Gönderen Konu: %0.025 Fin Majistral Kür  (Okunma sayısı 2310 defa)

iamvoldemort

• Yeni üye
  • *
%0.025 Fin Majistral Kür
« : 17 Eylül 2021, 01:13:30 »
incelediğim bir deneye göre bu oran %50li oranlarda deride %20'li oranlarda kanda engelleyebiliyormuş. Yan etkilerden çok çekindiğim için bu oranda kullanmak istiyorum, mümkünse ilk olarak minoxil içermeyen bir kür ile başlayıp gördüğüm gelişime göre kullanmayı düşünüyorum. kullanan var mı ya da yaptırabileceğim bir yer biliyor musunuz? 

(Ön çizgide sorun yok ama 1 yıldan kısa sürede tüm üst bölgede bir miktar seyrelme yaşadım. Kırmızılar dermastamptan)

https://imgur.com/a/FN5bLYT

Execuvite

• Hero Member
Ynt: %0.025 Fin Majistral Kür
« Yanıtla #1 : 17 Eylül 2021, 18:23:04 »
0,25 tam olarak kaç mg yapıyor benim bildiğim 100 ml alkole 250 mg finasteride atılıyor. Yada isteğe göre 100 mg finasteride kullanıyorlar. Sizin verdiğiniz oranı bilmiyorum, ama etrafımda fin minox karışımı kullanan çok o yüzden yan etki görende yok faydasını gören çok.

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2021, 21:24:25 »
0,25 tam olarak kaç mg yapıyor benim bildiğim 100 ml alkole 250 mg finasteride atılıyor. Yada isteğe göre 100 mg finasteride kullanıyorlar. Sizin verdiğiniz oranı bilmiyorum, ama etrafımda fin minox karışımı kullanan çok o yüzden yan etki görende yok faydasını gören çok.
hocam ne yaptın adamı çükünden edecen :D. (MEDİKAL TAVSİYE DEĞİLDİR! Sorumluluk size aittir.) 1,5 mg finasteridi toz haline getirip 60 ml minoxidile döküp 10 dakika iyice çalkalaman gerekiyor. Bu işlemi ayrı bir kapta yap ve 1ml ölçekli damlatıcı al. Bu arada saçının diplerini sürdükten sonra saçına dokunup elini bir yere sürme. Saçına hiç dokunmadan 1 saate yakın bekle ve yıka. Mesela evde bir çocuk veya hamile birisi varsa finasterid deriden çok kolay emilebildiği için onların temas etmesi halinde bebeğe ve çocuğa zarar verir. DHT'nin ne gibi işlevlerinin olduğuna wikiden bakabilirsin. Kullandıktan sonra kabı iyi bir yere sakla ve ellerinin iyice yıka. Musluğa finasteridli elinle dokunduysan onu da temizle.
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2021, 13:04:41 Gönderen: Cardozoo »
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2021, 22:57:26 »
hocam ne yaptın adamı çükünden edecen :D. 1,5 mg finasteridi toz haline getirip 60 ml minoxidile döküp 10 dakika iyice çalkalaman gerekiyor. Bu işlemi ayrı bir kapta yap ve 1ml ölçekli damlatıcı al. Bu arada saçının diplerini sürdükten sonra saçına dokunup elini bir yere sürme. Saçına hiç dokunmadan 1 saate yakın bekle ve yıka. Mesela evde bir çocuk veya hamile birisi varsa finasterid deriden çok kolay emilebildiği için onların temas etmesi halinde bebeğe ve çocuğa zarar verir. DHT'nin ne gibi işlevlerinin olduğuna wikiden bakabilirsin. Kullandıktan sonra kabı iyi bir yere sakla ve ellerinin iyice yıka. Musluğa finasteridli elinle dokunduysan onu da temizle.

1,5 mg hiç faydası olmaz ki burada ki eczaneler 250 mg yapıyor en etkili mg aralığı 200-250 mg hatta Ahmet nezihi pekcan da 100 ml e 100 mg katıyor. 1,5 mg ilk defa duydum bende kendim saf minoxidil ve azaleik asit karışımı yapıyorum bu işlerden az çok anlarım ama 1,5 mg ilk defa duydum , bunun faydası olur mu bilmiyorum ama bana göre hiç olmaz.

