Gönderen Konu: Butarz saç dökülmesine ekim önerirmisiniz.  (Okunma sayısı 1396 defa)

hhherdem

• Yeni üye
  • *
Butarz saç dökülmesine ekim önerirmisiniz.
« : 14 Ekim 2020, 22:41:44 »
Arkadaşlar Merhaba

Öncelikle böyle bir forum sitesi kurulması beni çok mutlu etti.Emek verip yorum yazan herkese çok tesekkur ederim.Ekte resimlerde gördüğünüz üzere saçlarımda ciddi dökülmeler oldu bu sebepten dolayı uzun bir süredir saç ektirmeyi düşünüyorum.Yaşım 30.Saçlarımda ciddi beyazlaşmalarda oluştugu için yaşımdan çok büyük gösteriyorum.Bu tarz saç dökülmesi ve beyaz saç olması saç ektirsemde güzel bir sonuç alamıyacağım korkusu var.Sizlerinde yorumlarını merak ediyorum açıkcası.
Bu tarz dökülme için tavsiye edebilceğiniz doktor varmıdır.?
şimdiden ilginiz için teşekkür ederim

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Butarz saç dökülmesine ekim önerirmisiniz.
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2020, 22:42:48 »
Yaş kaç? İyi bir ekimci sıklaştırma ekimi yapabilir benim fikrim
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

hhherdem

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2020, 22:45:10 »
Quandoria yaşım 30 ön tarafta ciddi açılma dönor alanım bu açıklığı ve tepeyi kapatmaya yetermi sizce?

grimmjow54

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2020, 22:45:13 »
Vertex kısmı için finans. Öne ağırlık verilerek orta kısım da aralara sıklaştırma yapılarak . Takviye ile birlikte gayet güzel olacaktır. Donör gayet iyi iki ekim rahat çıkar. Saçlar da kaliteli duruyor. Yaş da uygun. Beyazlar hepimizin sorunu ben de 30 um ve sakalıma atan beyaz yüzünden ekstra yaşlı duruyorum :D Ama bence saç ile net yaş geri atar.

hhherdem

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 14 Ekim 2020, 22:48:09 »
grimmjow hocam teşekkur ederim yorumunuz için forumda yeniyim araştırmalara devam ediyorum.Yorumunuzdaki vertex kısmı için önerdiğiniz finans nedir.Tam anlayamadım kusura bakmayın=))

grimmjow54

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 14 Ekim 2020, 22:52:40 »
Finasteid ; proscar ve propecia hapların ana etken maddesidir. İçinde finas. bulunan proscar (5 mg) prostat tedavisinde kullanılıyor. Tabi libido azalması gibi yaygın iktidarsızlık kısırlık (geçici diyorlar ama bilmiyorum) çok az görülen yan etkileri mevcut. %2 gibi bir oran varmış yaygın olanlar için dahi.  Saç için 1 mg finasterid yani Propecia hapı yeterli ama Propecia pahalı olduğu için Proscar (5 mg) alıp 4'e bölüyoruz. Proscar fiyatı 28 tl falan.

Genel olarak finas. olayı bu.

hhherdem

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 14 Ekim 2020, 22:56:24 »
grimmjow54 hocam tesekkur ederim açıklamanız için dediğim gibi yeniyim bu forumda sizlerden öğrenerek kendime bir yol haritasi çizmek istiyorum.Uzun bir süre yurt dışında çalıştım bu yüzden türkiye ye gelip saç ektirme fırsatm ve araştırma fırsatım olmadı.Bu son günlerde iyice kafama taktığım için bu işte artık kararlıyım.Sanırım bu aralar araştırmamı tamamlayıp bir karar verip işe başlıyacam.Tekrardan ilginiz için teşekkür ederim

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 14 Ekim 2020, 23:00:59 »
Bence Ekim istiyorsanız şu anda on bölgenize Ekim yapılabilir arkası içinde finasterid toplayabilir diye düşünüyorum. Şöyle bir yolda dusunebilirisiniz 5-6 ay finasterid kullanıp güçlü bir donör ve tepenizin toplanmış hali ile ekime girebilirsiniz.

hhherdem

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 14 Ekim 2020, 23:05:53 »
Hwoarang7 Dediğinizi araştırcam mantıklı geldi banada ,doktor olarakta piyasada çok doktor ekim yapıyor.fiyatlarda da ciddi uçurum var riske atmak istemiyorum.

