Gönderen Konu: Majistral Kür ile iyi bir sonuç alabilir miyim?  (Okunma sayısı 10926 defa)

Kelliğin kıyısında

• Yeni üye
  • *
Majistral Kür ile iyi bir sonuç alabilir miyim?
« : 05 Temmuz 2021, 19:59:56 »
Arkadaşlar Merhaba.  :)

Yaş 24. Uzun yıllardır saç dökülmesi sorunu yaşıyorum. Son iki yılda stres ile birlikte atağa kalktı. Geçtiğimiz mayıs ayında ekim düşüncesi ile İstanbul'a gittim. Akl, Medeks ve DrHakanclinic ile görüştüm. Çok benzer yanıtlar aldım. Akl 6 ay finasterid+minox+xpecia kullanmamı, medeks 6 ay finasterid kullanmamı ya da kelliğin son halini almasını beklememi, Hakan Bozkurt ise ekim öncesi ve sonrasında finasterid kullanıp kullanmamanın benim tercihim olduğunu ama 6 ayın çok uzun olacağını, finasteridin 40. günden sonra etkisinin azalacağını söyledi. Velhasıl biraz buruk bir şekilde karar verme süreci başladı.

Ciddi yan etkilerinden dolayı tam vazgeçmek üzere iken Dr.Hamid Aydın'ın videosuna denk geldim. Görüşmeye gittiğimde o da ekimin güzel sonuç vermeyeceğini söyledi. Özel bir kür içerisinde dudasterid,minoxil ve 5 hammaddeden (reçete fotoğrafını paylaşacağım) bir karışım hazırladı. 9 Aylık bir tedavi sonunda saç ekimini 30 yaşına kadar erteleyebileceğimiz bir sonuç alabiliriz dedi. Topikal olarak kullanacağım için yan etki yaşama ihtimalim baya düşecek diye sevindim ve sabah akşam 1 tablet Xpecia eşliğinde başladım kullanmaya. Hatta içim rahat etsin diye ürologa muayeneye gittim o da -kafana sürerek kullanırsan- yan etki yaşamazsın dedi.

İlaç öncesi çeşitli zamanlarda çektiğim fotoğrafları, 35.gün fotoğraflarını ve reçete resmini yükleyeceğim. Farklı uzunluklarda çekilmiş fotoğraflar olacak. Bu arada geçen ay 1 seans mezoterapi yaptırdım. Bu ay da prp yaptırmayı düşünüyorum. Sizlerin bu tedavi hakkındaki görüş ve önerilerinizi alabilir miyim? :)

Kelliğin kıyısında

• Yeni üye
  • *
Ynt: Majistiral Kür ile iyi bir sonuç alabilir miyim?
« Yanıtla #1 : 05 Temmuz 2021, 20:21:46 »
.
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Majistral Kür

Kelliğin kıyısında

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 05 Temmuz 2021, 20:25:28 »
.
  • Yaşınız 24

Kelliğin kıyısında

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 05 Temmuz 2021, 20:26:18 »
.
  • Yaşınız 24

Yardımsever

• Sr. Member
Ynt: Majistral Kür ile iyi bir sonuç alabilir miyim?
« Yanıtla #4 : 05 Temmuz 2021, 22:30:44 »
35 günde sonuç alman pek mümkün gibi değil tedaviye dermastamp ekleyerek en az 4-5 ay kullandıktan sonra yavaş yavaş sonuç alabilirsin bence

Kelliğin kıyısında

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 06 Temmuz 2021, 01:44:12 »
35 günde sonuç alman pek mümkün gibi değil tedaviye dermastamp ekleyerek en az 4-5 ay kullandıktan sonra yavaş yavaş sonuç alabilirsin bence

Merhaba, cevabın için teşekkür ederim :) evet 6. Ay gibi sonucun belli olacağını düşünüyorum. Formu aktif kullanmak için saç ekimi yapmışcasına belli aralıklarla fotoğraf atmayı ve sizlerin tavsiyelerinizi öğrenmek için açtım konuyu.
  • Yaşınız 24

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 06 Temmuz 2021, 06:51:05 »
Merhaba, cevabın için teşekkür ederim :) evet 6. Ay gibi sonucun belli olacağını düşünüyorum. Formu aktif kullanmak için saç ekimi yapmışcasına belli aralıklarla fotoğraf atmayı ve sizlerin tavsiyelerinizi öğrenmek için açtım konuyu.
İğneleme aklında olsun

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 06 Temmuz 2021, 13:22:26 »
Hocam umarim guzel bir sonuc alirsiniz. Bu majistral kuru nasil kullaniyorsunuz? Kafanızda bir iz bırakıyor mu mesela sürdükten sonra okula gidilebilir mi? Son olarak ne kadara yaptirdiniz ve kac gun gidiyor?
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Kelliğin kıyısında