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2021, 13:06:46 »
1,5 mg hiç faydası olmaz ki burada ki eczaneler 250 mg yapıyor en etkili mg aralığı 200-250 mg hatta Ahmet nezihi pekcan da 100 ml e 100 mg katıyor. 1,5 mg ilk defa duydum bende kendim saf minoxidil ve azaleik asit karışımı yapıyorum bu işlerden az çok anlarım ama 1,5 mg ilk defa duydum , bunun faydası olur mu bilmiyorum ama bana göre hiç olmaz.

Bunun hakkında araştırma var. %0.025 topikal finasteridin kandaki dht'yi %25, kafa derisindeki dht'yi %50-60 oranında düşürüyor. 100ml'ye 250 mg finasterid koymak demek günlük ağızdan 2.5 mg finasterid almak ile aynı şeye denk geliyor. Ve bu çok fazla. Dozaj ne kadar artarsa yan etki görme olasılığınız o kadar artıyor. Örneğin %5 yan etki görme olasılığından %15'e çıkıyor oran. Bu arada topikal finasterid deriden kolaylıkla emilebilen bir şey. Hamile bir bireyi veya olgunlaşmamış bir bireyi çok kötü etkileyebilirsiniz. Sürdükten sonra hiç saça dokunmayın ellerinizi yıkayın ve saçınızı yıkamadan dışarıya çıkmayın.

Mesela ağızdan günlük 1 mg değil de günlük 0.05 mg dahi alsanız aynı oranda serum ve dht düşüşü elde ediyorsunuz. Saçma gelebilir ama araştırmalar bunu gösteriyor.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 20 Eylül 2021, 13:25:41 »

Bunun hakkında araştırma var. %0.025 topikal finasteridin kandaki dht'yi %25, kafa derisindeki dht'yi %50-60 oranında düşürüyor. 100ml'ye 250 mg finasterid koymak demek günlük ağızdan 2.5 mg finasterid almak ile aynı şeye denk geliyor. Ve bu çok fazla. Dozaj ne kadar artarsa yan etki görme olasılığınız o kadar artıyor. Örneğin %5 yan etki görme olasılığından %15'e çıkıyor oran. Bu arada topikal finasterid deriden kolaylıkla emilebilen bir şey. Hamile bir bireyi veya olgunlaşmamış bir bireyi çok kötü etkileyebilirsiniz. Sürdükten sonra hiç saça dokunmayın ellerinizi yıkayın ve saçınızı yıkamadan dışarıya çıkmayın.

Mesela ağızdan günlük 1 mg değil de günlük 0.05 mg dahi alsanız aynı oranda serum ve dht düşüşü elde ediyorsunuz. Saçma gelebilir ama araştırmalar bunu gösteriyor.

Anladım kardeşim sende haklı olabilirsin ama 70 kişiye yapıyor eczacım bugüne kadar yan etki gördüm diyen biri kendilerine geri dönüş yapmadı, senin dediğin formülü sordum yanlışı var dedi öyle bir fayda görmesi zor 1 ml damlalık halinde 1,5 mg finasteride karışımı atarsa bunun 1 mg çözülür dedi , sen 60 ml atıyorsun denize bir damla atmak gibi bir şey.  Kafadan emilme normal emilime göre %35-45 arasında normal ağızdan emilim ile bir değil kesinlikle öyle olsa yan etki bildirimi çok olurdu kesinlikle bilgilerin bana göre yanlış ama kullanmaya devam et belki fayda görürsün .

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 21 Eylül 2021, 10:53:06 »

