Gönderen Konu: Dökülme  (Okunma sayısı 522 defa)

grimmjow54

• Sr. Member
Dökülme
« : 23 Ekim 2020, 20:11:40 »
Arkadaşlar bir sorum olacak. Burada dökülmen devam ediyor vs. gibi yorumlar çok kullanılıyor. Açıkçası ben de merak ediyorum bu dökülmeden kasıt ne. Örneğin ben de banyo yaparken şampuan sonrası elime bakınca 5 10 tel görebiliyorum. Bu dökülme mi oluyor ? Neticede günlük 100 tel normal ki tüm doktorlar aynı şeyi diyor. Buradaki  dökülmeden kasıt nedir.

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Dökülme
« Yanıtla #1 : 23 Ekim 2020, 20:22:26 »
 her insanda gunde 100 saç dokulur bu saçlar geri gelir.aynı kalınlıkta aynı uzunlukta geri gelir.ama genetik dokulmede saç dokulur yerine incesi gelir hep boyle her seferinde bir incesi gelerek kişi kel kalır.normal insanla kelin arasındaki fark bu.dokulmeye bakma dokulenin yerine aynısını geliyor ufağı cılızımı geliyor ona bak
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

grimmjow54

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 23 Ekim 2020, 21:45:49 »
Aslında bunu da ilgili bölgenin seyrelmesi ile anlarsın sanırım. Ben de bu banyoda 10 20 tel görme olayı lise yıllarından beri var. Eğer cılız çıkmış olsa yaşım 31 olduğunu farzedersek nw6 -7 vs olurdum sanırım.
Peki benim bir sorum da şu saw palmetto gerçekten işe yarıyor mu ? dht baskılayıp dökülme durdurur mu ya da xpecia .

Bunu finas. kullanmadan nasıl sağlarız diye soruyorum. Olur da ileride bir agresif dökülme olmaması için soruyorum.

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 23 Ekim 2020, 21:50:32 »
Dökülmen devam ediyor şu demek.: çok fazla minyatürleşmiş yada minyatürleşen saç var. Kellik çizgin yani dökülmüş alan ile dökülecek alan tam kesine yakın çizgi şeklinde belirmeye başlamamış demek. Bu yorumda yaş da belirleyici bir faktör
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

grimmjow54

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 23 Ekim 2020, 22:14:56 »
Yaş nasıl bir faktör. Yani evet 30 yaş sonrası dökülme şiddeti düşer derler ama dökülmenin devam etmesi 30 sonrası ya da 35 sonrası biraz daha mı yavaş oluyor.

Bir de dökülmüş alan ile dökülecek alan kesin çizgisi oluşmamıştan kasıt şu mu, örneğin ön bölgede net bir kellik var ama çizginin diğer tarafı sağlıklı saç telleri mevcut. Bu da dökülme olmadığını gösteriyor yani devam etmediğini. Doğru anlamış mıyım ?

Burak06

• Full Member
« Yanıtla #5 : 23 Ekim 2020, 23:41:04 »
Saw palmetto ve xpecia belli faydası olan ürünler.Zaten xpecia içinde saw palmetto biotin fln var.Saclara mineral,vitamin takviyesi yapıyor.Saw palmetto ise belli oranda dht baskiliyor.Ancak bu finans daha farklı.Finans bir nevi hormon tedavisi işte.Testonun dht dönüşümünü bloke ediyor.

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 24 Ekim 2020, 08:36:25 »
Yaş nasıl bir faktör. Yani evet 30 yaş sonrası dökülme şiddeti düşer derler ama dökülmenin devam etmesi 30 sonrası ya da 35 sonrası biraz daha mı yavaş oluyor.

Bir de dökülmüş alan ile dökülecek alan kesin çizgisi oluşmamıştan kasıt şu mu, örneğin ön bölgede net bir kellik var ama çizginin diğer tarafı sağlıklı saç telleri mevcut. Bu da dökülme olmadığını gösteriyor yani devam etmediğini. Doğru anlamış mıyım ?

30 sonrası düşer diyemeyiz herkeste. Ama diğer kısımlar doğru👍🏻
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

Facebook Twitter Instagram