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 06 Temmuz 2021, 15:00:17 »
Hocam umarim guzel bir sonuc alirsiniz. Bu majistral kuru nasil kullaniyorsunuz? Kafanızda bir iz bırakıyor mu mesela sürdükten sonra okula gidilebilir mi? Son olarak ne kadara yaptirdiniz ve kac gun gidiyor?
Hocam köpük formunda, sadece akşamları iki puf uyguluyorum. Uygulama bittiğinde neredeyse emilmiş oluyor, iz değil saç uzunsa hafif bir ıslaklık kalır kısa sürede kurur. Bazen sabahları yıkamıyorum bile rahatsız etmiyor. 1 şişe 1 ay için hazırlanıyor, ben farklı şehirde yaşadığım için 3 şişe hazırlattım. Muayene ücreti istenmedi galiba ilacın üstüne eklendi. Şişesine 340 TL ödedim.
  • Yaşınız 24

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 06 Temmuz 2021, 15:07:01 »
Hocam köpük formunda, sadece akşamları iki puf uyguluyorum. Uygulama bittiğinde neredeyse emilmiş oluyor, iz değil saç uzunsa hafif bir ıslaklık kalır kısa sürede kurur. Bazen sabahları yıkamıyorum bile rahatsız etmiyor. 1 şişe 1 ay için hazırlanıyor, ben farklı şehirde yaşadığım için 3 şişe hazırlattım. Muayene ücreti istenmedi galiba ilacın üstüne eklendi. Şişesine 340 TL ödedim.

Cok masrafliymis bir ay icin. Ben minoxil forteye avodart sıkıyorum. Umarim benzer etkiyi alirim. Sizin kürünüzde dutasterid olarqk avodart mi kullaniliyor acaba
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Kelliğin kıyısında

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 06 Temmuz 2021, 15:30:11 »
Cok masrafliymis bir ay icin. Ben minoxil forteye avodart sıkıyorum. Umarim benzer etkiyi alirim. Sizin kürünüzde dutasterid olarqk avodart mi kullaniliyor acaba

Fiyatı ben de yüksek buluyorum, bakalım 2 ay sonra bir pazarlığa oturabilirim. Doktora gitmeden önce reçete istediğimde yollamışlardı fotoğrafı, sonra eczaneye gidip ne kullandığımı merak ediyorum inceleyebilir misiniz diye sordum. Her şeyin hammadde olarak yazıldığını söyledi. O yüzden hangi ilaçların birleştirildiğini bilemiyorum şu an için.
  • Yaşınız 24

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 06 Temmuz 2021, 17:43:24 »
Tedavinin sonucunu biz de merakla bekliyoruz. Umarım gönlünce bir sonuç alırsın.

Ön çizgide büyük bir gerileme yok. Saçlar dolgunlaşırsa, seni epey zaman idare ettirecek bir sonuç ortaya çıkabilir. Umarım da öyle olur.

Yalnız tedavini aksatma lütfen. Malum bu ilaçlar kullanıldığı sürece etki ediyor. Ki sürekli kullanımda bile bir noktadan sonra dozaj yetersiz gelme durumu bile olabilir.

Ama işk aşama da minoxil ile birlikte çok iyi bir sonuç alacağını tshmin ediyorum. Hele ki vücudun ilk defa minox ile tanışıyorsa.

Herşey gönlünce olsun.

Kelliğin kıyısında

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 06 Temmuz 2021, 21:22:58 »
Tedavinin sonucunu biz de merakla bekliyoruz. Umarım gönlünce bir sonuç alırsın.

Ön çizgide büyük bir gerileme yok. Saçlar dolgunlaşırsa, seni epey zaman idare ettirecek bir sonuç ortaya çıkabilir. Umarım da öyle olur.

Yalnız tedavini aksatma lütfen. Malum bu ilaçlar kullanıldığı sürece etki ediyor. Ki sürekli kullanımda bile bir noktadan sonra dozaj yetersiz gelme durumu bile olabilir.

Ama işk aşama da minoxil ile birlikte çok iyi bir sonuç alacağını tshmin ediyorum. Hele ki vücudun ilk defa minox ile tanışıyorsa.

Herşey gönlünce olsun.

İçten mesajın için çok teşekkür ederim  :) :) fakat minox ile ilk tanışmam değil. Lise döneminde bir yıl kullanıp çok güzel sonuç almıştım. Tabiki sonrasında bıraktım ::)

Bu tecrübeden dolayı dozaj ayarlamalarını doktoruma yaptırmayı ve aniden bırakmamayı düşünüyorum  :)
  • Yaşınız 24

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 06 Temmuz 2021, 21:31:22 »
saçta nasıl bır izlenım bırakıyor ? mesela dolgun ve sert mı tutuyor saçı yoksa yumuşak mı kalıyor saçlar köpük kullanımı sonrası

Gakgom

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 06 Temmuz 2021, 22:29:22 »

-Kardeşim aynı reçeteyi bende kullanıyorum .
-Hamid hocanın dökülme durumuna ve yaşına göre farklı reçete hazırladığını sanıyordum ama bu formada gördüğüm 3. aynı reçete
-12 gündür kullanıyorum bende 3 günde bir dermastamp ile birlikte kullanıyorum
-Fiyat olarak şişesine 255 TL online muayene içinde ekstra ödeme yaptım
  destek tedavi uygulayabiliriz diye düşünüyorum yada dört beş ay kadar bu küre devam edip sonucuna göre karar verecez
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2021, 22:36:42 Gönderen: Gakgom »

Facebook Twitter Instagram