Gönderen Konu: Majistral kür önerirmisiniz ?  (Okunma sayısı 1913 defa)

Lauri

• Hero Member
Ynt: Majistral kür önerirmisiniz ?
« Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2021, 12:22:06 »
Ustadlarim suan akşamları 8 fis minoxil kullanıyorum ama majistral kür daha mantıklı geliyor yan etkisiz onereceginiz kürleri kullanıp fayda gordugunuz varsa soylermisiniz rica etsem ?

Yanetki riski olmayan hiç bir şey yok. Majistral kürden kastın ne? Önemli olan içinde ne olduğu ne kadar olduğu?

Ne kullanmayı düşünüyorsun?

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2021, 20:16:14 »
Yanetki riski olmayan hiç bir şey yok. Majistral kürden kastın ne? Önemli olan içinde ne olduğu ne kadar olduğu?

Ne kullanmayı düşünüyorsun?
tek gece kullandığım için 100 ml ye yüksek oran minoxidil konulması ve azealik asit ve kafein ile biotin düşünüyorum ama minox ile kafein ikisi olmuyormuş galiba yan etki fark etmez sonuçta fin oral aliom duta karşı sıcak bakmıyorum veya bu şekilde önerdiğiniz majistral kür varsa onerirmisiniz lütfen

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2021, 20:40:25 »
Hacım saç durumunu bilmiyorum ama minoxil daha garanti bir etken. Kafein ile birbirlerini negatif etkilerler mi bilmiyorum ama öyleyse bile minoxil kafeinden kat be kat garanti olur.

Retinoik asit eklenebilir belki. Minoxilin etkisini arttırdığını okuduğumu hayırlıyorım ama miktarı yüzdesi ne olmalıdır o konuda net bilgim yok. Bunu araştırabilirsin istersen.

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 24 Temmuz 2021, 22:31:17 »
Hacım saç durumunu bilmiyorum ama minoxil daha garanti bir etken. Kafein ile birbirlerini negatif etkilerler mi bilmiyorum ama öyleyse bile minoxil kafeinden kat be kat garanti olur.

Retinoik asit eklenebilir belki. Minoxilin etkisini arttırdığını okuduğumu hayırlıyorım ama miktarı yüzdesi ne olmalıdır o konuda net bilgim yok. Bunu araştırabilirsin istersen.
bir eczacı bana bunu dedi retinoik asit  minoxili 10 kat arttırıyor dedi şoka girdim 100 ml ye %8 minoxil retinoik asit ve finasterid ile çok güzel vermezmi sonuç bide biotin olsa tadından yenmez ama öyle yapan yer varmı

byflamingo

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2021, 23:54:57 »
bir eczacı bana bunu dedi retinoik asit  minoxili 10 kat arttırıyor dedi şoka girdim 100 ml ye %8 minoxil retinoik asit ve finasterid ile çok güzel vermezmi sonuç bide biotin olsa tadından yenmez ama öyle yapan yer varmı

Minoxilin etkisini 10 kat arttırmak iyi bir şey değil dostum ciddi yan etkiler görebilirsin taşikardi ve baş ağrısı gibi.
Ayrıca minoxilin etkisini arttırmak için içine bir şey koymaya gerek yok dozu arttırırsan direkt etki artar zaten.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 25 Temmuz 2021, 00:28:11 »

Yok ya ebesinin şeyi artık. O kadar gaza gelme dostum, boşuna yüksek beklenti yaratma kendinde. Retinoik asit in cildi yenileme özelliğinden faydalanmak aslında amaç. Acnelyse kremde de bundan bulunur. Çok abartmamak lazım deriyi çok soymaması için. O yüzden doktor uygun bir oran belirleyecektir.

Değilse hepimiz günde 5-10 fıs minoxil içer kel kalmazdık.

Minoxil disiplin düzenli kullanım ister. Tedavini uzun yıllar kullanmak durumundaymışsın gibi planla. Keza elimizdeki bildiğimiz tedavi yöntemlerinin ikisini de kullanacaksın. Bunun daha ötesi daha tehlikeli ilaçlar. Onlar da ilerki dönemin konusu. İnş bu tedavi işini görür.

Şimdiden başarılar dilerim.

Facebook Twitter Instagram