Gönderen Konu: Finasteride Kaç ayda etki gösterir?  (Okunma sayısı 4227 defa)

Ziptikci

• Sr. Member
Finasteride Kaç ayda etki gösterir?
« : 24 Ekim 2020, 23:19:55 »
Arkadaşlar 6 ay oldu hâlâ bir etki yok. Saçlarda kararma mevcut ama açılma da devam ediyor. Elimle çekince 3-4 tane geliyor hâlâ. 1 yıla tamamlayacagim sanırım ya da dutastereide kullanabilirim psikolojime bağlı. Ama bu saatten sonra etki gösterir mi dersiniz umutlarim azaliyor?

Lauri

• Hero Member
Ynt: Finasteride Kaç ayda etki gösterir?
« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2020, 23:40:50 »
Arkadaşlar 6 ay oldu hâlâ bir etki yok. Saçlarda kararma mevcut ama açılma da devam ediyor. Elimle çekince 3-4 tane geliyor hâlâ. 1 yıla tamamlayacagim sanırım ya da dutastereide kullanabilirim psikolojime bağlı. Ama bu saatten sonra etki gösterir mi dersiniz umutlarim azaliyor?

Dostum forumda geçenlerde aşağıdaki libkte bir arkadaş konusunu güncellemişti. Finasta 3. Yılı. Belki sen de görmüşsündür konuyu.

9. Aydayken konuyu açmış, saçlar finas öncesine göre zayıf gibi vs demiş. Ama şu andaki hali çok çok çok daha iyi durumda.

Bence sabırla en az 1 yılı beklemek gerekiyor forumlarda gördüklerimden anladığım kadaıryla. Bazı kişilerde gelişim geç de farkedilebilir olabiliyor sanırım. Benim de 6 ay oldu, şakaklarda tüylenmeler dışında gözle görülür birşey farkedemiyorum ben de. Umarım ikimizi için de böyle devam etmez.

Bahsettiğim konu,
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=5055.0

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 24 Ekim 2020, 23:54:22 »
Lauri hocam evet görmüştüm tekrar okudu. Düzenli ketoral kullandığını söylemiş. Yabanci forumlarda da kesin kullanin deniliyordu bence artık düzenli kullanmaya baslayalim

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 25 Ekim 2020, 00:55:31 »
Bende de etki yok

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 25 Ekim 2020, 13:17:44 »
İlk 3 ay etki görmediysen.
Daha da görmezsin anca süreci yavaşlatır.

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 25 Ekim 2020, 14:05:03 »
İlk 3 ay etki görmediysen.
Daha da görmezsin anca süreci yavaşlatır.

Ben sanırım 3 ay olmadan hafiften fayda görmeye başlamıştım lakin bu mesajın hiç inandırıcı değil harbiden herkes kendi klavyesinden sallayıp duruyor farklı farklı şeyler :D
Biri çıkar 3 ay der, biri 6 der, biri 1 sene der maşallah neredeyse yazılmadık tarih kalmadı

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 25 Ekim 2020, 14:44:56 »
Ben sanırım 3 ay olmadan hafiften fayda görmeye başlamıştım lakin bu mesajın hiç inandırıcı değil harbiden herkes kendi klavyesinden sallayıp duruyor farklı farklı şeyler :D
Biri çıkar 3 ay der, biri 6 der, biri 1 sene der maşallah neredeyse yazılmadık tarih kalmadı
16.ay burada.Hala ön bölgem inceliyor tecrübeli olanların konuşması en doğrusu bence

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 25 Ekim 2020, 15:08:16 »
16.ay burada.Hala ön bölgem inceliyor tecrübeli olanların konuşması en doğrusu bence
Sende genetik mpb yok fayda etmez Fin.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 25 Ekim 2020, 15:38:00 »
Sende genetik mpb yok fayda etmez Fin.
ya he he.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 25 Ekim 2020, 16:34:39 »

Dostum yukarda verdiğim linkte konu sahibi arkadaş 9.ayında başlangıca göre daha zayıf gibi olduğunu söylemiş saçların. 3. Sene fotosuna bakıyorsun, bambaşka bir adam olmuş.

Kişden kişiye çok değişiyor bu işler demek ki.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 25 Ekim 2020, 18:11:33 »

Dostum yukarda verdiğim linkte konu sahibi arkadaş 9.ayında başlangıca göre daha zayıf gibi olduğunu söylemiş saçların. 3. Sene fotosuna bakıyorsun, bambaşka bir adam olmuş.

Kişden kişiye çok değişiyor bu işler demek ki.

Aynen bence de abartmaya gerek yok. 7 milyar farkli insan var. Herkeste farkli işe yarar bu ilaçlar. Justin senin saçlar da aslan yelesi gibi. O öndeki incelme de olsun yani kalan kisimlar harika

Unkownnn

• Full Member
« Yanıtla #11 : 25 Ekim 2020, 18:19:01 »
Ben 11 ay kullandım iki önce ilacı kullanmamaya karar verdim beni çok depresif yapmaya başladı sürekli bişeyleri kafaya takar oldum onun haricinde sakalı çıkmamışsa kullanacak kişinin bence kullanmasın çünkü sakalı bayağı etkiliyor resmen sakal çıkmasını engelledi bende yan etki olarakda meni hiçbir zaman kullanmadan önceki kıvamında ve miktar olarak aynı olmuyor bence iki kere düşünün kullanmadan önce

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 25 Ekim 2020, 20:20:53 »
Sakal çıkmasını yavaşlattıgina katılıyorum

Facebook Twitter Instagram