Gönderen Konu: Sadece Minoxidil Kac Yil Etki Gosterir?  (Okunma sayısı 550 defa)

Capsiz Abidin

• Yeni üye
  • *
Sadece Minoxidil Kac Yil Etki Gosterir?
« : 20 Ocak 2024, 19:27:40 »
Her gun duzenli kullanirsak en az 2 yil calisir mi? Internette 7 yildir kullaniyorum hala saclarimi koruyor diyen de var, 1 sene sonra saclarim eskisi gibi oldu diyen de var.

Bunu sormamin sebebi 2 sene sonra 21 yasinda olacagim icin Finasterid'e o zaman baslamam daha dogru olacak, ve o zamana kadar olan saclari korumak ve biraz yeni sac cikarmak istiyorum. Suan NW2'yim ve tepelerde incelme var. Ektirmeye gerek kalmadan suanki saclarimi korursam ve biraz daha yogunlastirsam yeter de artar.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Sadece Minoxidil Kac Yil Etki Gosterir?
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2024, 21:28:02 »
dostum minoxidil sadece bir büyüme uyarıcısı. finasteride ise asıl sorunun temeline etki ediyor. finasteride olmadan minoxidil sadece para kaybı olur senin için çünkü getirileri hızla kaybedeceksin. minoxidil ile çıkan saçlar dht'yi engellemediğimiz için tekrar dökülecekler kısa bir sürede. genetik dökülme devam etmiyor olsa neyse de senin dökülme ilerliyor zaten. uğraşmana değmez
sana tavsiyem minoxidil ile finasteride'e aynı anda başla. ne zaman istersen artık

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Manifold

• manifold
  • Full Member
« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2024, 22:36:16 »
Her gun duzenli kullanirsak en az 2 yil calisir mi? Internette 7 yildir kullaniyorum hala saclarimi koruyor diyen de var, 1 sene sonra saclarim eskisi gibi oldu diyen de var.

Bunu sormamin sebebi 2 sene sonra 21 yasinda olacagim icin Finasterid'e o zaman baslamam daha dogru olacak, ve o zamana kadar olan saclari korumak ve biraz yeni sac cikarmak istiyorum. Suan NW2'yim ve tepelerde incelme var. Ektirmeye gerek kalmadan suanki saclarimi korursam ve biraz daha yogunlastirsam yeter de artar.
ben 14 yıldır kullaniyorum sıkıntı yok ama ara ara duck in dediği gibi Fin kullanıyorum yılda 2 ay falan öyle soylim.su aralar Fin losyon kullaniyorum
  • Yaşınız 36
  • Medikal Tedavi Fin+biotin+kafein+azelaik asit+kabak çekirdeği yagi karsimi losyon.minoxil.3 günde 1 konazol şampuan .Her gün 10 dk masaj.3 günde 1 dermastamp.ncs magnezyum günde 1.Dutlu mezo 3 ayda 1

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2024, 22:46:08 »
ben 14 yıldır kullaniyorum sıkıntı yok ama ara ara duck in dediği gibi Fin kullanıyorum yılda 2 ay falan öyle soylim.su aralar Fin losyon kullaniyorum
sizin genetik dökülme yavaş ilerliyor o halde. arkadaş 21 yaşında saç dökülmesi yaşıyorsa yüksek ihtimalle agresif dökülmeye sahip bundan finasteride olmadan minoxidil ile saçlarını koruması oldukça zor

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Manifold

• manifold
  • Full Member
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2024, 22:54:23 »
sizin genetik dökülme yavaş ilerliyor o halde. arkadaş 21 yaşında saç dökülmesi yaşıyorsa yüksek ihtimalle agresif dökülmeye sahip bundan finasteride olmadan minoxidil ile saçlarını koruması oldukça zor
katılıyorum sana ben ilk dokulmeyi 2010 yılında yaşadım ama ciddi döküldü baya seyreldi sakaklar neredeyse bittiydi ozaman ilk basladigimda min ve 6 ay  kesintisiz Fin kullandim sonra toparladı ve sonra biraktim.ama minoxu asla bırakmadım tabi sonra fine ara ara devam ettim ama dedgim gibi yılda 2 ay falan o sekilde
  • Yaşınız 36
  • Medikal Tedavi Fin+biotin+kafein+azelaik asit+kabak çekirdeği yagi karsimi losyon.minoxil.3 günde 1 konazol şampuan .Her gün 10 dk masaj.3 günde 1 dermastamp.ncs magnezyum günde 1.Dutlu mezo 3 ayda 1

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 25 Ocak 2024, 23:09:45 »
katılıyorum sana ben ilk dokulmeyi 2010 yılında yaşadım ama ciddi döküldü baya seyreldi sakaklar neredeyse bittiydi ozaman ilk basladigimda min ve 6 ay  kesintisiz Fin kullandim sonra toparladı ve sonra biraktim.ama minoxu asla bırakmadım tabi sonra fine ara ara devam ettim ama dedgim gibi yılda 2 ay falan o sekilde
minoxidil size yettiyse harika :)

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Manifold

• manifold
  • Full Member
« Yanıtla #6 : 25 Ocak 2024, 23:45:34 »
minoxidil size yettiyse harika :)
yani tam anlamıyla yetti denemez konazol falanda kullandım ama yinede alın cizgim biraz geriledi nw 1.5 falan oldum sakalarda geriledi hafif ve çok sinir bozucu bişey bendeki diffuse tipi dökülme olduğundan Ekim'de yaptiramiyorum Ekim yaptirdam şakaklara diger saçlarında kaybetme ihtimalim var yaptırmadan şakalar ve alın cizgisi ne yaparsam yapayom geri gelme ihtimali çok zayıf sıkışıp kaldım açıkçası.napicam
  • Yaşınız 36

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 26 Ocak 2024, 00:03:37 »
yani tam anlamıyla yetti denemez konazol falanda kullandım ama yinede alın cizgim biraz geriledi nw 1.5 falan oldum sakalarda geriledi hafif ve çok sinir bozucu bişey bendeki diffuse tipi dökülme olduğundan Ekim'de yaptiramiyorum Ekim yaptirdam şakaklara diger saçlarında kaybetme ihtimalim var yaptırmadan şakalar ve alın cizgisi ne yaparsam yapayom geri gelme ihtimali çok zayıf sıkışıp kaldım açıkçası.napicam
Bence finasteride’i eğer yan etki görmüyorsanız her gün kullanmaya çalışın zayıf saçları güçlendirecektir ve dökülmeyi durduracaktır. Başka bir fikrim de yok açıkçası, elimizdeki ilaçlar son derece kısıtlı :(

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Manifold

• manifold
  • Full Member
« Yanıtla #8 : 26 Ocak 2024, 14:02:30 »
Bence finasteride’i eğer yan etki görmüyorsanız her gün kullanmaya çalışın zayıf saçları güçlendirecektir ve dökülmeyi durduracaktır. Başka bir fikrim de yok açıkçası, elimizdeki ilaçlar son derece kısıtlı :(
evet duck elimizdeki ilaçlar kısıtlı ne acı bir durum.illaki bir tercihe zorlaniyoruz resmen.ya saç ya erkeklik. Losyon olarak kullanmaya devam edicem fini.oda iş görüyor.
  • Yaşınız 36

Facebook Twitter Instagram