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 14 Ekim 2020, 23:07:58 »
Önden geriye 3,4 cmlik  bir bölgeye kadar güzel bir saç çizgisi tasarımıyla ekim düşünülebilir geri kalan alanlar için beklemenizl tavsiye ederim.

hhherdem

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 15 Ekim 2020, 00:06:05 »
phantom hocam iki ekim gerekir diyorsunuz sanırım.Dökülmenin seyrine göre hareket etmekte fayda var anladıgım kadarıyla

Qur

• Full Member
« Yanıtla #11 : 15 Ekim 2020, 00:13:54 »
Bence tepe bölgesini boşverin. İnsanı genç gösteren önden görünüşüdür. 4000 5000 greft ile bir saç çizgisi oluşturulup önler sık tutularak arkaya doğru bir ekim yapılabilir. Güzel de olur bence. Bol bol araştırın merkezleri. Kendi kararınız ile ektirin. Benim için neresi iyi dersen  şuan fiyat performans olarak iyi giden ve sonuçları güzel olan ekimci asuman hairtransplant.

hhherdem

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 19 Ekim 2020, 17:36:23 »
Merhaba Arkadaşlar

Forumda araştırmam sonucu saç ekim kliniklerine fotograflar yolladım.İletişime geçtiğim klinikler Koray erdoğan ,Hakan Doğanay,Muttalip Keser,Bilgehan Aydın,Serkan Aygın,Şahin Çelik.
Sırasıyla anlatmak gerekirse Muttalip Hocanın bana yorumu;yaygın bir dökülme ve incelme var mevcut durumda ben saç ekimi tercih etmiyorum minoksidil losyon ve propecia tablet kullanmanızı öneririm dedi.
Koray Erdoğan hocada Donör kapasitenizin ekim alanınız için yeterli kapatıcılığı sağlayamacağını ve dökülme alanınız çok geniş olduğunu söyledi.Mevcut dökülmenin durması ve ince saçların kalınlaşması için koray hocada FINASTERIDE kullanmamı önerdi.6 ay sonrasındaki duruma bakarak ekim olup olmayacağını karar veririz dedi.
Hakan doğanay klink ile görüşmemde ismini hatırlamadığım bir kadın yardımcı oldu ekim yapılabileceğini söyledi fakat alan çok geniş olduğu için önden arakaya doğru sıkılaştırma yapabileceklerini söylediler.
Bilgehan Aydının ekibi 2 seans ekim yapılabileceğini söylediler 4000-4500 greft ekim yapılabileceğini söylediler.ekim sonrasında bakım paketiyle saçlarınız yeterli kapatıcılığa kavuşur dediler.

Serkan aygın hocayada foto gönderdim fakat daha dönüş olmadı.

Şuan mevcut durumda referans aldığım hocalar muttalip hoca ile koray hoca.Saçlarımı ekim yapılabilir hala getirmek için FINASTERIDE de başladım.
sizlerinde bana önereceği destek ilaçlar yada vitaminler varmıdır?Birde bu ilaçları kullansam saçlar cidden toparlanırmı yani kısacası umut varmıdır bu tarz saç dökülmesine ve incelmesine ?Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.Bu görüşmelerden sonra saçı 1 numara traş ettim.Gelişmeleri daha iyi gözlemlemek adına.Sizlerinde görüşü olması adına bir numara fotolarıda ekliyorum .

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 19 Ekim 2020, 18:50:34 »
Bazı kişilerde gayet iyi sonuç veriyor sizinde saçlarınızı bence toparlar ama bıraktıktan sonra eski haline gelebilir. Kullanımı bırakmamanız lazım. Bence sizde iyi sonuç verecektir iyi bir on bölge ekimiyle iyi bir sonuca ulaşırsınız diye düşünüyorum ve umud ediyorum.

hhherdem

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 19 Ekim 2020, 19:05:02 »
Teşekkür ederm hocam bakalım ilaca başladık inş düzelme olur ekstra kullabileceğim takviye ilaç yada vitamin varmıdır önereceğiniz ?

Facebook Twitter Instagram