Anladım kardeşim sende haklı olabilirsin ama 70 kişiye yapıyor eczacım bugüne kadar yan etki gördüm diyen biri kendilerine geri dönüş yapmadı, senin dediğin formülü sordum yanlışı var dedi öyle bir fayda görmesi zor 1 ml damlalık halinde 1,5 mg finasteride karışımı atarsa bunun 1 mg çözülür dedi , sen 60 ml atıyorsun denize bir damla atmak gibi bir şey.  Kafadan emilme normal emilime göre %35-45 arasında normal ağızdan emilim ile bir değil kesinlikle öyle olsa yan etki bildirimi çok olurdu kesinlikle bilgilerin bana göre yanlış ama kullanmaya devam et belki fayda görürsün .
1997 yılında yapılan bir çalışmada %0.005 topikal finasteridi 32 kişi üstünde 16 ay boyunca kullanıyorlar ve etkili bir sonuç alıyorlar. Bu arada finasteridin daltonu düşük bu yüzden deriden kolaylıkla emilebiliyor. Hocam ağızdan alındığında yan etki görülmesinin sebebinin ilacın bağırsaklardan emilimi söz konusu olduğundan düşünüyorum. Şuan 19 yaşında olduğum için yüzsek doz ile başlamak istemiyorum. Yan etki durumuna ve gördüğüm yarara göre dozajı yavaş yavaş %0.025'e çıkaracağım. Çünkü herkesin bünyesi aynı değil. Saç ekimi yapmak istediğim zamanda 1 yıl bu dozajı kullanacağım. Önümüzdeki 5-10 yıl içinde ise dökülmeyi durduran yeni tedavilerin çıkacağını düşünüyorum.   
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 21 Eylül 2021, 10:59:28 »
1997 yılında yapılan bir çalışmada %0.005 topikal finasteridi 32 kişi üstünde 16 ay boyunca kullanıyorlar ve etkili bir sonuç alıyorlar. Bu arada finasteridin daltonu düşük bu yüzden deriden kolaylıkla emilebiliyor. Hocam ağızdan alındığında yan etki görülmesinin sebebinin ilacın bağırsaklardan emilimi söz konusu olduğundan düşünüyorum. Şuan 19 yaşında olduğum için yüzsek doz ile başlamak istemiyorum. Yan etki durumuna ve gördüğüm yarara göre dozajı yavaş yavaş %0.025'e çıkaracağım. Çünkü herkesin bünyesi aynı değil. Saç ekimi yapmak istediğim zamanda 1 yıl bu dozajı kullanacağım. Önümüzdeki 5-10 yıl içinde ise dökülmeyi durduran yeni tedavilerin çıkacağını düşünüyorum.

Tabi sen bilirsin ama bana hiç mantıklı gelmiyor dediklerin 1,5 mg atıyorsun bir ay boyunca 60 ml kullanıyorsun her gün 1 mg hap atan kişi ile neredeyse aynı etki alıyorsun , bana boş geldi bu tedavi bakalım gelişmelerden haber et inşallah

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 21 Eylül 2021, 12:57:52 »
Tabi sen bilirsin ama bana hiç mantıklı gelmiyor dediklerin 1,5 mg atıyorsun bir ay boyunca 60 ml kullanıyorsun her gün 1 mg hap atan kişi ile neredeyse aynı etki alıyorsun , bana boş geldi bu tedavi bakalım gelişmelerden haber et inşallah
Banada hiç mantıklı gelmedi yıllardır minoxidil kullanıyorum son 5 aydır da majistral kür
 kullanıyorum içerisinde 100mg toz finasterid var hiç bir yan etki görmedim

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 21 Eylül 2021, 14:40:54 »
Banada hiç mantıklı gelmedi yıllardır minoxidil kullanıyorum son 5 aydır da majistral kür
 kullanıyorum içerisinde 100mg toz finasterid var hiç bir yan etki görmedim

Doğrudur. Arkadaş yanlış biliyor bana göre kendisi bilir artık.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 21 Eylül 2021, 17:54:03 »
etkili olsa daha çok duyardık. ben de bu oranın bir işe yaramayacağı kanaatindeyim. zaten işe yarasa bile bu kadar ufak bir doz ne kadar süre dht baskılayacak da işe yarayacak
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Ekimi bekleyen kumrular gibi

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 15 Nisan 2022, 14:17:54 »
Topikal fin nasi temin edebiliriz
  • Ekim Tarihi: 23.10.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medpoint Global
  • Greft Miktarı 6200
  • Yaşınız 30
  • Medikal Tedavi Biotin 5000 ,trichoplus ,prozinc plus şampuan,prozincplus losyon
Medpoint Global 6200 greft ekim sürecim
Saç ekim sonuçları
Saç ekimi forum

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=24417.msg463796#msg463796

Facebook Twitter Instagram