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 06 Ekim 2020, 14:27:01 »
Evet zaten cok buyuk oranda engeller diye yazdim. Ama androjenler 0a inmiyor bu nedenle az miktar kayiplar devam edebilir.

Vazektomi yaptıran bir erkeğin dökülmesi duruyor yani anladığım kadarıyla. Çok garip bir yaratığız gerçekten ilgincime gitti.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

heycorcverseneborc

• Full Member
« Yanıtla #13 : 06 Ekim 2020, 14:34:25 »
vazektomi ile diğer kısırlaştırma yöntemlerine göre testo ve dht oranı daha az baskılanıyor diye biliyorum yalnız. uzmanı değilim tabi araştırman gerekir emin değilim.

heycorcverseneborc

• Full Member
« Yanıtla #14 : 06 Ekim 2020, 14:39:05 »
VAZEKTOMİ VÜCUTTA DEĞİŞİME NEDEN OLUR MU?
Vazektomi işlemi testosteron salınımını da cinsel dürtüleri de herhangi bir şekilde etkilemez. Dolayısıyla vazektomi yaptıranlar testosteron azlığına bağlı ses değişimi, saç dökülmesi, kas kitlesinde erime, cinsel isteklerinde azalma ve sertleşme sorunu gibi durumlarla karşılaşmaz.

Facebook Twitter Instagram